Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Przejdź do portalu
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 21°16°
TEB
10 listopada 2017

Działkowicze spalają odpady zielone. Mogą zapłacić nawet 500 zł

Działkowicze spalają odpady zielone. Mogą zapłacić nawet 500 zł
fot. pixabay

W październiku Straż Miejska przeprowadziła kontrole na terenie 41 nieruchomości. Na 14 z nich stwierdzono przypadki spalania odpadów zabronionych.

- Najczęściej odnotowaliśmy spalanie traw i odpadów zielonych na działkach i w ogrodach przyległych do domów. O fakcie spalania rzeczy niedozwolonych strażnicy zostali powiadomieni przez działkowiczów, sąsiadów. Przypomnijmy, że odpady zielone należy kompostować lub oddawać do punktów znajdujących się przy ulicy Norwida i Dworcowej - wyjaśnia Andrzej Salomon, zastępca Komendanta Straży Miejskiej w Jastrzębiu-Zdroju.

W połowie przypadków strażnicy zastosowali pouczenie mieszkańców, druga połowa zapłaciła mandaty karne w wysokości 20-500 zł.

Jak informują strażnicy miejscy w 2017 roku dokonano kontroli ponad 100 przydomowych kotłowni. W zaledwie kilku przypadkach stwierdzono palenie niedozwolonymi odpadami. W jednym przypadku było to wypalanie kabli na ognisku. 

Sprawdź jakość powietrza 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zderzenie na Drodze Głównej Południowej Zderzenie na Drodze Głównej Południowej

Pożar mieszkania na ulicy Warmińskiej. Paliły się meble Pożar mieszkania na ulicy Warmińskiej. Paliły się meble

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (18)
z domku13.11.2017 19:57

Nie chcę nikogo obrażać i nie pisze o blokach tylko o domkach. W Pawłowicach gmina obok.
-Stawkę za mieszkańca maja mniejszą.
-Śmieci mieszane wywożą tylko 1 raz w miesiącu u nas 2 razy ale i tam i tu zabierają ile tylko się ma koszy to tylko jeden z ich minusów do zaakceptowania.
-Śmieci segregowane tak jak u nas 1 raz w miesiącu ale dają worki.
-Śmieci "zielone" worki trzeba mieć swoje ale zabierają w okresie wiosna jesień 2 razy w miesiącu a w listopadzie 3 razy nie wiem jak jest grudzień-marzec. Zabierają wszystko bez ograniczeń u nas tylko własny transport.
Na dodatek w różnych rejonach wystawione kontenery na śmieci budowlane zabierają jak jest pełne zawsze ktoś z sąsiedztwa jest za to odpowiedzialny żeby zadzwonić.
Podobno wprowadzają dodatkowe kosze na popiół też na plus.
Wywóz obsługuje lokalna firma u nas są różne firmy tylko jedna lokalna reszta z okolicznych miast.

Jak potrzebowałem kontener na śmieci budowlane zadzwoniłem do naszej rodzimej firmy no niestety Pani powiedziała że z miłą chęcią ale nie może bo ten rejon obsługuje firma z rybnika.

W Jastrzębiu na przyszły rok planowane jest zwiększenie opłat o 3 zł na głowę i wprowadzenie "białych koszy" na odpadki BIO no harmonogram wywozu bez zmian 2 razy w miesiącu z tym tylko ze 1 raz zwykłe i 1 raz BIO jestem ciekaw w miesiącach letni kto będzie taki kosz wiązał do ogrodzenia żeby sam nie uciekł.

Pozdrowienia dla popapranych radnych i ich właścicieli.

ubawiony13.11.2017 9:41

@Gość
11.11.2017 22:29
No to likwiduj, na co czekasz?

do smolka13.11.2017 8:23

każdy ma kompostownik, tylko, że nie wszystko się do tego nadaje, liście - nie. Bo kompost to nawóz, no, a liście psują go, zawierają grzyby i inne choroby, które przetrwają i będą się rozpowszechniać w kolejnym roku. Trzeba to albo spalać albo bardzo głęboko zakopać.

Gość11.11.2017 22:29

Wszyscy mają problem aby pozbyć się problemu to jest wyjście a mianowicie zlikwidować działki ogrodnicze i miasto i okoliczni mieszkańcy wraz z pseldo działkowcami i problem z głowy.

smolka11.11.2017 22:10

Zrobić gnojak i po problemie jeśli ktoś łowi ryby to już ma w tym momencie "czerwone" robaki

działkowiec11.11.2017 19:44

Do As, to wy z domków targacie z pod blokowych koszy wszystkie deski meblowe i inne śmieci. Te deski są często sztuczne lub mocno lskierowane i nasączone klejem. Ludzie z bloków segregują śmieci. W okrślone dni wywozi się duże gabaryt, bo tak jest ustalone ze spółdzielnoą.

działkowiec11.11.2017 19:35

Nie rozumiem zarządów. Skoro mamy pozbyć się zielonych odpadów w okresie jesiennym i wczesną wiosną umawiamy się na konkretne terminy opłacamy wywóz i kropka skoro jest przepis to robimy zgodnie z prawem. A tak wieczne awantury na zebraniach, z uzasadnieniem nie, bo nie.

Pokaż wszystkie opinie (18)