Kiedy będzie bezpłatna komunikacja?

W Jastrzębiu za przejazdy komunikacją miejską nie musza płacić uczniowie i studenci. Co jednak z innymi mieszkańcami? Czy i oni doczekają się bezpłatnej komunikacji?

Kiedy będzie bezpłatna komunikacja?

Komunikacja za „0” złotych na terenie Jastrzębia jest dostępna dla uczniów i studentów - mieszkańców miasta. Czy jednak z darmowych przejazdów będą mogły korzystać również inne osoby.

Prezydent Anna Hetman poinformowała, że nie porzuca pomysłu na bezpłatną komunikację dla wszystkich mieszkańców.

- Na bieżąco monitorujemy sytuację na rynku, tak by wprowadzić ją w jak najkorzystniejszym dla miasta i mieszkańców momencie - poinformowała prezydent.

W odpowiedzi na interpelację radnego Andrzeja Matusiaka (PiS) prezydent wyjaśnia, że najkorzystniejszy moment na wprowadzenie bezpłatnej komunikacji był w 2015 roku, jednak wówczas radni z Klubu Prawo i Sprawiedliwość sprzeciwili się wystąpieniu Jastrzębia z Międzygminnego Związku Komunikacyjnego.

- W 2015  roku dopłata miasta do MZK wynosiła ponad 12 mln zł., a w 2022 wzrośnie do 20 mln zł. Powoduje to niestabilna gospodarka, szalejąca inflacja, galopujące ceny paliw, energii, gazu i płacy minimalnej - wskazuje prezydent Hetman.

 

 

18 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Adrian (89.77. * .24) 21.10.2021 21:58

....- Na bieżąco monitorujemy sytuację na rynku, tak by wprowadzić ją w jak najkorzystniejszym dla miasta i mieszkańców momencie - poinformowała prezydent......Czyli nie wprowadza nigdy darmowej komunikacji.

~Emeryt (89.77. * .194) 21.10.2021 13:00

Trochę nie prawdę napisano! jestem emerytem i posiadam legitymację na darmowe przejazdy a myślę że nie jestem jako wyjątek! wcześniej korzystałem z 50% zniżki bo i taka istnieje w jastrzębiu. Może warto zadzwonić do MZK i zapytać czy tylko wymienione dwie grupy jeżdżą za darmo?

~Gość (89.72. * .103) 20.10.2021 20:49

W Żorach jest jazda za darmo śmiech w Polsce nie ma nic za darmo bo doliczają im do wody tak powiedział mi kiedyś kanar.

~Do Do Dżordża(zenek, instytut,seboc) Dziś o 17:22 (213.76. * .116) 20.10.2021 20:09

Której części komentarzy nie zrozumiałeś . Napisz pomożemy

~SJZ (89.72. * .231) 20.10.2021 19:05

A od kiedy płatne parkingi pod blokami

~Adaś (89.77. * .24) 20.10.2021 18:59

Może ktoś mi i całemu miastu to wytłumaczy jak to jest??
Miasto dopłaca do MZK 20mln a bilety jedne z najdroższych w Polsce....(Jak nie najdroższe)

~Gość (83.26. * .104) 20.10.2021 18:28

Po co taki wypasiony urząd pracy jak w nim ciężko co kolwiek załatwić oferty pracy wystawione tylko po to żeby były jak jest juz wybrany kandydat.

~Mir (46.204. * .98) 20.10.2021 16:31

Jak by była darmowa komunikacja to co by wtedy robił ten brylanty rudy kanar jak on nic innego nie potrafi. W Żorach jakoś to działa tylko u nas te pisowskie jelopy wszystko blokują

~Alex (89.77. * .49) 20.10.2021 13:11

Darmowa komunikacja będzie wtedy jak ruszy pierwszy pociąg Pendolino do Warszawy,czyli na sw.dygdy

~Gość (89.64. * .26) 20.10.2021 10:42

Nigdy przy takim prezydencie

~Fox the Fox (80.188. * .244) 20.10.2021 10:27

Wszystkie wymienione czyniki przez naszego znafcę nie przeszkadzają miastom, gdzie komunikacja jest za 0zł.

~Oko proroka (89.64. * .156) 20.10.2021 09:31

Nie brnij dalej w te swoje kłamstwa wyborcze ,PO już tak ma!!!!!!!

~Superptak (89.25. * .86) 20.10.2021 08:11

Matusiak złożył interpelację... hehehe... HAHAHAHA... HAHAHAHAHAHAHAHAHAH!!!

~Zenek bez spodenek (213.76. * .116) 20.10.2021 08:05

Kiedy będzie bezpłatna komunikacja.....w najkorzystniejszym dla miasta i mieszkańców momencie ..... buhahahaha

~Instytut (178.26. * .52) 20.10.2021 08:01

"Prezydent Anna Hetman poinformowała, że nie porzuca pomysłu na bezpłatną komunikację"

Po tylu latach okazuje się, że jednak żadnego pomysłu nie było.

~prąd z dynama (188.147. * .142) 20.10.2021 07:33

Bezpłatna komunikacja będzie wtedy jak Anna podwyższy śmieci od osoby na 100 złotych wtedy tez skończy budowę mega urzędu pracy wielkości piramidy heopsa skąd u tej pani taka mania wielkości i to katastrofalne zarządzanie finansami miasta wręcz polityka rabunkowa.

~Raper klasztorny (89.64. * .217) 20.10.2021 07:20

Na bieżąco monitorujemy sytuację na rynku, tak by wprowadzić ją w jak najkorzystniejszym dla miasta i mieszkańców momencie - poinformowała prezydent.

Gdy liczba mieszkańców spadnie poniżej 100.

~Dżordż Lowerboj (80.188. * .244) 20.10.2021 07:19

Ważne, że studenci mogą za damro dojechać do wszystkich jastrzębskich uczelni i to bez żadnego wyjątku.