Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kup kwiatek i wesprzyj waleczną Biankę z Rogowa

Z inicjatywy rady rodziców rogowskiego przedszkola rusza nietypowa akcja, która ma pomóc 5-letniej Biance. Liczy się każda złotówka. 

Kup kwiatek i wesprzyj waleczną Biankę z Rogowa
Bianka Michna z Rogowa potrzebuje naszego wsparcia. Foto. Rodzice

Od 21 marca, przy przedszkolu Bajeczny Zakątek w Rogowie będzie można kupić kwiaty doniczkowe, sadzonki, doniczki oraz osłony na kwiaty. Dochód w całości zostanie przekazany na rehabilitację i terapię widzenia. 

Bianka urodziła się 25 sierpnia 2017 r. Mieszka w Rogowie, wraz z rodzicami i bratem Maksymilianem. Jest wcześniakiem. Od pierwszych tygodni trwała walka o zdrowie i życie. Liczne bezdechy, zapaść krążeniowa to problemy, z którymi zmagała się chora dziewczynka. Stwierdzono NOP po szczepieniu. Bianka wymaga dalszej opieki fizjoterapeuty oraz terapeuty integracji sensorycznej.

- Stwierdzono hipotonię mięśniową, asymetryczny przykurcz prawej strony, hipermobilność stawów, wadę postawy ze skoliozą prawostronną, skrót KDL - lewej kończyny dolnej, nadruchliwości oraz zaburzenia SI. Córka boryka się od urodzenia z dużą wadą wzroku - jest pod stałą opieką okulistyczną. Stwierdzono również: zez zbieżny, akomodacyjny , naprzemienny z przewagą oka lewego,  nadwzroczność obu oczu, niedowidzenie 20%, wadę zeza +15. Bianka została zakwalifikowana do operacji zeza skośnego oka lewego, operacja odbyła się 04 lutego 2023. Jest pod stałą opieką optometrysty. We wrześniu planowany jest zabieg na przerost migdałka gardłowego oraz operacja zakładania drenaża do uszu ze względu na niedosłuch obustronny. U córki orzeczono: hipotonię mięśniowa uogólniona, asymetryczny przykurcz prawej strony, hipermobilność stawów, nadruchliwości, wadę postawy ze skoliozą z zagrożeniem rozwojem skoliozy lędzwiowej prawostronnej, skrót lewej kończyny dolnej w badaniu klinicznym, rozszczep kręgosłupa - wada rozwojowa kości krzyżowej - spina bifida S1, przykurcz mieśni obreczy biodra lewego z jego rotarcyjnym ustawieniem, zaburzenia integracji sensorycznej. Potrzebujemy wsprarcia. Liczy się każda złotówka - mówią rodzice Anna i Rafał Michna.

Przekaż 1,5 % podatku na rehabilitację i terapię widzenia naszej walecznej Bianki Michna z Rogowa. 

KRS: 0000235846

Cel szczegółowy: Bianka Michna

Oprócz 1,5 % można też dokonać wpłaty na konto:

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom " Pokochaj Mnie "

Ulica Kopalniana 29c, 44-350 Gorzyczki

Numer konta bankowego :

56 8436 0003 0101 0428 1177 0002

Bank Spółdzielczy

Tytuł: Bianka Michna

 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].