Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Izabela Kloc

Senator VIII kadencji, posłanka na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji, od lipca 2019 europosłanka.

Izabela Helena Kloc (ur. 8 maja 1963 w Mikołowie). Ukończyła studia pedagogiczne na Uniwersytecie Śląskim. Pracowała jako nauczycielka w szkole podstawowej w Pszczynie, następnie w katowickim Pałacu Młodzieży. W 1997 została dyrektorem Społecznego Liceum Ogólnokształcącego Związku Górnośląskiego, w 1999 objęła stanowisko konsultanta w Regionalnym Ośrodku Edukacyjno-Metodycznym "Metis" w Katowicach.

Należała do Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego, z którego przeszła do Przymierza Prawicy, następnie została członkinią Prawa i Sprawiedliwości. W latach 1998–2002 zasiadała w sejmiku śląskim, później do 2005 była radną powiatu pszczyńskiego.

Z listy Prawa i Sprawiedliwości w wyborach parlamentarnych w 2001 bez powodzenia kandydowała do Sejmu, a w wyborach w 2005 została wybrana na posła V kadencji w okręgu rybnickim. W wyborach parlamentarnych w 2007 po raz drugi uzyskała mandat poselski, otrzymując 14 077 głosów. W 2014 wystartowała w wyborach uzupełniających do Senatu w okręgu nr 73, uzyskując mandat senatora VIII kadencji.

W 2004 i 2009 bezskutecznie kandydowała do Parlamentu Europejskiego. W wyborach do Sejmu w 2011 z powodzeniem ubiegała się o reelekcję, dostała 12 833 głosy. 

W 2015 została ponownie wybrana do Sejmu (na VIII kadencję), otrzymując 43 648 głosów.

Izabela Kloc: młodzież coraz chętniej wybiera szkoły zawodowe licząc na dobre zarobki i ciekawą pracę 

VII Konferencja Śląski Ład była poświęcona edukacji zawodowej w dobie transformacji energetyczno-gospodarczej. Z uczestnikami debaty online połączył się premier Mateusz Morawiecki.

Tekst sponsorowany

Izabela Kloc: sprawny system edukacji zawodowej jest fundamentem transformacji Śląska 

W najbliższy poniedziałek odbędzie się siódma konferencja z cyklu Śląski Ład. Debata pod tytułem „Szkolnictwo zawodowe w dobie transformacji” zostanie poświęcona jednemu z najpoważniejszych wyzwań rozwojowych dla Polski, a zwłaszcza dla województwa śląskiego.

Tekst sponsorowany

Izabela Kloc: moczki i makówki są śląskim wkładem w europejskie tradycje kulinarne 

Po dwuletniej przerwie spowodowanej  pandemią wrócił Festiwal Moczki i Makówki. Dziewiąta edycja tej imprezy pod każdym względem okazała się rekordowa. Jeszcze nigdy nie było tak wielu uczestników konkursu, widzów i atrakcyjnych nagród. Festiwal organizuje Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji Ziemi Mikołowskiej oraz Izabela Kloc, poseł...

Tekst sponsorowany

Izabela Kloc o atomie: Musimy mieć elektrownie atomowe 

Europosłanka z naszego regionu Izabela Kloc nie kryje, że naszym zachodnim sąsiadom - Niemcom, zależy na tym, aby Polska nie miała elektrowni atomowych. Kloc opowiedziała o tym w wywiadzie dla wPolityce.pl, zaznaczając, że budowa elektrowni atomowych w Polsce to sprawa kluczowa z perspektywy bezpieczeństwa energetycznego. 

Izabela Kloc: unijna polityka metanowa nie może stać się batem na polskie górnictwo! 

Komisja Europejska chce drastycznie zredukować emisję metanu w branży surowcowo-energetycznej. Temu zagrożeniu poświęcono VI konferencję Śląski Ład. Debatę zorganizowała Izabela Kloc, europoseł ze Śląska, która w komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii Parlamentu Europejskiego jest kontr-sprawozdawcą rozporządzenia metanowego.

Materiał zewnętrzny

Młodzieżowe drużyny OSP z Wodzisławia, Żor i Jastrzębia otrzymały dofinansowanie z MSWiA [ZDJĘCIA]  

23 października w jednostce OSP Radlin II odbyła się uroczystość wręczenia promes dotacji celowej dla ochotniczych straży pożarnych na zakup sprzętu dla członków młodzieżowych drużyn pożarniczych działających w jednostkach OSP w powiecie wodzisławskim, Jastrzębiu- Zdroju i Żorach.

Izabela Kloc apeluje: Węgiel koksowy musi pozostać surowcem strategicznym 

Podczas debaty na temat surowców krytycznych w Parlamencie Europejskim europosłanka Izabela Kloc zaapelowała, aby nadal węgiel koksowy pozostał na liście strategicznych surowców. Dla JSW to "być albo nie być". 

Izabela Kloc: nasz region może odegrać ważną rolę w odbudowie Ukrainy 

Piąta Konferencja Śląski Ład została poświęcona szeroko pojętej tematyce ukraińskiej. Omówiono rolę Polski i województwa śląskiego w procesie odbudowy pogrążonego wojną kraju. Debatowano także o konsekwencjach globalnego kryzysu dla najważniejszych sektorów polskiej gospodarki. Konferencję zorganizowała Izabela Kloc, poseł...

Materiał zewnętrzny

Gdyby świat posłuchał Lecha Kaczyńskiego… 

Tylko w ubiegłym roku Rosja zarobiła 125 miliardów dolarów z tytułu podatków od sprzedaży ropy i gazu. To jest odpowiedź na pytanie, jakim cudem Putina stać na wojnę z Ukrainą? Kurek z pieniędzmi dla Kremla na dobre otworzył się z chwilą uruchomienia pierwszej nitki gazociągu Nord Stream. Prezydent Lech Kaczyński przestrzegał przed...

Materiał zewnętrzny

Związkowcy zapowiadają protest w JSW 1 lipca 

Reprezentacyjne organizacje związkowe w Jastrzębskiej Spółce Węglowej zapowiedziały protest 1 lipca. Będzie to seria pikiet w Jastrzębiu-Zdroju, Mikołowie i Katowicach. 

Izabela Kloc: Węgiel koksowy ma przyszłość! Nie zmarnujmy tej szansy dla Śląska, dla Polski, dla ludzi… 

Przygotowałam krótki film na podsumowanie dwóch lat pracy w Parlamencie Europejskim. Największym wyzwaniem było wpisanie węgla koksowego na listę surowców strategicznych Unii Europejskiej. To wielki sukces okupiony ciężką pracą.

Materiał zewnętrzny

Europosłanka Izabela Kloc chce utworzenia Europejskiego Centrum Technologii Bezemisyjnych 

Mariya Gabriel, komisarz do spraw innowacji i badań naukowych,  zadeklarowała, że jest otwarta na mój pomysł utworzenia Europejskiego Centrum Technologii Bezemisyjnych. Takie słowa padły podczas posiedzenia komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii - informuje europosłanka Izabela Kloc. W odpowiedzi komisarz Mariya Gabriel stwierdziła,...

Związkowcy wysypali węgiel przed biurem europosłanki, a ta chciała studzić emocje 

W środę 24 lutego przed biurem europosłanki Izabeli Kloc w Mikołowie związkowcy z JSW wysypali węgiel. To powtórka ubiegłorocznych akcji w biurach poselskich w całym regionie. Ma ona związek z ostatnimi wypowiedziami europosłanki, która 22 lutego opublikowała otwarty apel do związkowców, aby studzić emocje związane z wyborem nowej...

Izabela Kloc, poseł do PE: JSW to polski wkład w Zielony Ład 

Odbudowa światowej gospodarki po koronawirusie i technologiczne wyzwania unijnej transformacji energetycznej to wyjątkowa szansa dla Jastrzębskiej Spółki Węglowej. W dodatku działalność kończy bliski konkurent na rynku węgla koksowego – czeski koncern OKD. Przed JSW otwierają się możliwości, jakich wcześniej nigdy nie było. Warunkiem,...

Adam Gawęda: Bardzo dobre informacje dla JSW z Brukseli 

3 września Komisja Europejska opublikowała listę tzw. surowców krytycznych, czyli tych, które mają istotne znaczenie dla funkcjonowania i rozwoju gospodarczego całej Unii Europejskiej. Znalazł się na niej węgiel koksowy, co oznacza bardzo dobre informacje dla działającej w naszym regionie Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

"Zielony ład" może poczekać? Izabela Kloc apeluje o zmianę priorytetów UE 

Zdaniem europosłanki PiS z Mikołowa, w dobie koronawirusa Polski nie stać na realizację kosztownych wytycznych Unii Europejskiej w zakresie transformacji gospodarki energetycznej.

Ruszyła nowa kopalnia JSW. Inwestycja warta grube miliardy  

W Jastrzębiu–Zdroju oficjalnie zainaugurowała dziś działalność kopalnia węgla kamiennego „Bzie-Dębina”. To najnowszy zakład w strukturach Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA.

Zobacz więcej