Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nie zapłacisz mandatu, trafisz na listę dłużników

Międzygminny Związek Komunikacyjny postanowił ścigać dłużników. MZK zawarło umowę z Biurem Informacji Gospodarczej i osoby mające zaległe mandaty, trafią do Rejestru Dłużników.

Nie zapłacisz mandatu, trafisz na listę dłużników

MZK zdecydowało się podpisać umowę z Biurem Informacji Gospodarczej, aby zmobilizować dłużników do zapłaty mandatu karnego za jazdę bez biletu. Nierzadko osoby te systematycznie jeżdżą „na gapę”, nie płacąc za przejazd. Rekordzista jest winien MZK ponad 20 tys. zł.

- Obecnie wysokość mandatu to 160 zł lub 112 zł, jeśli zostanie zapłacony do 7 dni od jego wystawienia. W pierwszej połowie tego roku kontrolerzy MZK wystawili 4400 mandatów. W tym okresie, w ramach egzekucji należności odzyskano 390 tys. zł. - informuje MZK.

Związek przekonuje, że jego działania nie są skierowane przeciwko pasażerom, którym zdarzy się zapomnieć biletu okresowego czy dokumentu tożsamości.

- To najczęściej uczciwi mieszkańcy, których celem nie jest unikanie zapłaty. W tym przypadku sprawa kończy się najczęściej na anulowaniu opłaty dodatkowej (potocznie zwanej mandatem) i zapłacie tzw. opłaty manipulacyjnej w wysokości kilkunastu złotych - wyjaśniają w MZK.

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Gość (80.188. * .244) 07.09.2021 12:31

A dlaczego do tej pory tak nie było?

Dłużnik, to dłużnik, a alimentacyjny, to dopiero. Znam jednego, który uważa się za katolika. Ożenił się po raz drugi, przepisał majątek na aktualną żonę, pracuje za najniższą krajową i teraz kończą budować dom. Ale alimenty spłaca po 50zł bo oficjalnie nie może więcej, więc go nie zamkną, bo płaci przecież... na trójkę dzieci.
Dziwi mnie, jak oni w ogóle kredyt dostali? A skarbóka się nie zainteresuje? Biedny bogacz, dłużnik alimentacyjny

~Instytut (193.28. * .1) 07.09.2021 11:52

Zapomniano napisac, ze laczne zobowiazania dluznika musza wynosic co najmiej 500zl., by zostac do rejestru wpisane.

~Ja tam wiem lepiej... (80.188. * .244) 07.09.2021 09:35

W czas...

W tym kraju przede wszystkim dba się o interesy tych, co mają coś na sumieniu.

Osoby uczciwe są natomiast szykanowane. I takie rzeczy dzieją się u nas, czyli w podobno katolickim kraju. Eh!

~Podpis (213.76. * .129) 07.09.2021 08:09

Ja zapisałem się do BIKu. Dzięki temu nikt nie weźmie za mnie kredytu. Ogólnie mówiąc zabezpieczyłem się przed złodziejami.

~Gnom Ż. (85.202. * .163) 07.09.2021 01:29

A za co ta opata manipulacyjna ?