Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Od nowego roku z biletem MZK także na trasach Metropolii Górnośląskiej

Wspólny bilet okresowy umożliwi podróżowanie na terenie Czerwionki-Leszczyn i największych miast Śląska. Od stycznia z biletem MZK także na trasach Metropolii Górnośląskiej.

Od nowego roku z biletem MZK także na trasach Metropolii Górnośląskiej
Dziś (15.12) została podpisana umowa pomiędzy Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią a Międzygminnym Związkiem Komunikacyjnym w Jastrzębiu-Zdroju wprowadzająca wspólny bilet. (fot. MZK w Jastrzębiu-Zdroju)

Dziś (15.12) została podpisana umowa pomiędzy Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią a Międzygminnym Związkiem Komunikacyjnym w Jastrzębiu-Zdroju wprowadzająca wspólny bilet. Od stycznia będzie on obowiązywał na terenie Czerwionki-Leszczyn (MZK) i na trasach Metropolii, m.in. w Knurowa i największych miast Śląska.

– To pierwszy krok w kierunku zintegrowanego systemu biletowego. W tym przypadku jest kierowany głównie do mieszkańców Czerwionki-Leszczyn dojeżdżających często do miast Metropolii Górnośląskiej. Niewykluczone, że w przyszłości oferta zostanie rozszerzona i podobne porozumienia podpiszemy z innymi organizatorami komunikacji zbiorowej. Propozycję wspólnego biletu wcześniej przedstawiliśmy także spółce komunikacyjnej w Rybniku – mówi Roman Foksowicz, przewodniczący Zarządu MZK.

Zakup biletów okresowych (M1, M2, M3) będzie możliwy w aplikacji telefonicznej „zbiletem”. Obowiązywał będzie 30 dni od daty wskazanej przez użytkownika na wszystkich liniach MZK na terenie Czerwionki - Leszczyn oraz na trasach ZTM (autobusowych, tramwajowych i trolejbusowych) w zależności od wybranej opcji:

  • M1- na terenie jednej wybranej gminy (cena 200 zł)
  • M2 - Na terenie dwóch gmin (232 zł)
  • MS – na terenie całej sieci ZTM (252 zł)

Cena biletu jest mniejsza od sumy biletów obowiązujących w obu związkach komunikacyjnych. Strony umowy zdecydowały się na wprowadzenie 20-procentowego rabatu. Bilet w taryfie ulgowej tradycyjnie jest o połowę tańszy, a ulgi obwiązujące w MZK będą honorowane także przez Zarząd Transportu Metropolitarnego. Kontrole biletów prowadzone będą przez każdą ze stron umowy na swoim obszarze działania przy zastosowaniu własnych przepisów.

Porozumienie podpisali: Grzegorz Kwitek, członek Zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, Małgorzata Gutowska - Dyrektor Zarządu Transportu Metropolitalnego oraz Grażyna Kuczera, wiceprzewodnicząca Zarządu Międzygminnego Związku Komunikacyjnego z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju. Umowę z kolei podpisały: Małgorzata Gutowska i Grażyna Kuczera. W spotkaniu wzięli również udział m.in.: Aleksandra Chudzik, Pełnomocnik ds. Społecznych gminy i miasta Czerwionka-Leszczyny, Lucjan Dec - Dyrektor Departamentu Komunikacji i Transportu ZTM, Artur Sola – radny Czerwionki Leszczyn i delegat na Zgromadzenie MZK, a także Dorota Pietrzak, kierownik Działu Kontroli i Nadzoru Ruchu w MZK.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~SzaryMieszkaniec (5.173. * .166) 15.12.2022 18:37

I to jest dobra wiadomość, mogli jeszcze wprowadzić bilet dobowy czy tygodniowy. Ech, żeby tak jeszcze było z wzajemnym honorowaniem biletów kolejowych - KŚ. PR, IC (wiadomo że dopłatą).