Czy w Jastrzębiu-Zdroju są ciekawe oferty pracy?

Pandemia COVID-19 wpłyneła na funkcjonowanie społeczeństwa, co widać również na rynku pracy. Niektóre branże przeżywają ogromne problemy z powodu lockdownu, a inne odnotowują niespotykany dotąd wzrost. Bezrobocie, mimo iż nie wzrosło lawinowo, to sytematycznie zwiększa się, co sprawia, że znalezienie zatrudnienia jest coraz trudniejsze. Czy w tym trudnym czasie można liczyć na ciekawą ofertę pracy? Jak sytuacja wygląda w Jastrzębiu-Zdroju?

Czy w Jastrzębiu-Zdroju są ciekawe oferty pracy?

Bezrobocie w Jastrzębiu-Zdroju

Zgodnie z danymi GUS z lutego 2021 roku stopa bezrobocia rejestrowanego w Jastrzębiu-Zdroju wynosiła 5,9% i była o 0,7% wyższa niż wskaźnik liczony dla całego Górnego Śląska, który kształtuje się na poziomie 5,2%. Dla porównania poziom bezrobocia rejestrowanego w kraju wynosi 6,5%.

Porównując te dane z statystykami z ubiegłego roku, kiedy to przykładowo w lipcu stopa bezrobocia rejestrowanego w Jastrzębiu-Zdroju wynosiła 5,4% można stwierdzić, że rynek pracy w tym mieście jest stabilny. Wpływ na to mają ogromne środki uruchomione w ramach tarcz antykryzysowych oraz fakt, że problemy w jednych branżach równoważą się z rozkwitem innych. O tym czy sytuacja podobnie wygląda w całym kraju można przeczytać w artykule: Czy rynek pracy jest stabilny w 2021 roku?

Na jakie oferty pracy można liczyć w Jastrzębiu-Zdroju?

W Jastrzębiu-Zdroju nie można mówić obecnie o dużych trudnościach ze znalezieniem pracy, które miały miejsce w latach 90., czy na początku XXI wieku. Najłatwiej zatrudnienie będzie znaleźć w szeroko pojętym przemyśle i budownictwie. Nowych pracowników poszukuje również branża usługowa i handlowa. Z największymi problemami boryka się sektor gastronomiczny, ale jest to oczywiste ze względu na kształt lockdownu.

Pracy można szukać w Jastrzębskiej Spółce Węglowej lub podmiotach jej zależnych. Firma zatrudnia zarówno górników, jak i osoby wspierające bieżące funkcjonowanie tj. pracowników administracji, obsługi, czy utrzymania czystości. Kopalnia Węgla Kamiennego „Borynia-Zofiówka-Jastrzębie” jest największym pracodawcą w regionie oraz przedsiębiorstwem, które pozwala dobrze zarobić nie tylko górnikom.

Stałe rekrutacje prowadzą duże firmy produkcyjne, które poszukują zarówno niewykwalifikowanych pracowników fizycznych, jak i specjalistów do obsługi zaawansowanych maszyn. Przedsiębiorstwa te poszukują również osób posiadających kwalifikacje do organizacji produkcji, czy pracy w działach administracyjnych i finansowych.

Jak szukać pracy w dobie pandemii?

Szukanie pracy w czasie pandemii również może zakończyć się sukcesem. Należy jednak mieć świadomość, że proces ten zmienił się ze względu na konieczność dostosowania się do ograniczeń i restrykcji sanitarnych. Obecnie najszybciej i najbezpieczniej pracę można znaleźć w Internecie, pod hasłem: praca Jastrzębie-Zdrój. Aplikacja na wybrane stanowisko wymaga posiada dobrej jakości CV, które przyciągnie uwagę osoby odpowiadającej za rekrutację. W wielu firmach całe procesy rekrutacyjne odbywają się online, co oznacza, że tradycyjna rozmowa kwalifikacyjna została zastąpiona wideokonferencją. Pozytywem tej sytuacji może być fakt, że zazwyczaj wiązała się ona z dużym stresem, a przebywanie we własnym domu może go obniżyć. Niezmiennie jednak należy odpowiednio się do niej przygotować i zadbać o dobrą prezentację własnej osoby.

Pandemia COVID-19 wpłynęła na rynek pracy w Jastrzębiu-Zdroju, ale nadal można znaleźć tam ciekawą i dobrze płatną pracę. W niektórych przypadkach należy wziąć pod uwagę przebranżowienie, by dostosować się do obecnych ograniczeń gospodarczych. Sukces w poszukiwaniu dobrej pracy zależy w dużej mierze od determinacji danej osoby.

Artykuł sponsorowany

7 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Ekszpert (83.30. * .166) 10.04.2021 21:37

Krótko, NIE.

~Jaskół (178.27. * .79) 09.04.2021 15:51

"A co u tego sławnego propagatora IT od bezpieczeństwa, co wygrał lokal za złotówkę?"

Dawno sie zmyl. Wyszkolil wszystkich urzednikow i robota sie skonczyla.
Nie wytrzymal ciezaru bycia nowym filarem jastrzebskiej gospodarki.

~Ziomal z Gierałtowic (91.225. * .91) 09.04.2021 11:16

BTW

A co u tego sławnego propagatora IT od bezpieczeństwa, co wygrał lokal za złotówkę?

Tak chętnie pouczał wszystkich w wywiadach, jak się bronić przed atakami. Dopóki sam nie został zhackowany.

~Ziomal z Gierałtowic (91.225. * .91) 09.04.2021 11:14

IT i turystyka.

Zawojujemy galaktyką!

~Josef (46.134. * .39) 09.04.2021 08:23

Raper klasztorny
08.04.2021 18:47

Po podstawówce , to się nie dziwię

~Mały Kopernik (178.27. * .79) 09.04.2021 04:16

Drugimi największym pracodawcą jest UM.

~Raper klasztorny (89.64. * .69) 08.04.2021 18:47

Nie ma