Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Gala Sportu 2023 w Jastrzębiu-Zdroju. Uhonorowali kluby i zawodników z okazji 60-lecia miasta [ZDJĘCIA]

W hali widowiskowo-sportowej w Jastrzębiu-Zdroju odbyła się uroczysta Gala Sportu 2023 z okazji 60-lecia miasta. Podczas gali uhonorowano kluby sportowe, trenerów, zawodników, działaczy i głównych sponsorów. 

Gala Sportu 2023 w Jastrzębiu-Zdroju. Uhonorowali kluby i zawodników z okazji 60-lecia miasta [ZDJĘCIA]Szymon Kamczyk
Laureaci nagród z okazji jubileuszu 60-lecia Jastrzębia-Zdroju.

Gala Sportu 2023 w Jastrzębiu-Zdroju. Uhonorowali kluby i zawodników z okazji 60-lecia miasta [ZDJĘCIA]

Przed wejściem na halę gości witała Orkiestra Dęta KWK Jas-Mos. Galę rozpoczął występ artystów akrobatyki Teatru Ocelot. Wystąpili Maja Kućko i Mariusz Nguyen, znani z programu Mam Talent. Prowadzący galę Piotr Cylc powitał zgromadzonych gości i zaprosił na scenę prezydent Annę Hetman, która opowiedziała o sporcie w Jastrzębiu-Zdroju i podziękowała wszystkim, którzy tworzą środowisko sportowe, niezależnie od dyscypliny, a także sponsorom jastrzębskiego sportu. 

- Dziękuję wszystkim byłym i obecnym pracownikom MOSiR za to, że zawsze stajecie na wysokości zadania. Już teraz gratuluję wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym, a wszystkim państwu dziękuję również za codzienne kibicowanie. Życzę wielu sukcesów i wyjątkowych sportowych emocji - powiedziała prezydent Anna Hetman

Nagrody Ministra Sportu i Turystyki

Jako pierwsze podczas gali wręczono nagrody Ministra Sportu i Turystyki. Wyróżnienia te wręczyli posłowie z Jastrzębia-Zdroju Grzegorz Matusiak i Krzysztof Gadowski. Na wniosek prezydent miasta Anny Hetman, decyzją Ministra Sportu i Turystyki Kamila Bortniczuka, złotą odznakę za zasługi dla sportu otrzymał Kamil Glik. Z powodów treningowych piłkarz nie mógł dotrzeć na galę, a złota odznaka zostanie mu przekazana podczas najbliższej wizyty w Jastrzębiu-Zdroju. 

Srebrne odznaki za zasługi dla sportu otrzymali: Eugeniusz Rakowicz (żeglarstwo) i Leszek Dejewski z Jastrzębskiego Węgla. 

Brązowe odznaki za zasługi dla sportu otrzymali: Beata Maksymow-Wendt (judo, nagrodę odebrał mąż Dariusz Wendt), Andrzej Porębski (boks), Marian Zakowicz (żeglarstwo, nagrodę odebrała małżonka Barbara Zakowicz). 

- Liczę na to, że sukces (szczególnie siatkówki) będzie jeszcze lepszy i przyjedziecie z Pucharem Europy - mówił poseł Grzegorz Matusiak. - Zrobiliście nam dużą radość i satysfakcję. Liczymy na tytuł mistrzowski w tym sezonie. Gratuluję - oddał poseł. 

Wyróżnienia za osiągnięcia w 2022 roku

Prezydent Anna Hetman (z wiceprezydentem Romanem Foksowiczem oraz dyrektor MOSiR Zofią Florek) wręczyła również nagrody wyróżnienia dla osiągających wybitne wyniki sportowe zawodników i trenerów. Ogólna pula nagród dla zawodników i trenerów wyniosła 450 925 zł. 

Nagrodę za 2022 rok otrzymał Jastrzębski Węgiel. - Z wielką radością i przyjemnością przyjmuję to wyróżnienie dla Jastrzębskiego Węgla. Ja je przyjmuję, ale za tymi sukcesami stoi wiele osób, wiele jednostek. Z tego miejsca chcę wam wszystkim podziękować - powiedział prezes Adam Gorol. - Wymienię trzy ogniwa, bez których na pewno nie byłoby sukcesów. To na pewno zawodnicy, sztab szkoleniowy i Jastrzębska Spółka Węglowa. Bez JSW nie bylibyśmy w stanie budować zespołu, który stawałby do walki o najwyższe cele - zapewnił prezes Jastrzębskiego Węgla. 

Nagrodę za wybitne osiągnięcia w 2022 roku otrzymali także hokeiści z JKH GKS Jastrzębie

- Niektóre dyscypliny mają trochę więcej lat, niż miasto Jastrzębie-Zdrój. W tym roku obchodzimy piękny jubileusz 70-lecia. Początki to 1953 rok. Dlatego też udało się na dzisiejszą galę przygotować pamiątkę - książkę "70 lat jastrzębskiego hokeja", której pierwszy egzemplarz chciałem wręczyć pani prezydent - powiedział prezes JKH Kazimierz Szynal, dziękując także MOSiR, radnym, sponsorom i wszystkim zaangażowanym w działalność klubu. 

Prezes JKH GKS Jastrzębie Kazimierz Szynal wręczył prezydent Annie Hetman pierwszy egzemplarz książki z okazji 70-lecia klubu.

Kolejną nagrodę za osiągnięcia w 2022 roku otrzymali zawodnicy i trenerzy klubu Kyokushin Karate Kumite

Nagrodę za awans do Ekstraklasy Kobiet Seniorów w Tenisie Stołowym w sezonie 2021/22 otrzymał Jastrzębski Klub Tenisa Stołowego. Prezes Roman Fajkus w swoim wystąpieniu zaznaczył, że klub w tym roku obchodzi swoje 55-lecie. - W tym czasie zdobyliśmy cztery tytuły Drużynowego Mistrza Polski Kobiet, wiele tytułów indywidualny i powiem krótko, kiedy Jastrzębia-Zdroju nie było jeszcze na mapie Polski, wszyscy wiedzieli, gdzie Jastrzębie leży, bo odbywały się tu turnieje tenisa stołowego i tu zjeżdżała na nie cała Polska - wspomiał Roman Fajkus, podkreślając powrót do ekstraklasy po 22 latach. 

Nagrody z okazji 60-lecia miasta Jastrzębie-Zdrój

Specjalne nagrody z okazji jubileuszu miasta przygotowano również dla osób związanych ze sportem, które zapisały się swoją działalnością w historii miasta. Byli to nie tylko zawodnicy, trenerzy i działacze, ale także dziennikarze i promotorzy sportu. 

Nagrody otrzymali: Jerzy Kulig, Ryszard Duda, Jan Stanaszek, Andrzej Kaleta, Wiesław Kopeć, Marcin Jaworski, Alicja Wijas (małżonka Tadeusza Wijasa), Laura Grzyb, Tadeusz Kowalewski, Anna Żemła-Krajewska, Mateusz Klimek, Jan Miszek, Jan Posłuszny, Piotr Paździor, Jacek Dywan, Leszek LaszkiewiczAndrzej Frysztacki, Krzysztof Radomski, Marek Gałuszka, Marta Goik, Jakub Wiewióra, Marcin Boratyn, Bogdan Nather.

Uhonorowano także przedstawiciele głównych sponsorów jastrzębskiego sportu. Wyróżnienie dla Jastrzębskiej Spółki Węglowej odebrał dyrektor biura pracy, polityki społecznej i zarządzania mieniem Piotr Zniszczoł w imieniu prezesa JSW Tomasza Cudnego. Wyróżnienie dla Fundacji JSW odebrała Magdalena Szynal i Piotr Kiljański w imieniu prezesa Fundacji JSW Jerzego Majchrzaka. Wyróżniono również właściciela firmy Prymat Ryszarda Lechowskiego, w imieniu którego wyróżnienie odebrał prezes zarządu Kompleksu Dąbrówka Bartosz Bilik.

- Sport jest w sercach braci górniczej od zawsze. Było to widać na tym filmie, który był tutaj prezentowany, że od początku, kiedy miasto zaczynało się rozwijać, również pojawił się sport. Jest on również teraz. Nie jest rzeczą oczywistą, że wszystkie firmy sponsorują ten sport. Jastrzębska Spółka Węglowa ma się dobrze i oby tak było jak najdłużej, bo to umożliwia, aby jastrzębski sport rozkwitał - powiedział Piotr Zniszczoł. 

Dyrektor i pracownikom MOSiR podziękowała też prezydent Anna Hetman, wręczając dyrektor Zofii Florek pamiątkową statuetkę. 

Laureatom nagród pogratulował również poseł Krzysztof Gadowski. - Jastrzębie-Zdrój to miasto mistrzów, którzy rodzą się każdego dnia na salach treningowych, później na halach, gdzie odnoszą się sukcesy, ale nie tylko w Jastrzębiu, bo przecież jesteście najlepszymi ambasadorami naszego miasta - podkreślił poseł Gadowski. 

Galę uświetnił swoimi występami kabaret Zdolni i skromni w składzie Łukasz Żak, Olga Łasak, Ewelina Wojtak i Andrzej Kozłowski.

Ludzie

Anna Hetman

Radna miasta Jastrzębie-Zdrój, była prezydent miasta

Grzegorz Matusiak

Poseł na Sejm RP

Krzysztof Gadowski

Poseł na Sejm RP

9 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Marek15 (89.200. * .84) 09.10.2023 14:28

Nagrody ??? A dostalli zawodnicy przelewy ??? !!!
Tak dostali po koszulce i książce

~@PSIAPSIANNY (31.0. * .146) 09.10.2023 14:15

Wielką gala ..a gdzie te nagrody Pani prezydent??wciąż czekamy na przelewy...kampania kosztuje ale nie naszym kosztem

~Zawodnik10 (46.204. * .120) 09.10.2023 13:46

Gala 22.09 a do dziś pieniążków zawodnicy nie dostali ….
Wstyd wstyd wstyd …..

~Alina64 (46.204. * .111) 25.09.2023 10:09

Powiem tak: Dla mnie to trochę smutne... Na 60- lecie sportu w mieście mogliby włodarze naszego Jastrzębia przypomnieć sobie o sukcesach tenisa stołowego w latach 1983- 1989. Tak się składa, że osobiście brałam w nich udział i cieszyłabym się, gdyby chociaż ktoś zaprosił mnie i moją koleżankę Dorotę na tę uroczystość. Nie mówię o żadnych wyróżnieniach. Chodzi mi tylko o obecność.... Trochę to przykre.... Pozdrawiam wszystkich sportowców z naszego miasta. A. Z.

~Pył (89.25. * .86) 25.09.2023 09:04

galę wygrały błękitne mokasyny do jasnego garniaka xD

~Trufla (46.193. * .50) 24.09.2023 19:49

Janecki , Matusiak = Jastrzębski wstyd . Obojętnie jaka partia . Takie prostaki nas reprezentują ? Koniec świata

~Hardy@12 (89.64. * .23) 24.09.2023 12:58

Bokserskiej "starej" gwardi wieszuje wyróżnień i nagród bo to dobrze świadczy że się o nich pamięta a wszystkim nagrodznym i tym mniej "zauważonym "życzę wszystkiego co najlepsze ,kibic Jastrzębskiego sportu

~op (91.192. * .86) 24.09.2023 11:38

Maksymow brazowy a Glik zloty? smiech na sali

~jakzwykle (89.64. * .249) 24.09.2023 09:49

jak zwykle artukul po, nie mozna tak wczesniej napisac ze cos takiego bedzie??