Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
28 lipca 2017

W powietrzu było czuć zapach spalenizny. Paliła się elektrownia w Czechach

W powietrzu było czuć zapach spalenizny. Paliła się elektrownia w Czechach
fot. Jastrzębie-Zdrój - Informacje Drogowe 24H / facebook.com

W piątek wczesnym popołudniem jastrzębian zaniepokoiły kłęby dymów, które widoczne były nad miastem ze strony sołectwa Moszczenica. Jak się okazało płonęła elektrownia w czeskich Detmarovicach. 

W czeskiej elektrowni Detmarovice doszło do pożaru bloku energetycznego. Nad Jastrzębie dotarł zapach spalenizny. W oddali widoczne były kłęby czarnego dymu.

- Państwowa Straż Pożarna w Jastrzębiu-Zdroju otrzymała informację o pożarze w czeskiej elektrowni. Pożar został opanowany i w chwili obecnej nie ma zagrożenia dla naszych mieszkańców - powiedział brygadier Mirosław Juraszczyk, zastępca Komendanta PSP.

Także jastrzębski magistrat zainteresował się sprawą pożaru u naszych sąsiadów:

- Szanowni mieszkańcy, w odniesieniu do napływających informacji o pożarze składowiska odpadów w Detmarovicach (Czechy) zapewniamy,  że nie istnieje realne zagrożenie dla zdrowia mieszkańców naszego miasta. Są to informacje potwierdzone w stanowisku kierowania Państwowej Straży Pożarnej. Możecie państwo wyczuwać charakterystyczny zapach spalenizny. Aktualnie stan fizyko-chemiczny powietrza monitoruje jednostka PSP - napisano w specjalnie wydanym oświadczeniu.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zagrożenie wybuchem gazu w hali produkcyjnej Zagrożenie wybuchem gazu w hali produkcyjnej

Śmierć nastąpiła przez płonące świeczki Śmierć nastąpiła przez płonące świeczki

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
antyhejt01.08.2017 10:51

hehe burackie myślenie :) w większości w niepogodę jednak wieje z północy tak dodam dla zrozumienia ;) więc Czesi Bogu ducha winni "Jarząbkom" co nie którym ...

Gość30.07.2017 23:19

@antyhejt
Jak byś wiedział buraku w która stronę w naszym rejonie wieją wiatry to byś wiedział że z Zofiówki nad miastem nie śmierdziało tylko w okolicach samego osiedla Zofiówka i że smrody z czech wąchamy wszyscy - tak to usytuowali żeby oni mieli czysto u siebie.

antyhejt30.07.2017 13:04

a co wy tak plujecie teraz na czeską elektrownię. W Zdroju zimą gorzej śmierdzi aż łeb pęka. Awarie i pożary się zdarzają u nas Zofiówka płonęła to nikomu nie śmierdziało

jes29.07.2017 12:38

W Dziećmorowicach, a nie "w Detmarovicach".jeśli jakaś miejscowość ma polską nazwę to należy jej używać.

Srk29.07.2017 11:36

Te smrody zawsze idom w nasza strone czy jest pogoda czy niema czechy wiedzialy gdzie elektrownie postawic

seboc29.07.2017 8:31

Świeże górskie powietrze ! Jastrzębie powinno się zastanowić nad wprowadzeniem opłaty klimatycznej. Jest dobrze, będzie lepiej !

Gość28.07.2017 22:32

macie swój SMOG z czech

Pokaż wszystkie opinie (13)