Szkoła pomaga dzieciom w Afganistanie

40 kilogramów włóczki zamieniły w czapki, szaliki i opaski, które pomogą ich rówieśnikom w dalekim Afganistanie. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 14 włączyły się w akcję „Włóczkersi”.

Szkoła pomaga dzieciom w Afganistanie

Włóczkę zbierały wśród przyjaciół, rodziny, sąsiadów. Później w szkole, razem z rodzicami czy dziadkami, popołudniami dziergały z niej akcesoria, które wesprą akcję Fundacji Redemptoris Missio z Poznania.

 – Nasza lokalna społeczność jest bardzo aktywna, świetnie zorganizowana. Tu wszyscy dobrze się znają. Dzieci z naszej szkoły zawsze są chętne do pomocy, same dopytują się, co mogą zrobić. Zależy nam, by od najmłodszych lat uczyły się mądrze pomagać. Nie chcemy, by akcje charytatywne kojarzyły im się tylko z wydawaniem pieniędzy – tu ważny jest przede wszystkim pomysł, czas i zaangażowanie. Nasze dzieci doskonale wiedzą, że pomoc innym jest warta tego wysiłku – powiedziała Elżbieta Roszczak, nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 14.

Jak podkreśla opiekunka projektu, podczas akcji dzieci świetnie się bawiły:

– To był świetnie spędzony czas. Dzierganie szalików i czapek stało się pretekstem do rozmów. Rodzice opowiadali dzieciom o swojej młodości. Uczniowie z kolei pokazywali babciom, w jaki sposób wykorzystać do robótek ręcznych… smart fony. „Włóczkersi” w naszej szkole to projekt, który prawdziwie połączył pokolenia  - zaznaczała Elżbieta Roszczak

 

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~xxx (188.137. * .213) 28.02.2020 18:22

Brawo świetna akcja. Brawo uczniowie, brawo nauczyciele. A z drugiej strony od paru lat nie mogą wyjść na boisko szkolne (bo go nie ma) to muszą sobie zorganizować jakoś czas.

~Radio Teheran (80.188. * .244) 28.02.2020 09:57

@zdrojowiec

Takiś cwany, a dlaczego ty sam nie napisałeś czegoś pozytywnego, zamiast pomawiać innych? To kalumnie!

~Gość (85.14. * .134) 28.02.2020 09:57

Szkoda, że za moich czasów na lekcji techniki nie było takich akcji... Swoją stroną nawet dziergać nie nauczyłem się, bo mi kazali młotkiem walić i lutować...

~zdrojowiec (89.77. * .68) 28.02.2020 09:38

Świetna akcja! Ale dlaczego ludzie nie komentują pozytywnie? Widać lubią tylko pluć i oskarżać. Ludzie zmieńcie się, bo nawzajem się pozabijacie!!!

~Gość (163.172. * .228) 28.02.2020 09:36

Przecież dzieciom w Afganistanie od lat pomaga amerykańska armia.