Kobiety na walizkach oraz Tomek Coral z kolędą i pastorałką na ustach. W niedzielę zaśpiewali w Nieboczowach [ZDJĘCIA]

Wspaniałe trio – Magda, Żaneta i Tomek, czyli Kobiety na walizkach & Tomek Coral w ubiegłym sezonie wydali płytę zawierającą utwory o tematyce świątecznej. Znalazły się na niej autorskie pastorałki oraz znane kolędy. Płyta nosi tytuł „W świątecznym nastroju” i z pewnością rozbrzmiewała w niejednym domu podczas wyjątkowego okresu w roku.

Kobiety na walizkach oraz Tomek Coral z kolędą i pastorałką na ustach. W niedzielę zaśpiewali w Nieboczowach [ZDJĘCIA]
Koncert w Nieboczowach był ostatnim występem muzycznego tria przez zimową przerwą urlopową

Wykonawcy często zapraszani są do udziału w różnych przedsięwzięciach estradowych. Nie brakowało ich również podczas jarmarków i kiermaszów bożonarodzeniowych, gdzie dzielili się z uczestnikami pastorałkami oraz utworami o zabarwieniu świątecznym. W okolicy można było ich spotkać i usłyszeć w Marklowicach, Jastrzębiu-Zdroju, Dzimierzu, Krzanowicach oraz Raciborzu.

Wraz z przyjściem na Świat Małej Dzieciny, dzielą się dobrą nowiną podczas koncertów organizowanych w kościołach. W Nowy Rok zawitali z kolędą i pastorałką na ustach do Kalwarii Pszowskiej. Kilka dni później odwiedzili kościół parafialny w sołectwie Bzie w Jastrzębiu-Zdroju a w niedzielę 8 stycznia gościli w Parafii św. Józefa Robotnika w Nieboczowach.

Wykonawcy podkreślają, że każde spotkanie jest inne i niesie za sobą nowe wzruszenia i przeżycia. - To miłe, kiedy pojawiamy się w kościołach i wychodząc z mikrofonem w dłoni, widzimy osoby, które poświęciły swój czas, by spędzić go z nami na wspólnym kolędowaniu. Staramy się tak układać scenariusz wydarzenia, by nie tylko skusić odbiorcę naszego programu do wsłuchania się w pastorałki, ale również zachęcić do wspólnego śpiewu znanych kolęd. Wówczas czujemy wspólną integrację, która w obecnych czasach jest tak bardzo ważna - mówi Tomasz Ciba.

Ostatni koncert zorganizowany został z inicjatywy Wójta Gminy Lubomia dr Czesława Burka oraz Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Lubomi z dyrektorem Jarosławem Wieczorkiem na czele. W dźwięki kolęd i pastorałek, rozbrzmiewających w nieboczowskim kościółku wsłuchiwała się również senator Ewa Gawęda. Warto nadmienić, że wykonawcy mają wielu sympatyków ich twórczości, których również nie brakuje podczas takowych wydarzeń. Są również i tacy, którzy po raz kolejny spędzają czas na wspólnym kolędowaniu z rozśpiewanym trio.

Święta Bożego Narodzenia można przeżywać na wiele sposobów, zawsze w centralnym miejscu znajduje się Mała Dziecina. Kobiety Na Walizkach & Tomek Coral zadbali, by okazji do wyjątkowego przeżywania Narodzenia Pańskiego nie brakowało.

Tomek często żartuje, że po koncercie można całą trójkę zabrać z sobą do domu. Oczywiście jest to możliwe, ale ma na uwadze płyty, które można nabyć po koncertach a z których całkowity przychód przeznaczony zostaje na cele charytatywne. W tym roku szczelnie zamknięta puszka przeznaczona zostanie na pomoc pewnej rodzinie z Gminy Gorzyce, która ze względu na chorobę znalazła się w niekorzystnej sytuacji.

Niedzielny koncert w Nieboczowach był ostatnim przed zimową przerwą urlopową całej trójki. Po raz kolejny będzie można ich usłyszeć podczas koncertu zespołu ENEJ w Rogowie 22 stycznia br.

Ludzie

Czesław Burek

Wójt Gminy Lubomia

Ewa Gawęda

Senator RP

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].