Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-4°
16 czerwca 2017

Jastrzębski szpital wspiera WOŚP w staraniach o Nobla

Jastrzębski szpital wspiera WOŚP w staraniach o Nobla
fot. WOŚP Jastrzębie

W lutym tego roku Instytut Noblowski potwierdził, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest nominowana do Pokojowej Nagrody Nobla. Także nasz, jastrzębski szpital korzysta ze sprzętu ofiarowanego przez fundację Jurka Owsiaka. WSS nr 2 postanowił poprzeć WOŚP w jej staraniach o tą prestiżową nagrodę. 

- Od początku swojej działalności Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zakupiła sprzęt o łącznej wartości 450 milionów złotych. W tym, znalazła się także część przyznana naszemu szpitalowi. Dzięki zakupionemu inkubatorowi, wiele noworodków dostało drugą szansę - za co jesteśmy niezmiernie wdzięczny fundacji - informuje WSS nr 2, który przyłączył się do akcji #nobeldlaWOŚP.

W ostatnich latach od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do jastrzębskiego szpitala trafił sprzęt o wartości ponad 850 tysięcy złotych (dane z lat 1999-2013). Oprócz wspomnianego inkubatora pojawiły się także: urządzenia typu usg, inhalatory i wiele innych. Dzięki temu, w samym 2015 roku udało się uratować ponad 1000 dzieci! WOŚP wspiera szpital już od ponad 17 lat. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kolejny oddział pediatryczny będzie zamknięty Kolejny oddział pediatryczny będzie zamknięty

Jastrzębianie podziękowali Owsiakowi Jastrzębianie podziękowali Owsiakowi

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
erwin18.06.2017 16:19

To w końcu Owsiak znalazł już ten słoik czy dalej szuka .

KOLA16.06.2017 15:11

wpadłem na genialny pomysł. Niech Jastrzębianie zrobią małą zrzutkę i kupmy PKM. Wtedy my Jastrzębianie będziemy mogli wprowadzić BKM!!

Prawdomowny16.06.2017 12:15

Noble, Oscary itp itd wszystkie te nagrody od dawna nie maja już żadnego znaczenia. Największy wywoływacz wojen potrafił dostać pokojowa nagrodę to i największego wymuszacza mogą nagrodzić.

seboc16.06.2017 8:34

@melon

Nobla powinien dostac - zywa legenda - Kornel Morawiecki i obchodzaca 35-lecie legendarna Solidarnosc Walczaca.

A razem z nim wszystkie jego zony i partie, do ktorych nalezal.

Gość16.06.2017 8:07

Melon z czego utrzymują się bezrobotni z gromadką dzieci? Z pieniędzy, które do budżetu wpłacają pracujący , często również na mrozie, Polacy.

Alicja16.06.2017 7:35

Bardzo mądra, dobra, pozyteczna i godna decyzja.

melon16.06.2017 7:04

Z czego się pan utrzymuje .... z pieniędzy zbieranych przez dzieci na mrozie