Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
21 lipca 2017

Jastrzębianie chętnie korzystają z rowerów miejskich

Jastrzębianie chętnie korzystają z rowerów miejskich
fot. UM Jastrzębie

Jastrzębianie chętnie korzystają z rowerów miejskich. Tylko do środy skorzystano z nich prawie 1000 razy. System rowerów miejskich działa bez zarzutu. 

Tylko do 19 lipca z miejskiego systemu skorzystano 935 razy. Rowery najczęściej wypożyczane są w godzinach od  17.00 do 21.00.

- Odnotowujemy również zwiększony ruch w sobotnie i niedzielne popołudnia. System działa sprawnie. Jest na bieżąco monitorowany i serwisowany - zapewnia Marek Krakowski z Jastrzębskiego Zakładu Komunalnego.

W godzinach rannych, pomiędzy  5.00 a 7.00, pięć osób regularnie korzysta z rowerów.

- Możemy tylko przypuszczać, że najprawdopodobniej mieszkańcy dojeżdżają na nich do pracy - dodaje.

Najczęściej rowery wypożyczane są ze stacji przy DH DOMUS (280 razy). Spod Urzędu Miasta wypożyczone je 263 razy, z Parku Zdrojowego 211 a spod targowiska 181 razy.

Przypomnijmy, że na terenie Jastrzębia-Zdroju działają cztery stacje. W sumie do dyspozycji mieszkańców udostępniono 44 rowery. System jest prosty i intuicyjny. Jak przyznaje dyrektor JZK, najczęściej odnotowanym problemem jest niewłaściwy zwrot roweru, co powoduje jego blokadę i uniemożliwia jego wypożyczanie do czasu przyjazdu serwisu.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Konkurs na logo dla rowerów miejskich Konkurs na logo dla rowerów miejskich

Wygra "Pedałek", "Piździkółko", a może coś innego? Wygra "Pedałek", "Piździkółko", a może coś innego?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (14)
gość08.09.2017 8:37

Rowery bez przerwy stoją więc nie bajerujcie Mieszkańów. Zaraz znikną całkie4m. Szkoda tych 200 tysięcy złotych. Tak administruje Miastem nauczyciel z PO i dwóch jej zastępców też z polityki - PO i SLD. Proszę nie mylić z rządzeniem!!!

seboc24.07.2017 11:49

@Do tych, których trafia szlag

>To kosztowało znacznie mniej.

Okolo polowe tej kwoty, za wypozyczenie rowerow na 4 miesiace.

>Miasto inwestuje

Miasto nie inwestuje. Miasto zakupilo usluge.

>Rower pozwala na szybkie, ale nie za szybkie zobaczenie miasta

Ale nie Jastrzebia. Brak sciezek, parkingow rowerowych a nawet oznaczen nielicznych punktow wartych odwiedzenia.

Czepiam sie? Nie czepiam sie, bo MIASTO WYDAJE 3,5 TYS. ZL NA TURYSTYKE DZIENNIE i guzik z tego jest.

Mieszkaniec 22.07.2017 20:19

Widziałem już sporo osób na tych rowerach. Ja bym spojrzał na to z innej beczki. Nie ważne czy się to zwróci czy nie. Ale być może dzięki tym rowerom wiele osób przełamie się i zacznie jeździć. Moja mama ma 65 lat i jeździ na rowerze. Zaczęła 10 lat temu. Ktoś dał jej rower za darmo.

Do tych, których trafia szlag22.07.2017 11:59

Nie wiem dlaczego podaje się 200 tysięcy za uruchomienie stacji rowerowych? To kosztowało znacznie mniej. Miasto inwestuje w siebie i dla przyjezdnych. Moi znajomi, którzy przyjechali do mnie z daleka są zachwyceni takim sposobem zwiedzania Jastrzębia. Rower pozwala na szybkie, ale nie za szybkie zobaczenie miasta. Czym więcej takich gości w mieście tym więcej miasto ma zysku. Nie tylko się jeździ. Można odpocząć jedząc lody, ciastko, pijąc kawę. Czy wpaść do sklepu i coś kupić. Każdy zakup to podatek idący do miejskiej kasy. Mądrzy to rozumieją. Ci których trafia szlag, nie!

Do Gość22.07.2017 11:51

Czytaj ze zrozumieniem a nie z zawiścią. Te pieniądze się zwrócą. Tak jak każda inwestycja, zwrot kosztów uruchomienia nie zwraca się w kilka dni. Często wymaga to długiego czasu. Nigdy nie byłeś inwestorem, dlatego nie masz pojęcia o czym piszesz. Ale choroba zawiści Cię toczy i takim chorym zostaniesz do końca swego życia. Zawistni żyją znacznie krócej.

Gość22.07.2017 8:12

Czyli 200 tys. zł kosztów nie zostanie pokryte z wpływów za wypożyczenia?

baca21.07.2017 23:20

Te rowery to jak strzał w klub AA i jego klientów.

Pokaż wszystkie opinie (14)