Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kobiety na walizkach oraz Tomek Coral z kolędą i pastorałką na ustach. W niedzielę zaśpiewali w Nieboczowach [ZDJĘCIA]

Wspaniałe trio – Magda, Żaneta i Tomek, czyli Kobiety na walizkach & Tomek Coral w ubiegłym sezonie wydali płytę zawierającą utwory o tematyce świątecznej. Znalazły się na niej autorskie pastorałki oraz znane kolędy. Płyta nosi tytuł „W świątecznym nastroju” i z pewnością rozbrzmiewała w niejednym domu podczas wyjątkowego okresu w roku.

Kobiety na walizkach oraz Tomek Coral z kolędą i pastorałką na ustach. W niedzielę zaśpiewali w Nieboczowach [ZDJĘCIA]
Koncert w Nieboczowach był ostatnim występem muzycznego tria przez zimową przerwą urlopową

Wykonawcy często zapraszani są do udziału w różnych przedsięwzięciach estradowych. Nie brakowało ich również podczas jarmarków i kiermaszów bożonarodzeniowych, gdzie dzielili się z uczestnikami pastorałkami oraz utworami o zabarwieniu świątecznym. W okolicy można było ich spotkać i usłyszeć w Marklowicach, Jastrzębiu-Zdroju, Dzimierzu, Krzanowicach oraz Raciborzu.

Wraz z przyjściem na Świat Małej Dzieciny, dzielą się dobrą nowiną podczas koncertów organizowanych w kościołach. W Nowy Rok zawitali z kolędą i pastorałką na ustach do Kalwarii Pszowskiej. Kilka dni później odwiedzili kościół parafialny w sołectwie Bzie w Jastrzębiu-Zdroju a w niedzielę 8 stycznia gościli w Parafii św. Józefa Robotnika w Nieboczowach.

Wykonawcy podkreślają, że każde spotkanie jest inne i niesie za sobą nowe wzruszenia i przeżycia. - To miłe, kiedy pojawiamy się w kościołach i wychodząc z mikrofonem w dłoni, widzimy osoby, które poświęciły swój czas, by spędzić go z nami na wspólnym kolędowaniu. Staramy się tak układać scenariusz wydarzenia, by nie tylko skusić odbiorcę naszego programu do wsłuchania się w pastorałki, ale również zachęcić do wspólnego śpiewu znanych kolęd. Wówczas czujemy wspólną integrację, która w obecnych czasach jest tak bardzo ważna - mówi Tomasz Ciba.

Ostatni koncert zorganizowany został z inicjatywy Wójta Gminy Lubomia dr Czesława Burka oraz Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Lubomi z dyrektorem Jarosławem Wieczorkiem na czele. W dźwięki kolęd i pastorałek, rozbrzmiewających w nieboczowskim kościółku wsłuchiwała się również senator Ewa Gawęda. Warto nadmienić, że wykonawcy mają wielu sympatyków ich twórczości, których również nie brakuje podczas takowych wydarzeń. Są również i tacy, którzy po raz kolejny spędzają czas na wspólnym kolędowaniu z rozśpiewanym trio.

Święta Bożego Narodzenia można przeżywać na wiele sposobów, zawsze w centralnym miejscu znajduje się Mała Dziecina. Kobiety Na Walizkach & Tomek Coral zadbali, by okazji do wyjątkowego przeżywania Narodzenia Pańskiego nie brakowało.

Tomek często żartuje, że po koncercie można całą trójkę zabrać z sobą do domu. Oczywiście jest to możliwe, ale ma na uwadze płyty, które można nabyć po koncertach a z których całkowity przychód przeznaczony zostaje na cele charytatywne. W tym roku szczelnie zamknięta puszka przeznaczona zostanie na pomoc pewnej rodzinie z Gminy Gorzyce, która ze względu na chorobę znalazła się w niekorzystnej sytuacji.

Niedzielny koncert w Nieboczowach był ostatnim przed zimową przerwą urlopową całej trójki. Po raz kolejny będzie można ich usłyszeć podczas koncertu zespołu ENEJ w Rogowie 22 stycznia br.

Ludzie

Czesław Burek

Wójt Gminy Lubomia

Ewa Gawęda

Była senator.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].