Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kobieta z prochami. 3 lata za 10 gramów?

Dwie kobiety siedzące w samochodzie wzbudziły zainteresowanie mundurowych. Jak się okazało jedna z nich miała przy sobie 10 gramów narkotyków.

Kobieta z prochami. 3 lata za 10 gramów?

Czwartkowej nocy mundurowi podczas patrolu zobaczyli samochód, w którym siedziały dwie kobiety. Na widok mundurowych zachowały się nerwowo. 

- W trakcie kontroli przewożonego bagażu u 43-latki ujawniono środki zabronione w postaci marihuany o wadze 2,13 grama, 3,35 grama katynonu, oraz narkotyki w postaci tabletek o wadze 1,93 grama. Kobieta została zatrzymana, a w trakcie przeszukania okazało się, że miała przy sobie jeszcze 2,18 grama amfetaminy. Za posiadanie substancji zabronionych kobiecie grozi 3 lata więzienia - relacjonuje asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu. 

7 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Obywatel do gość 12:50 (89.77. * .19) 07.01.2020 16:15

Zapomniałem dodać jeszcze. Mnie śmierć nie straszna, dziennie jej w oczy patrze po przodkach na KWK i innych fajnych rejonach. Teraz jak jedziesz samochodem, też nie masz pewności, że ktoś Cię zabije po alkoholu, a to też narkotyk i jest legalny. Równie dobrze, możesz spaść z krzesła w domu i skręcić sobie kark jak masz pecha. Za czasów prohibicji ludzie się chowali z alkoholem jak teraz z przysłowiowym ziołem, czy innymi specyfikami. Teraz alkohol jest legalny i jest to dla nas normalne, leży w barku czy na półce, jak by zalegalizowali wszystkie takie substancje to po jakimś czasie zbędnego pierdzielenia czarny rynek by upadł, alkoholicy którzy unikają aa dalej by pili, a Ci co by w domu chillowali dalej by to sobie robili. Ogólnie chodzi o to, że Rząd ma się zająć państwem a nie obywatelami. Rząd ma wiedzieć tylko tyle ile zarabiam, ściągnąć haracz w formie podatków i ma zapewnić mi Policje, Sąd, Sejm czy jakie tam to bedzie, Wojsko itd. Ma się przestać wtrącać w takie rzeczy, które nikomu nic nie robią. I nie stoje tutaj za obroną tych kobiet bo prawo jest prawem i jeżeli zostało złamane to trzeba ponieść karze, jakie by to prawo nie było.

PS: Jak rząd potrafi zabraniać, to może też kazać jak płacić podatki czy obowiązkowy zus. Przykład: Akcja ze szczepieniami dzieci, tu nie chodzi o to, że nie chcą szczepić dzieci. Tu chodzi o wolność, bo ludzie chcą mieć wybór i w taki sposób się sprzeciwiają władzy, że nie szczepią dzieci. I mają racje! A co, jak wejdzie w życie ustawa (tylko i wyłącznie przy zmianie konstytucji, jak ktoś czytał to sobie wywnioskuje). Przykład nakazania szczepienia, co jeżeli wejdzie prawo, pod pretekstem dla dobra obywateli o intensywniejsze rozmnażanie się i zwiększanie populacji bo rodzi się mało dzieci np. nakazuje powiedzmy kastracje mężczyzn po osiągnięciu wieku 35lat? Takie prawo, przymus i przestępcą jesteś jak się nie "zaszczepisz".

Nie chodzi o kobietę, tu chodzi o algorytm działania całej tej machiny zwanej prawem. Po prostu uważam, że każdy powinien być wolny. A po za tym sądzę, że Unia Europejska powinna być zniszczona.

~Obywatel (89.77. * .19) 07.01.2020 15:41

Do obywatelka i Gość 12:50.
A co Cie obchodzi jej życie, nie znałaś/eś jej wcześniej gdy tego nie napisano. W sumie do tej pory jej nie znasz tak samo jak i ja, nie chodzi o ocenę tego człowieka tylko o absurd prawny z tym związany. Po pierwsze do póki człowiek nie zostanie skazany przez sąd jest niewinny i nie Tobie to oceniać, ponieważ to taki sam człowiek jak i Ty, a używka jak używka. Chodzi po prostu o wolność, nie ważna jaka ona jest (wolność). Każdy człowiek czegoś chce, jeden marzy o dobrej posadzie i wysokiej pensji, a inni marzą o kolejnej działce. Nie da się walczyć z wiatrakami, oni zawsze będą się chować jak dzieci przed panią w szkole, które chcą zadymić papierosa po ukryciu. To są dorosłe osoby, odpowiadają za swoje życie. Jak chcą się zaćpać na śmierć - proszę. Z drugiej strony, mając małego skręta dla chilu odpalonego w domu, nikomu nie przeszkadzając, siedząc cicho samemu, palić i relaksować się. A po za tym sądzę, że Unia Europejska powinna być zniszczona.

~obywatelka (89.77. * .185) 07.01.2020 14:40

@obywatel-można być idiotą.
To zabronione nie jest.
Ale żeby się z tym afiszować?. No szacun gościu!

~Gość (89.64. * .49) 07.01.2020 12:50

I bardzo dobrze. Do obywatel ciekawe jak te baby pod wpływem opiekowały się dziećmi, ciekawe jak pod wpływem na drodze pozbawiłby Cię życia lub zrobiły z Ciebie kalekę.

~Roxi (37.109. * .79) 07.01.2020 09:53

A ta druga ile miała latek

~Obywatel (94.254. * .10) 07.01.2020 09:03

Boziu, gratulacje normalnie. Za takie ilości jak bym był prokuratorem, nie było by dowódow handlu, tylko same posiadanie odrazu klepał bym umorzenie za niska szkodę społeczną. Ale niestety, nie jestem. Ustawa nie mówi wprost jaka to jest niewielka ilość lecz wyroki sądów jak ktoś doczyta i się orientuję w przypadku np. marihuany to 10gram. Szkoda kasy z podatków na ćpunków, jak se bierze niech sobie bierze. Chcącemu nie dzieje się krzywda. A po za tym sądzę, że Unia Europejska powinna być zniszczona.

~Gość (80.188. * .244) 07.01.2020 08:35

"Dwie kobiety siedzące w samochodzie wzbudziły zainteresowanie mundurowych."

Znaczy się, że były takie ładne, czy raczej urodą nie grzeszyły?

Ale na pewno, jak zawsze wśród naszych policmajstrów, zainteresowanie wzbudziło ich nerwowe zachowanie.