Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
30 października 2017

Górnictwo: Zatrzymano byłego dyrektora kopalni. Korupcji ciąg dalszy

Górnictwo: Zatrzymano byłego dyrektora kopalni. Korupcji ciąg dalszy
fot. CBA

Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadzi śledztwo w sprawie nieprawidłowości w Spółce Restrukturyzacji Kopalń. Agenci CBA zatrzymali kolejną osobę - Bogdana P., dyrektora w SRK oraz kopalni Makoszowy. 

W okresie objętym śledztwem zatrzymany pełnił funkcję Zastępcy Dyrektora Centralnego Zakładu Odwadniania Kopalń (SRK). Funkcjonariusze przeszukali jego mieszkanie. Zatrzymany zostanie przewieziony do śląskiej prokuratury krajowej,  gdzie usłyszy zarzuty o charakterze korupcyjnym m.in przyjmowania łapówek

Cała sprawa zaczęła się od własnych ustaleń funkcjonariuszy i późniejszej operacji  specjalnej CBA na parkingu przed centrum handlowym na Śląsku. Funkcjonariusze katowickiej Delegatury CBA zatrzymali w czerwcu br. na gorącym uczynku korupcji Wiceprezesa Zarządu - Dyrektora Biura Likwidacji Kopalń i Ochrony Środowiska Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A Mirosława S. oraz Grzegorza G. prezesa spółki okołogórniczej wykonującej milionowe zlecenia na rzecz SRK.

Do zatrzymania doszło w chwilę po tym jak Mirosław S. wziął 30 tys. zł łapówki za preferencyjne traktowanie katowickiej spółki okołogórniczej w przetargach publicznych organizowanych przez Spółkę Restrukturyzacja Kopalń S.A

Kilka tygodni później agenci CBA zatrzymali Marka C., kierownika zespołu monitorowania procesów likwidacji kopalń  w Spółce Restrukturyzacji Kopalń. Marek C. w zamian za łapówki preferował firmę okołogórniczą, ułatwiając jej uzyskanie zamówień na prace związane z likwidacją kopalń należących do SRK. W toku śledztwa nasi agenci ustalili, że Marek C. oprócz gotówki, dostał do dyspozycji luksusowy samochód osobowy wraz z kartą paliwową. W kilka miesięcy wydał tylko na paliwo 16 tys. zł.

Wobec podejrzanych, zatrzymanych w czerwcu i lipcu br. przez CBA, Sąd zdecydował o tymczasowym areszcie.

Śledztwo, prowadzone przez Delegaturę CBA w Katowicach nadzoruje Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej.

Śledczy z CBA nie wykluczają kolejnych zatrzymań i powiększenia listy zarzutów.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Przełom w polskim górnictwie JSW: Przełom w polskim górnictwie

JSW: Haracze za dobrze płatne stanowiska? JSW: Haracze za dobrze płatne stanowiska?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (19)
Albert31.10.2017 13:35

Ja go znam osobiście i facet ok . ( bhp z jas-mosu) kompetentny i wychowany. Inni mogą się od niego uczyć

jasiu31.10.2017 9:57

ciekawe kiedy zatrzymają zarząd, który był przed Panem Zagórowskim, mam tu na myśli tego obrzydliwego grubasa

ernest31.10.2017 9:16

Waldemar na Prezydenta RP, a Duda na śmietnik historii .

.......31.10.2017 8:10

No to Waldemar zrobi teraz porządek na zespolonej zaraz ruszy wydobycie , dozór trzymajcie się !!!!!.

emeryt31.10.2017 7:41

Nie ma się co napinać , nie jeden jak robił na KWK to coś tam zawsze wyniósł za bramę, a jak jeszcze nie
wyniósł to wyniesie .

Gość31.10.2017 7:41

Robwaf chyba zapomniał ilu mgr.inżynierów górników pracuje od lat fizycznie w produkcji i jakoś nie awansują. Nie mają po prostu odpowiednich pleców! Za komuny też tak było,że każdy mający dwie lewe ręce mógł zostać nawet sekretarzem-byle był z odpowiedniej opcji.

do Robwaf31.10.2017 7:35

Najuczciwszy człowiek powinien awansować ale jak się to ma do oszustów dyrektorów i wiceprezesów którzy do tej pory pracują w JSW.Jednego schowali na krótko, drugiego może na trochę dłużej.Pisowscy radni oficjalnie osadzili wszystkie możliwe stołki w spółkach córkach a awanse w kierownictwie np.jas-mosu ? Wg ciebie to wszyscy są wybitni fachowcy???

Pokaż wszystkie opinie (19)