Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

CPK: Wybrano cztery docelowe warianty

Trwają prace nad wyborem wariantu przebiegu linii kolejowej nr 170 na odcinku Katowice – granica państwa. Wyznaczone zostały cztery docelowe warianty, spośród których, pod koniec tego roku, wybrany zostanie wariant inwestorski.

CPK: Wybrano cztery docelowe warianty
Wybór wariantu inwestorskiego spośród czterech wariantów powinien nastąpić pod koniec tego roku.

Konsorcjum firm Egis Rail, Egis Poland oraz Jaf-Geotechnika poinformowało o zdefiniowaniu czterech wariantów przebiegu projektowanej linii kolejowej nr 170 relacji Katowice - granica państwa - Ostrawa. Przypomnijmy, że ma ona być częścią jednej z tzw. "szprych" komunikacyjnych w ramach inwestycji związanych z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK)

"Konsorcjum poinformowało, że w wyniku przeprowadzonych analiz, konsultacji społecznych, spotkań z jednostkami samorządu terytorialnego oraz interesariuszami branżowymi dokonana została preselekcja wariantów przebiegu projektowanej linii kolejowej nr 170" - czytamy na oficjalnej stronie Urzędu Gminy w Godowie. Dalej dowiadujemy się, że analizy zostały przeprowadzone ze względu na zidentyfikowane w trakcie prac uwarunkowania środowiskowe, przeszłą i przyszłą eksploatację zakładów górniczych zlokalizowanych w obrębie inwestycji oraz ukształtowanie terenu. W ich wyniku zdefiniowane zostały cztery warianty o numerach: 71, 72, 73 i 74, które są wynikiem połączenia wybranych odcinków przebiegu dotychczas analizowanych wariantów o numerach: 61, 62, 62A, 63, 63A, 64, 64A.

Aktualna mapa z trasowaniami wymienionych wariantów jest dostępna na stronie internetowej CPK. Wynika z niej, że dwa z przedstawionych przez konsorcjum Egis wariantów (o nr 72 i 74) na terenie gminy Godów i powiatu wodzisławskiego mają identyczny przebieg. Przypomnijmy, że wariant inwestorski miał zostać wybrany do końca trzeciego kwartału tego roku. CPK poinformowała jednak, że zgodnie z aktualnym harmonogramem wybór wariantu inwestorskiego powinien nastąpić pod koniec tego roku.

Sprawdź także: Szykuje się śląski protest przeciwko CPK [ZAPOWIEDŹ]

12 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
Bulwers 04.11.2022 11:06
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

~Do_ Bulwers (31.179. * .1)..skąd u Ciebie takie przemyślenia , sam to wymyśliłeś czy przeczytałeś na paczce chipsów .

~Do_Bulwers (31.179. * .1) 04.11.2022 10:15
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Aleś ty ubogi w rozum.
Ludzie z jednocyfrowym IQ, nie powinni mieć dostępu do internetu.

Bulwers 04.11.2022 10:02
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

~tata_Bulwersa której części nie zrozumiałeś , tylko na tyle Cię stać filozof się znalazł co nie wiedział , że ma na doopie przedział

~tata_Bulwersa (46.204. * .37) 04.11.2022 09:25
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

@Bulwers
Idź jeszcze do szkoły nieuku i niech cię nauczą poprawnie czytać ze zrozumieniem.

Bulwers 04.11.2022 07:58
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Wygląda na to że w wariancie 71pociągi w tej osadzie będą zawracać , lub będzie drezyna która będzie dowozić pasażerów do głównej linii kolejowej

Bulwers 04.11.2022 07:35
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Zauważcie , że tylko w wariancie 71 ta osada będzie miała połączenie , wariant miał zostać wybrany do końca III kwartału , mamy połowę IV i nic cisza .Znamienne dla tej władzy naobiecywać i nic nie robić .Za to minister już obiecał 3 elektrownie atomowe do końca roku obiecają pewnie z 6 elektrowni w tym 4 przenośne .

~Mordimer_Madderdin (89.25. * .86) 04.11.2022 07:32
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

CPK budujo! fajnie, jak już będzie to swoją elektryczną IZERą pojadę se zobaczyc to to właśnie.

~struś (83.26. * .206) 03.11.2022 22:26
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Zamiast ciągle pokazywać makiety w końcu wecie się do roboty nas jastrzębian nie interesują mapy widmo tylko konkrety byle by nie było że pociągi unas zaczną jezdzić tylko w waszych chorych umysłach.

121210416 03.11.2022 21:04
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Ale się rozpędzili, CPK ,dwie elektrownie jądrowe .Co za tydzień będzie za nowość????

~Daruszchalupki (31.0. * .24) 03.11.2022 18:25
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Racja poczekalnie brak ! pociągi opóźnione a ja czekałem na peronie i trząsłem się że zimna róbcie coś z tym zadupiem

~Gosiapkp (31.0. * .24) 03.11.2022 18:17
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Poczekalnie niech zrobią w chałupkach bo ludziom zimno otuleni w koce i drżą że zimna wstyd stacja docelowa przy granicy hańba!!!!dla POlSKICH KOLEI

~tłoczek (188.137. * .64) 03.11.2022 14:16
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

To może redakcja mogłaby pokazać te przebiegi zamiast odsyłać do CPK?