Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Poszukiwany mieszkaniec Stanowic z nożem napadał na 14-latków

Jastrzębscy policjanci zatrzymali dwóch napastników, którzy z nożem w ręku napadli w piątek na idącego ulicą Podhalańską 14-latka. Jednym z nich jest 16-letni mieszkaniec Stanowic, który przebywał na ucieczce z młodzieżowego ośrodka wychowawczego.

Poszukiwany mieszkaniec Stanowic z nożem napadał na 14-latków
Zatrzymany 16-letni mieszkaniec Stanowic

Do zdarzenia doszło w piątek po południu na ulicy Podhalańskiej w Jastrzębiu-Zdroju. Do 14-latka wracającego po szkole do domu, podbiegło dwóch młodych mężczyzn. Z nożem w ręku zażądali od niego telefonu. Chłopak wyraźnie powiedział, że nie ma przy sobie komórki. Wywiązała się szamotanina. 14-latek został kilkukrotnie uderzony. Napastnicy uciekli, gdy zauważyli idącą drogą kobietę. Po zdarzeniu chłopiec wrócił do domu. Rodzice zawiadomili policjantów. Pokrzywdzony opisał swoich oprawców. Wraz z ojcem, a następnie z policjantami szukał napastników. Młodzi mężczyźni zostali zauważeni w rejonie dworca autobusowego przy ulicy Podhalańskiej. Obaj, bez powodzenia podjęli próbę ucieczki. Policjanci z wydziału kryminalnego ujęli młodych mężczyzn. Jak ustalili mundurowi, zatrzymani to 15-letni mieszkaniec Żor i 16-letni mieszkaniec Stanowic. Obaj młodzi mężczyźni byli poszukiwani. 16-latek przebywał na ucieczce z młodzieżowego ośrodka socjoterapii, natomiast 15-latek był poszukiwany celem doprowadzenia do młodzieżowego ośrodka wychowawczego. Jak ustalili mundurowi, próba dokonania rozboju przez dwóch nastolatków, nie była jedynym czynem karalnym jakiego dopuścili się młodzi ludzie na terenie Jastrzębia-Zdroju. Ta sama para, w środę na ulicy 1-Maja dokonali rozboju na innym 14-latku który wracał ze szkoły do domu. 15 i 16-latek odebrali mu telefon komórkowy i uciekli. Sprawami nieletnich zajmie się teraz sąd rodzinny, który podejmie decyzję o dalszym ich losie.
(acz)

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~loliko (109.196. * .140) 16.04.2012 20:10

alex cos ty zrobił

Redakcja redakcja 02.04.2012 10:46

Poprawione, pozdrawiamy.