Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
EkoOkna
24 lipca 2017

Zarząd wsiadł na rowery i pojechał do parku

Zarząd wsiadł na rowery i pojechał do parku
fot. Zarząd Osiedla Morcinka

Zarząd Osiedla Morcinka postanowił zachęcić mieszkańców do korzystania z rowerów miejskich. W piątek działacze osiedlowi wypożyczyli rowery i pojechali do Parku Zdrojowego. W sumie przejechali 60 km. 

Zarząd osiedla Morcinka w piątek 21 lipca od godziny 19.00, w składzie Grzegorz Mosoń, Marcin Wawrzyniak i Łukasz Mosoń wraz z dzielnicowym osiedla asp. szt. Danielem Nowakiem, przejechał wspólnie około 60 km (każdy z uczestników 15 km) w łącznym czasie 1:01:39, w tym czas w ruchu 49:54, przy średniej prędkości w ruchu 16,08 km/h oraz przy maksymalnej prędkości 45,06 km/h.

- Na początek objechaliśmy wszystkie 4 stacje, jakie znajdują się na terenie miasta oraz zrobiliśmy objazd między nieruchomościami znajdującymi się na osiedlu Morcinka, czyli ulic Katowickiej, Krakowskiej i Północnej, promując właśnie tę formę rekreacji. Odzew mieszkańców był bardzo ciekawy, kibicowali nam nawet - wspomina przewodniczący Grzegorz Mosoń.

- Wrażenia z jazdy rowerem miejskim są dla mnie pozytywne. Można przejechać z każdej stacji wypożyczania rowerów do następnej w czasie poniżej 20 minut nawet z najbardziej oddalonych od siebie jak Urząd Miasta i Park Zdrojowy. Moment wypożyczenia roweru nie był dla mnie trudny, lecz sam system mógłby działać troszkę szybciej, zwłaszcza gdy rower wypożycza naraz większa liczba osób. Rower jest dość lekki i dopasowany jest do warunków miejskich tzw. opona szosowa lub automatycznie zapalające się lampki wieczorem. Możliwość skorzystania z 3 przerzutek ułatwia podjazdy pod wzniesienia. Przy stacjach wypożyczenia rowerów dużo ludzi podchodziło do mnie z zapytaniem jak rower wypożyczyć i na jakiej zasadzie to działa.  Wprowadzenie rowerów miejskich uważam za bardzo dobry pomysł, tym bardziej że w krótkim okresie czasu już jest ponad 1000 wypożyczeń. Wielu ludzi nie ma gdzie przechowywać roweru, dlatego chętnie skorzystają z tej formy rekreacji a jednocześnie mogą prowadzić zdrowy tryb życia - Marcin Wawrzyniak,  członek Zarządu Osiedla Morcinka

Zarząd osiedla Morcinka zaprasza do wzięcia udziału w akcji.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Konkurs na logo dla rowerów miejskich Konkurs na logo dla rowerów miejskich

Dzisiaj znakowanie rowerów! Dzisiaj znakowanie rowerów!

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (16)
hazak28.07.2017 21:52

Wiadomo, aluminiowa daje lepszą przyjemność z jazdy

zombo27.07.2017 19:03

Też przychylam się do porównania z indianą - o wiele lżejsza rama

hazak27.07.2017 13:46

Czyk... TO polecam kupić sobie naszej rodzimej produkcji Indianę> osprzęt jest znanych marek akurat i dzieki temu nie płąci sie za naklejkę ;)

czyk26.07.2017 15:25

Dobry pomysł. Mnie to zachęca,a le jeszcze bardziej do kupienia własnego i właśńie rozglądam sie za czymś, ale nie wiem jeszce o to będzie. Ważne zey niedrogie i działające.

Domino25.07.2017 23:17

Kochani szanujmy siebie i innych. Hałasu tyle jakby to był co najmniej lot w kosmos. Co wyprawa rowerowa tych panów wniosła do mojego życia? Czy ludzie nie widzą do czego służą rowery? Kolejny sponsorowany artykuł. Panom z zarządu proponuję na piechotę zrobić obchód osiedla. Zachęcam do odwiedzenia okolic "Kaktusa". Tam przez 24 h na dobę toczy się imprezowe życie. Proszę o lans w tym rejonie. Jeżdzić na rowerze nie trzeba nikogo uczyć.

oni25.07.2017 11:50

a od kiedy kaski dla dorosłych są obowiązkowe na rower. Te fałszywe informacje właśnie odstraszają potencjalnych rowerzystów, którzy nie lubią jeździć w kaskach.

seboc25.07.2017 7:52

@Normalny ?

Nic nie rozumiesz. Kilka dni temu byl artykul z cennikiem mandatowym za wykroczenia podczas jazdy rowerem.
Jedno prawo obowiazuje wszystkich.
Zarzad czegostam, lansujac sie, jawnie ignoruje przepisy i dobre praktyki.

Pokaż wszystkie opinie (16)