Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
5 lipca 2017

Przerwany rajd ulicą Libowiec i 10 punktów karnych

Przerwany rajd ulicą Libowiec i 10 punktów karnych
fot. KMP Jastrzębie

Policjanci jastrzębskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę, który poruszał się ulicami miasta z nadmierną prędkością. Drogowy pirat przekroczył prędkość o 53 km/h. Oprócz zatrzymania prawa jazdy, mundurowi ukarali mężczyznę wysokim mandatem karnym.

Jeden z obowiązujących przepisów mówi o tym, że kierowca, który przekroczy dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym, traci prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Taka też była przyczyna poniedziałkowej interwencji jastrzębskiej drogówki.

- Podczas wykonywanego na ulicy Libowiec pomiaru prędkości, mundurowi "namierzyli" kierowcę volkswagena golfa, który miał na liczniku 103 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną prędkość o 53 km/h. Mężczyzna, mieszkaniec powiatu cieszyńskiego, został ukarany 400-złotowym mandatem karnym oraz 10 punktami karnymi. Wkrótce też starosta wyda decyzję, na mocy której 52-latek pożegna się z prawem jazdy na 3 miesiące - informuje Komenda Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Policja apeluje o ostrożność na drogach Uwaga! Policja apeluje o ostrożność na drogach

Kierował bez prawa jazdy, pasażer miał narkotyki Kierował bez prawa jazdy, pasażer miał narkotyki

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (16)
Basia07.07.2017 22:05

po co ? po to żeby zwrócić uwagę na to ,że większość u siebie kłody nie widzi a u innych drzazge dostrzeże... jechałeś kiedyś libowcem? ja jeżdżę dwa razy dziennie i 50km/h jeżdżą tam tylko jak policja stoi..wiec nie on jeden tam zasuwa i czy ŚCI czy SJZ jeden pies. znasz takie powiedzenie że w drewnianym kościele cegła w łeb dostaniesz? albo że jakby człowiek wiedział że się przewróci to by sobie usiadł? i tak też jest na drodze. na libowcu jest 50 a np w lesie jest 70 i i tu i tu może Ci coś wyskoczyć na drogę to może powinniśmy jeździć zapobiegawczo 30km/h żeby wszyscy byli bezpieczni ? poza tym różne są powody może coś się stało i musiał szybko wrócić do domu ? i w Twoim mniemaniu mogę mieć nawet najbardziej 'scisniety ' umysł na świecie ale mam swoje zdanie i będę je wyrażać bo mam do tego prawo ;)

Do Basi06.07.2017 20:05

Nie rozumiem tego co piszesz i po co.
Czasami mi się zdarza jechać szybciej np. 60Km/godz. Zagapię się i przekroczę. Nie lubię powolnej jazdy, ale rozumiem, że ograniczenia szybkości nie jest celową szykaną tylko ochroną ludzi. Czasami przesadną, ale nawet w najbardziej pustym miejscu może pojawić się niespodziewane niebezpieczeństwo. Szkoda, że większość tego nie rozumie. To są pewnie umysły ścisłe, a nawet zbyt mocno ściśnięte.

do wkurzona06.07.2017 11:50

Jak piłaś to nie pisz postów, bo nie można zrozumieć twoich złotych myśli. Czytam i czytam twoje wypociny i nie wiem o co chodzi.

Wkurzona 05.07.2017 22:31

Idę na spacer Libowiec grzeczny spokojny a tu auta mkna jakby się paliło droga śliska mokro i kto zapycha same sjz? I co GNOm? A zapomniałam że tylko SPS i SCI zapychaja

Basia05.07.2017 20:55

dam sobie rękę uciąć że każdy z wypowiadających się tutaj oczywiscie posiadający prawo jazdy nie raz jechał szybciej niż to było dozwolone a tutaj świętego zgrywa haha

Wkurzona 05.07.2017 20:31

Kolejny mądry same ideały jeżdżą i mieszkają w jastrzębiu tylko sjz jeździ dobrze a to że najwięcej wypadków jest w Jastrzębiu to nie powiesz tylko wiecznie SPS rozjezdza i. Sci

turystyczna05.07.2017 15:50

UM twierdzi i robi wszystko aby tam chodnik nie powstał!!!

Pokaż wszystkie opinie (16)