Policjanci interweniowali wobec sprawcy kradzieży w jednym ze sklepów w Jastrzębiu-Zdroju. W trakcie czynności wyszło na jaw, że mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Żorach do odbycia kary za przestępstwo popełnione w przeszłości.
Tradycyjnie Betlejemskie Światło Pokoju zawitało do Jastrzębia-Zdroju, przyniesione przez harcerzy. Podczas uroczystej gali w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Jastrzębiu-Zdroju przekazano światło prezydentowi, radnym, służbom mundurowym, dyrektorom szkół, a także byłym i obecnym drużnowym.
Betlejemskie Światło Pokoju od wielu lat wyrusza w świat za pośrednictwem skautów. We wtorek (17.12.) symbol ciepła, miłości, pokoju i nadziei dotarł do Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach przekaże śląskiej policji 5 milionów złotych, które zostaną przeznaczone na zakup nowych radiowozów z napędem hybrydowym.
Dochody w zbliżającym się 2025 roku sięgną ponad 3,8 miliarda złotych, wydatki - ponad 4,2 miliarda.
Media społecznościowe gromadzą mnóstwo informacji o użytkownikach, dlatego są bardzo kuszącym celem dla cyberprzestępców. Dostęp do nich pozwala na kradzież tożsamości, a to stwarza idealne warunki do popełniania kolejnych przestępstw.
XIV Marsz Pamięci przypadnie w 80. rocznicę ewakuacji więźniów oświęcimskich z KL Auschwitz do Wodzisławia Śląskiego (Loslau). Będzie odbywał się tradycyjną trasą, jaką w styczniu 1945 r. przebyli więźniowie KL Auschwitz Birkenau do stacji Loslau w czasie marszu śmierci.
Z Wiolettą Bober, kierownik powiatowego biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Jastrzębiu-Zdroju, które swoim zasięgiem obejmuje też powiat wodzisławski rozmawiamy o programach dla rolników, przyszłości, rodzajach gospodarstw rolnych w Jastrzębiu i Wodzisławiu oraz innych aspektach związanych z funkcjonowaniem rolnictwa.
Solanka i węgiel koksowy odcisnęły swoje piętno na historii Jastrzębia-Zdroju. Po odkryciu tych dwóch skarbów ziemi nastąpiły poważne zmiany. Teraz, w XXI wieku warto postawić pytanie: co będzie dalej?
Główny Inspektor Sanitarny przypomina o zasadach bezpieczeństwa dotyczących maku używanego w gospodarstwach domowych do wyrobu świątecznych ciast i potraw.
Główny Lekarz Weterynarii zaleca, aby sprzedaż ryb odbywała się wyłącznie po uprzednim ich uśmierceniu, które powinno odbywać się w sposób humanitarny.
Cyberprzestępcy nie biorą sobie na cel tylko dużych i bogatych firm, znanych osób czy instytucji publicznych. Każdego dnia włamują się na konta wielu „szarych” ludzi. Po co? By wykraść dane, ukraść pieniądze z konta, szantażować. To nie film, takie są realia. Warto, by zdawać sobie z tego sprawę i zrobić wszystko, by takich sytuacji uniknąć.
Okres przedświąteczny to czas, gdy w wielu miejscach oferowane są do sprzedaży choinki oraz gałązki z drzew iglastych do bożonarodzeniowych stroików. Nie zawsze jednak pochodzą one z legalnego źródła, dlatego zanim zdecydujesz się na zakup świątecznego drzewka, upewnij się, że nie pochodzi ono z kradzieży.
W poniedziałek 16 grudnia kolegium konsultorów wybrało bp. Marka Szkudło na administratora archidiecezji katowickiej. Urząd będzie pełnił do czasu kanonicznego objęcia archidiecezji przez nowego arcybiskupa katowickiego, którego mianuje Ojciec Święty.
Platforma internetowa „To jest węgiel” została stworzona, aby edukować, angażować i inspirować. Stanowi centrum wiedzy o węglu metalurgicznym – surowcu, który jest nieodzowny w przemyśle stalowym i ma ogromne znaczenie w codziennym życiu każdego z nas.
Pod koniec listopada 2024 r. grupa norweskich funkcjonariuszy odwiedziła Zakład Karny w Jastrzębiu-Zdroju w ramach wymiany doświadczeń.
Z prezydentem Jastrzębia-Zdroju w szerokim wywiadzie omawiamy tematy związane z budżetem miasta, inwestycjami, roszadami w Radzie Miejskiej, zmian personalnych oraz m.in. kontrowersji wokół PKM Nieruchomości.