Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Prawie 280 tys. zł na dotacje dla kultury w Jastrzębiu-Zdroju. Pieniądze dostało 5 stowarzyszeń

Tylko pięć organizacji otrzymało miejskie dotacje dla działań kulturalnych. Na liście znalazły się Fundacja Kreatywności Artystycznej - Jazzu Trzeba, Galeria Dzwonków, Jastrzębskie Stowarzyszenie Fotograficzne "Niezależni", Orkiestra Dęta KWK JAS-MOS oraz Stowarzyszenie Filmowe-Doku_mentalnie.

Prawie 280 tys. zł na dotacje dla kultury w Jastrzębiu-Zdroju. Pieniądze dostało 5 stowarzyszeń
W ostatnich latach sceną Festiwalu JAZZtrzębie był m.in. Pałac w Boryni. W tym roku na organizację festiwalu miasto dało 90 tys. zł.

Prawie 280 tys. zł na dotacje dla kultury w Jastrzębiu-Zdroju. Pieniądze dostało 5 stowarzyszeń

Największą dotację w tym roku otrzyma Fundacja Kreatywności Artystycznej - Jazzu Trzeba, która zorganizuje kolejną edycję Festiwalu JAZZtrzębie. Na ten cel przyznano aż 90 tys. zł. 

- Festiwal ten na stałe wpisał się już w kanon kulturalnych wydarzeń w naszym mieście. Koncerty oraz wydarzenia towarzyszące przyciągają melomanów jazzu z całego kraju. Cieszę się, że od wielu lat takie wydarzenie jest kulturalnym symbolem naszego miasta. W tym roku z jazzem na światowym poziomie spotkamy się od 26 do 30 kwietnia oraz 12 maja - zapowiada prezydent Anna Hetman

Tym razem do podziału była kwota 279 tys. złotych. Środki trafiły do jastrzębskich organizacji pozarządowych. Kto jeszcze znalazł się na liście zwycięzców miejskiego konkursu? 

Dotacja trafi też do Galerii Dzwonków. Na prowadzenie tej unikalnej w skali Polski i świata działalności, Galeria otrzyma 74 tys. złotych. Środki zostaną przeznaczone między innymi na organizację wystaw i prelekcji. Jastrzębska Galeria Dzwonków to największa tego typu kolekcja na świecie.

Dla Stowarzyszenia Jastrzębski Klub Fotograficzny „Niezależni’’ z puli miejskich środków przyznana został kwota 60 tys. zł. Pozwoli im to na dokumentowanie wydarzeń w związku z jubileuszem miasta, stworze unikatowych portretów naszych mieszkańców oraz przeprowadzeniu 4 warsztatów fotograficznych w odrestaurowanych Łazienkach III.

Dotacja w wysokości 30 tys. zł została przyznana Stowarzyszeniu - Orkiestra KWK JAS-MOS, która w tym roku uświetni swoim udziałem wile miejskich wydarzeń, podkreślając charakter naszego górniczego miasta.

Stowarzyszenie Filmowe-Doku_mentalnie otrzymało dotację w wysokości 25 tys. zł na przygotowanie filmu realizowanego w większości w naszym mieście, a który docelowo zostanie zgłoszony do udziału w konkursach i festiwalach filmowych. Produkcja ta ma przedstawiać miasto jako wyjątkowe, pokazywać jego historię w szczególności napływ mieszkańców z różnych regionów oraz narodziny ruchu robotniczego.

Ludzie

Anna Hetman

Prezydent Jastrzębia-Zdrój

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~cytr (188.137. * .108) 11.02.2023 01:29

A jakie są dalsze dzieje książki o Jastrzębiu - ktoś dostał pieniądze z góry i to niemało. Co z tą książką.

~fugat (188.137. * .108) 09.02.2023 07:37

Pałacu Borynia prawie nikt nie zna. Peryferia i trudno dojechać. Ładna fotka, ale tylko dla zmotoryzowanych.

~Henryk577@_ (89.64. * .211) 08.02.2023 18:43

Gdy usłyszałem i przeczytałem że dotacje dostało także Muzeum Dzwonkow jestem zadowolony a temu Panu życzę nowych eksponatów tego hobby i dalszego wsparcia że strony miasta

~Jbie (94.254. * .201) 08.02.2023 11:28

Lepiej na kulturę niż na ten śmieszny piłkarski gks z kibolami handlującymi narkotykami

~Jagna (83.10. * .213) 08.02.2023 11:24

To dobrze że wspieramy kulture w naszym miescie.Oby jak najwięcej takich organizacji.