Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Gramofonu czar. Zobacz wystawę [video]

Kolejny raz nie wychodząc z domu mamy okazję zobaczyć ciekawą wystawę w Galerii Historii Miasta. Tym razem poznamy ciekawy świat gramofonów.

Gramofonu czar. Zobacz wystawę [video]

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka wystawy znajdującej się w Galerii Historii Miasta pt. "Świat dźwięku i obrazu - wystawa sprzętu audiowizualnego z okresu PRL-u". Skupimy się na kultowych gramofonach. Zobaczymy ich różne rodzaje, posłuchamy zapomnianego już dziś trzasku winylowej płyty.

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Gość (188.137. * .108) 05.06.2020 11:18

Bardzo ciekawe,polecę uczniom,w warunkach pandemii to trochę inna lekcja historii.Jaki tytuł nosił poprzedni filmik,ten o radioodbiornikach,nie umiem go znaleźć?

~Gość (188.137. * .108) 05.06.2020 11:13

Urządzenia są pięknie zaprojektowane,dziś to vintagowa ozdoba wielu mieszkań.Bardzo ciekawy wykład.

~Pałac Federacji (178.27. * .216) 04.06.2020 08:20

"jakiś tam jednak sentyment pozostaje. Nie?"

Chodzi mi o nowo wydawane winyle. Nie ma to żadnego technicznego uzasadnienia.
Jest za to komercyjne. Podobnie jak hdcd, które kupił Microsoft i schował, choć pozwalało prawie bez kosztów znacznie poprawić jakość dźwięku.

~Korona Wirós (80.188. * .244) 04.06.2020 05:52

Badziew?

Owszem, nie jest to jakość DTS HD Master albo chociaż SACD, ale jakiś tam jednak sentyment pozostaje. Nie?

~Pałac Federacji (178.27. * .216) 03.06.2020 08:11

"posłuchamy zapomnianego już dziś trzasku winylowej płyty"

Moda na ten badziew wróciła.