Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 27°22°
10 listopada 2017

Działkowicze spalają odpady zielone. Mogą zapłacić nawet 500 zł

Działkowicze spalają odpady zielone. Mogą zapłacić nawet 500 zł
fot. pixabay

W październiku Straż Miejska przeprowadziła kontrole na terenie 41 nieruchomości. Na 14 z nich stwierdzono przypadki spalania odpadów zabronionych.

- Najczęściej odnotowaliśmy spalanie traw i odpadów zielonych na działkach i w ogrodach przyległych do domów. O fakcie spalania rzeczy niedozwolonych strażnicy zostali powiadomieni przez działkowiczów, sąsiadów. Przypomnijmy, że odpady zielone należy kompostować lub oddawać do punktów znajdujących się przy ulicy Norwida i Dworcowej - wyjaśnia Andrzej Salomon, zastępca Komendanta Straży Miejskiej w Jastrzębiu-Zdroju.

W połowie przypadków strażnicy zastosowali pouczenie mieszkańców, druga połowa zapłaciła mandaty karne w wysokości 20-500 zł.

Jak informują strażnicy miejscy w 2017 roku dokonano kontroli ponad 100 przydomowych kotłowni. W zaledwie kilku przypadkach stwierdzono palenie niedozwolonymi odpadami. W jednym przypadku było to wypalanie kabli na ognisku. 

Sprawdź jakość powietrza 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jest praca - na początek 3200 na rękę Jest praca - na początek 3200 na rękę

Kierowcy jeżdżą za szybko - "piratów" nie brakuje Kierowcy jeżdżą za szybko - "piratów" nie brakuje

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (18)
z domku13.11.2017 19:57

Nie chcę nikogo obrażać i nie pisze o blokach tylko o domkach. W Pawłowicach gmina obok.
-Stawkę za mieszkańca maja mniejszą.
-Śmieci mieszane wywożą tylko 1 raz w miesiącu u nas 2 razy ale i tam i tu zabierają ile tylko się ma koszy to tylko jeden z ich minusów do zaakceptowania.
-Śmieci segregowane tak jak u nas 1 raz w miesiącu ale dają worki.
-Śmieci "zielone" worki trzeba mieć swoje ale zabierają w okresie wiosna jesień 2 razy w miesiącu a w listopadzie 3 razy nie wiem jak jest grudzień-marzec. Zabierają wszystko bez ograniczeń u nas tylko własny transport.
Na dodatek w różnych rejonach wystawione kontenery na śmieci budowlane zabierają jak jest pełne zawsze ktoś z sąsiedztwa jest za to odpowiedzialny żeby zadzwonić.
Podobno wprowadzają dodatkowe kosze na popiół też na plus.
Wywóz obsługuje lokalna firma u nas są różne firmy tylko jedna lokalna reszta z okolicznych miast.

Jak potrzebowałem kontener na śmieci budowlane zadzwoniłem do naszej rodzimej firmy no niestety Pani powiedziała że z miłą chęcią ale nie może bo ten rejon obsługuje firma z rybnika.

W Jastrzębiu na przyszły rok planowane jest zwiększenie opłat o 3 zł na głowę i wprowadzenie "białych koszy" na odpadki BIO no harmonogram wywozu bez zmian 2 razy w miesiącu z tym tylko ze 1 raz zwykłe i 1 raz BIO jestem ciekaw w miesiącach letni kto będzie taki kosz wiązał do ogrodzenia żeby sam nie uciekł.

Pozdrowienia dla popapranych radnych i ich właścicieli.

ubawiony13.11.2017 9:41

@Gość
11.11.2017 22:29
No to likwiduj, na co czekasz?

do smolka13.11.2017 8:23

każdy ma kompostownik, tylko, że nie wszystko się do tego nadaje, liście - nie. Bo kompost to nawóz, no, a liście psują go, zawierają grzyby i inne choroby, które przetrwają i będą się rozpowszechniać w kolejnym roku. Trzeba to albo spalać albo bardzo głęboko zakopać.

Gość11.11.2017 22:29

Wszyscy mają problem aby pozbyć się problemu to jest wyjście a mianowicie zlikwidować działki ogrodnicze i miasto i okoliczni mieszkańcy wraz z pseldo działkowcami i problem z głowy.

smolka11.11.2017 22:10

Zrobić gnojak i po problemie jeśli ktoś łowi ryby to już ma w tym momencie "czerwone" robaki

działkowiec11.11.2017 19:44

Do As, to wy z domków targacie z pod blokowych koszy wszystkie deski meblowe i inne śmieci. Te deski są często sztuczne lub mocno lskierowane i nasączone klejem. Ludzie z bloków segregują śmieci. W okrślone dni wywozi się duże gabaryt, bo tak jest ustalone ze spółdzielnoą.

działkowiec11.11.2017 19:35

Nie rozumiem zarządów. Skoro mamy pozbyć się zielonych odpadów w okresie jesiennym i wczesną wiosną umawiamy się na konkretne terminy opłacamy wywóz i kropka skoro jest przepis to robimy zgodnie z prawem. A tak wieczne awantury na zebraniach, z uzasadnieniem nie, bo nie.

Pokaż wszystkie opinie (18)