Na co zwrócić uwagę, wybierając kurtkę damską?

Kurtka damska to element garderoby, który spełnia kilka zadań. Musi być ona wygodna, odpowiednia do warunków atmosferycznych, a do tego dobrze się prezentować. Zimą jej zadanie to ochrona przed chłodem i wiatrem, a wiosną - np. przed deszczem. Dlatego przy wyborze trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników. A jakich konkretnie? Dowiesz się poniżej!

Na co zwrócić uwagę, wybierając kurtkę damską?

Przeznaczenie - do czego będziemy używać kurtki?

Na samym początku zastanówmy się, do czego będziemy kurtki używać. Kurtka damska narciarska będzie miała inne parametry niż ta, do chodzenia po mieście. Ze względu na przeznaczenie będą różniły się parametrami, a także wyglądem. Oczywiście istnieją kurtki uniwersalne, które sprawdzą się zarówno na trekking, jak i w życiu codziennym. Warto jednak rozdzielić te dwie czynności i zaopatrzyć się w kurtkę, dokładnie dopasowaną do danej czynności. Dzięki temu jej parametry będą spełniały swoje zadania zgodnie z przeznaczeniem. 

Kurtka do noszenia na co dzień

Kurtka damska  do noszenia na co dzień to bardzo ważny element garderoby. Czym kierować się przy wyborze takiej kurtki? Tutaj wiele zależy od preferencji użytkowniczek i ich potrzeb. Ubranie - nieważne jakie - musi być przede wszystkim wygodne. Dynamiczny tryb życia i załatwianie spraw w ciągłym biegu to niełatwe zadanie. Wygodna i funkcjonalna kurtka może przyczynić się do większego komfortu.

Warto zwrócić uwagę na takie aspekty jak rozmieszczenie i pojemność kieszeni. Miejsce na schowanie telefonu, portfela, czy kluczyków od samochodu przyda się zawsze. Nie każda kobieta zabiera ze sobą torebkę na przykład na zakupy, ponieważ nie jest to zbyt wygodne. Dzięki dużym kieszeniom można schować potrzebne rzeczy i nie przejmować się dodatkowym bagażem w postaci torebki podczas biegania po mieście. Oczywiście musimy też wybrać kurtkę odpowiednią do danej pory roku. Kurtka zimowa powinna być oczywiście cieplejsza niż taka na wiosnę. Będą one różniły się grubością materiału i parametrami. 

Kurtka sportowa  

Jeśli chodzi o kurtki przeznaczone do uprawiania sportu, to tutaj trzeba wziąć pod uwagę troszkę więcej aspektów. Przede wszystkim to, jaki sport będziemy uprawiać. Kurtka narciarska będzie różniła się od tej do biegania. Jednak niezależnie od uprawianej dyscypliny trzeba wziąć pod uwagę takie czynniki jak wygoda, materiał i parametry techniczne. 

Jeśli chodzi o wygodę, to tutaj nie trzeba za wiele wyjaśniać. Kurtka musi po prostu dobrze leżeć i nie krępować ruchów. Zależy to od indywidualnych preferencji danej osoby. Natomiast jeśli chodzi o materiał, to sprawa jest bardziej skomplikowana. Kurtka na zimę musi być wykonana tak, aby zapewniała odpowiednią ochronę przed mrozem, a do tego pozwalała na swobodny przepływ powietrza i nie krępowała ruchów. Zadaniem kurtek na cieplejszy okres zazwyczaj jest ochrona przed wiatrem i deszczem. Dlatego trzeba szczegółowo zapoznać się z parametrami technicznymi. O tym, czy kurtka będzie chronić przed przemoczeniem, decyduje materiał. Warto wybrać kurtkę z membraną, czyli specjalnym rodzajem tworzywa nieprzepuszczającego wody. Tutaj również materiał musi zapewniać oddychalność i pozwalać na swobodną cyrkulację powietrza. Biorąc te aspekty pod uwagę, będzie mieć pewność, że kurtka będzie funkcjonalna i sprawdzi się w najtrudniejszych warunkach. 

Artykuł sponsorowany

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].