Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Mieszkańcy wypowiedzą się w sprawie kolei

Jastrzębianie będą mieli możliwość wypowiedzenia się w sprawie przebiegu linii kolejowej. Spotkanie w tej sprawie odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej.

Mieszkańcy wypowiedzą się w sprawie kolei

11 lutego (piątek) w hali widowiskowo-sportowej w Jastrzębiu odbędą się konsultacje społeczne na temat przebiegu linii kolejowej z Jastrzębia do Katowic i Ostrawy. Każdy zainteresowany będzie mógł zabrać głos w tej sprawie.

 - W celu wypracowania możliwie najbardziej optymalnych rozwiązań projektowych zwracamy się do Państwa jako mieszkańców gmin, na których terenie zlokalizowana jest planowana inwestycja o zapoznanie z zakresem planowanych przebiegów oraz o wypełnienie ankiety. Wszelkie uzyskane na etapie konsultacji sugestie oraz informacje będą miały istotne znaczenie podczas doprecyzowywania rozwiązań projektowych w trakcie kolejnych etapów realizowanego zamówienia - tłumaczą organizatorzy spotkania.

Wszelkie uwagi można zgłaszać pod adresem: konsultacje.stes@egis-poland.com

 

15 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Normalny (5.184. * .139) 22.01.2022 06:00

Kraje rozwinięte choćby Szwajcaria nawet na bardzo krótkich trasach do przewozu towarów korzystają z kolei u nas kolej polikwidowano, lepiej porozbijać drogi ciężkim taborem kołowym,takie myślenie....

~Marian (31.0. * .37) 20.01.2022 12:47

MŁODZI MAJOM AUTA
STARSI TEŻ MAJOM
BO GÓRNICY
EMERYCI TO I PO DWA
MAJOM
TO POCO KOLEJ
DLA WANDALI

~Marcin z Jastrzębia (89.64. * .230) 13.01.2022 03:24

Po jakie pióro jest potrzebna kolej w Jastrzebiu.!
Jastrzębie to miasto ludzi starych i schorowanych. Pociąg do Wodzisławia tak jak by było tam po co jechać.!
Lepiej mieszkania niech budują, bo resztki młodzieży wyjeżdża do Żor czy Rybnika.!
Tam przynajmniej Mają pracę i mieszkania.!
A w Jastrzebiu Nie ma Nic.!!
Do spotkania to Podali datę 11. 02... Ale Zapomnieli Podać na Którą Godzinę.!!
Śmiechu warte

~Gość (89.64. * .199) 13.01.2022 01:02

Chyba od tego i tych decyzji mamy fachowców. Co i o czym mają decydować mieszkańcy. A już robienie tego spędu na hali to idiotyczny pomysł.

~Misik (185.135. * .6) 13.01.2022 00:12

Jestem za koleją. W tej chwili ludzie jej nie chcą, ale jak już będzie to wierzę, że wielu będzie z niej korzystać. Wygodniej i pewnie też taniej będzie pojechać gdzieś koleją niż własnym pojazdem. Już teraz wielu wybiera kolej niż autobusy. Tylko, że w Polsce nigdy nie brakuje takich co wszystko krytykują. Nawet dobre rzeczy. Gdzies w innych państwach są dobre ale w Polsce absolutnie...

~Teresa (5.173. * .154) 12.01.2022 20:03

Jestem za, w końcu nasze dzieci będą normalnie mogły podróżować ,a zainteresowanie będzie spore,popieram

~Lol (213.76. * .205) 12.01.2022 13:50

Jestem przekonany ze zainteresowanie tym pociągiem będzie takie jak naszymi galeriami czy kinem.Moze jakiś wyjazd na mecz ale to tylko dla tych innych żeby trochę podemolować.Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie jeżdził pociagiem do pracy bo nie wierzę żę rozklad bedzie dopasowany do naszych potrzeb

~Marek (188.147. * .43) 12.01.2022 10:36

Dajcie spokój z tymi pociągami. Kiedyś osada górnicza, dziś już tylko dom starców, jutro cmentarz z górującymi hałdami i zalewiskami. To nie miasto, tylko śmietnik z odpadami górniczymi, zdegradowanym terenem. Coś jak Norylsk. Tu nikt i nic nigdy nie zainwestuje, dopóki są tu kopalnie. To kopalnie zniszczyły kolej i pozbawiły jakichkolwiek perspektyw na rozwój tą miejscowość. Zresztą dalej niszczą i dewastują. Dodatkowo utrwaliły specyficzne środowisko społeczne, której brakuje jakiejkolwiek kreatywności. No bo i po co? Biedronka jest, piwo jest, to jest ok.

~Spawacz (81.30. * .221) 12.01.2022 10:22

Moze cos przeoczylas Majeczko ale to ta zla wladza wlasnie ten pociag buduje.

~kierownik (46.134. * .185) 12.01.2022 09:27

Kto błaga? Kolej to przeżytek, ważne są dobre autostrady i drogi, z których każdy może korzystać kiedy chce, a nie bezużyteczne tory. Na szczęście na drogach nie jest jak na kolei, że mogą z nich korzystać tylko rozkłądowe autobusy przewoźników z licencjami, wyobrażacie sobie co by to było? Orać tory, budować drogi!

~waluś (89.64. * .66) 12.01.2022 08:57

A dajcie już spokuj z tą koleją...niema i niebędzie kolei w Jastrzębiu !!! a zreszta komu ona by służyła jak już teraz np. Drabas do Katowic jeżdzi prawie pusty bo ludzie w większości jeżdzą swoimi samochodami.

~Peronowy (213.76. * .5) 12.01.2022 08:43

Dajcie mapki projektowanych wariantów przebiegu koleji przez miasto .... i co ? cisza , bo pociąg nie pojedzie przez miasto tylko ze Zdroju do Wodzisławia i to jest ta całą kolej .I to jest ten cały projekt odtworzenia linii kolejowej ,

~Zawiadowca kasy biletowej (213.76. * .5) 12.01.2022 08:36

Opracowano cztery warianty tras łączące nasz region z Katowicami i Warszawą....W projekcie przewiduje się dwa warianty połączenia Jastrzębia-Zdroju z Wodzisławiem Śląskim . Więc połączenie będzie takie ...Jastrzębie Zdrój -Wodzisław ....i dalej w świat . Czyli pociąg pojedzie albo z dawnego dworca na Dolnym albo z dworca w Zdroju .Na pewno nie pojedzie bezpośrednio z Jastrzębia do Katowic- Takich wariantów nigdzie w projektach nie ma ze względu na szkody górnicze .

~Pies Barona Munchhausena (217.151. * .76) 12.01.2022 06:50

Szybciej Kaktus mi na dłoni wyrośnie niż w Jastrzębiu kolej powstanie.

~Majka z domków. (89.64. * .70) 12.01.2022 06:22

Pociąg w Jastrzębiu-Zdroju.
Cały świat i Polska lata w kosmos a my błagamy o pociąg.
Co za zacofanie i to dzięki dzisiejszej władzy.