Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Katastrofy w kopalniach spowodowały spadek wydobycia

Katastrofy, jakie w kwietniu wydarzyły się w Pniówku i Zofiówce, kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej, miały wpływ na spadek wydobycia. Teraz produkcja węgla wraca do normy.

Katastrofy w kopalniach spowodowały spadek wydobycia

- Katastrofy górnicze się zdarzają i tego się nie planuje. Ostatnie dwie, które wydarzyły się w kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej ,będą miały niewątpliwie wpływ na finanse spółki. Działalność operacyjna na tych dwóch kopalniach wyhamowała, powoli jednak wracamy do normalnego trybu pracy. W odniesieniu do tego, co planowaliśmy skutek finansowy będzie negatywny - mówi wiceprezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej ds. ekonomicznych, Robert Ostrowski, w rozmowie z ISBnews.TV.

JSW liczy na to, że utrwali się dobra koniunktura na węgiel koksujący. Szczególnie ma to znaczenie w związku z wojną w Ukrainie i przyszłą odbudową tego kraju. Także zwiększenie nakładów na cele wojskowe przez państwa należące do paktu NATO oznacza większe potrzeby węgla koksującego.

 

6 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Hycel miejski (89.70. * .97) 09.06.2022 14:32

Zlikwidować "Pies Barona Munchhausena" bo capi od niego na kilometr, i plecie bzdury!

~Boryniok (79.124. * .58) 08.06.2022 20:15

Ryl ma bakać aż padnie nie za darmo na brać 10 koła na łapę

~Jaśroj (85.202. * .95) 08.06.2022 16:02

Raczej wieczny brak ludzi,firma zamiast zatrudniać to puszcza ludzi na jakieś srk a Ci co zostają są mobingowani przez dozór,straszeni i ora się nimi aż do braku sił.Można zapomnieć o urlopie bo wiecznie ta sama gadka o braku ludzi nie wspomnę już o tym,że od lat na kopalni są równi i równiejsi.

~Ola (46.204. * .173) 08.06.2022 12:15

Moze jest szansa na uratowanie kopalni Jastrzębia przecież tam takie piękne pokłady węgla !

~Gość (5.184. * .137) 08.06.2022 10:22

Dobrze bo mają płacić zyski z podatków Januszy :D

~Pies Barona Munchhausena (178.27. * .69) 08.06.2022 07:18

Zlikwidować te fabryki smrodu.