Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pomoc dla rodziny bohatera z kopalni Pniówek

Kamil Liszok był ratownikiem górniczym. Od 2017 roku pracował w kopalni Pniówek gdzie oddał swoje życie by ratować kolegów. Zginął w czasie misji ratowniczej, zasypany po wybuchu metanu. Miał 33 lata. Zostawił żonę i osierocił dwie córki.

Pomoc dla rodziny bohatera z kopalni Pniówek

Grupa przyjaciół Kamila postanowiła otworzyć zbiórkę na Pomagam.pl: https://pomagam.pl/7tew8c. Zebrane środki zostaną przeznaczone na pomoc rodzinie ratownika.

Kamil zginął w czasie misji ratowniczej po pierwszym wybuchu w kopalni. Zdążył wyprowadzić jedną lub dwie osoby. Kiedy wrócił po następne, doszło do kolejnego wybuchu. Niestety, nie odzyskano już z nim kontaktu.

Tradycje górnicze sięgają dziadka Kamila. Jego ojciec i brat również pracowali w kopalni. Z zawodu był ślusarzem. Pasjonował się sportem. Uwielbiał wyprawy, jazdę na “szosie”, brał udział w maratonach. Z bratem chodził na rockowe koncerty. Za kilka miesięcy miał się wprowadzić do nowego domu razem ze swoją rodziną.

Zapamiętamy go zawsze uśmiechniętego, dowcipnego, potrafiącego doradzić każdemu dobrym słowem. Teraz rozbawia wszystkich swoimi żartami tam na górze - mówią organizatorzy zbiórki, przyjaciele zmarłego. - Trzymaj miejsce dla nas tam obok siebie, bo jeszcze się spotkamy - zwracają się w opisie do Kamila.

20 kwietnia 2022 roku, po północy, na głębokości ok. 1 km doszło do wybuchu metanu w kopalni “Pniówek” w Pawłowicach. W wyniku tragedii zginęło 9 osób.

Link do zbiórki: https://pomagam.pl/7tew8c

Pomagam.pl pozwala w ciągu kilku chwil samodzielnie stworzyć internetową zbiórkę pieniężną na dowolny cel oraz udostępnia narzędzia do jej promowania.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].