Prawie 280 tys. zł na dotacje dla kultury w Jastrzębiu-Zdroju. Pieniądze dostało 5 stowarzyszeń

Tylko pięć organizacji otrzymało miejskie dotacje dla działań kulturalnych. Na liście znalazły się Fundacja Kreatywności Artystycznej - Jazzu Trzeba, Galeria Dzwonków, Jastrzębskie Stowarzyszenie Fotograficzne "Niezależni", Orkiestra Dęta KWK JAS-MOS oraz Stowarzyszenie Filmowe-Doku_mentalnie.

Prawie 280 tys. zł na dotacje dla kultury w Jastrzębiu-Zdroju. Pieniądze dostało 5 stowarzyszeń
W ostatnich latach sceną Festiwalu JAZZtrzębie był m.in. Pałac w Boryni. W tym roku na organizację festiwalu miasto dało 90 tys. zł.

Prawie 280 tys. zł na dotacje dla kultury w Jastrzębiu-Zdroju. Pieniądze dostało 5 stowarzyszeń

Największą dotację w tym roku otrzyma Fundacja Kreatywności Artystycznej - Jazzu Trzeba, która zorganizuje kolejną edycję Festiwalu JAZZtrzębie. Na ten cel przyznano aż 90 tys. zł. 

- Festiwal ten na stałe wpisał się już w kanon kulturalnych wydarzeń w naszym mieście. Koncerty oraz wydarzenia towarzyszące przyciągają melomanów jazzu z całego kraju. Cieszę się, że od wielu lat takie wydarzenie jest kulturalnym symbolem naszego miasta. W tym roku z jazzem na światowym poziomie spotkamy się od 26 do 30 kwietnia oraz 12 maja - zapowiada prezydent Anna Hetman

Tym razem do podziału była kwota 279 tys. złotych. Środki trafiły do jastrzębskich organizacji pozarządowych. Kto jeszcze znalazł się na liście zwycięzców miejskiego konkursu? 

Dotacja trafi też do Galerii Dzwonków. Na prowadzenie tej unikalnej w skali Polski i świata działalności, Galeria otrzyma 74 tys. złotych. Środki zostaną przeznaczone między innymi na organizację wystaw i prelekcji. Jastrzębska Galeria Dzwonków to największa tego typu kolekcja na świecie.

Dla Stowarzyszenia Jastrzębski Klub Fotograficzny „Niezależni’’ z puli miejskich środków przyznana został kwota 60 tys. zł. Pozwoli im to na dokumentowanie wydarzeń w związku z jubileuszem miasta, stworze unikatowych portretów naszych mieszkańców oraz przeprowadzeniu 4 warsztatów fotograficznych w odrestaurowanych Łazienkach III.

Dotacja w wysokości 30 tys. zł została przyznana Stowarzyszeniu - Orkiestra KWK JAS-MOS, która w tym roku uświetni swoim udziałem wile miejskich wydarzeń, podkreślając charakter naszego górniczego miasta.

Stowarzyszenie Filmowe-Doku_mentalnie otrzymało dotację w wysokości 25 tys. zł na przygotowanie filmu realizowanego w większości w naszym mieście, a który docelowo zostanie zgłoszony do udziału w konkursach i festiwalach filmowych. Produkcja ta ma przedstawiać miasto jako wyjątkowe, pokazywać jego historię w szczególności napływ mieszkańców z różnych regionów oraz narodziny ruchu robotniczego.

Ludzie

Anna Hetman

Prezydent Jastrzębia-Zdrój

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~cytr (188.137. * .108) 11.02.2023 01:29

A jakie są dalsze dzieje książki o Jastrzębiu - ktoś dostał pieniądze z góry i to niemało. Co z tą książką.

~fugat (188.137. * .108) 09.02.2023 07:37

Pałacu Borynia prawie nikt nie zna. Peryferia i trudno dojechać. Ładna fotka, ale tylko dla zmotoryzowanych.

~Henryk577@_ (89.64. * .211) 08.02.2023 18:43

Gdy usłyszałem i przeczytałem że dotacje dostało także Muzeum Dzwonkow jestem zadowolony a temu Panu życzę nowych eksponatów tego hobby i dalszego wsparcia że strony miasta

~Jbie (94.254. * .201) 08.02.2023 11:28

Lepiej na kulturę niż na ten śmieszny piłkarski gks z kibolami handlującymi narkotykami

~Jagna (83.10. * .213) 08.02.2023 11:24

To dobrze że wspieramy kulture w naszym miescie.Oby jak najwięcej takich organizacji.