Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
20 lutego 2018

Kobiety kopały, atakowały i uderzały. Opanowały strach

Kobiety kopały, atakowały i uderzały. Opanowały strach
unitedKravMagaSJZ

Kobiety atakowały, uderzały i kopały. Powodem takich reakcji były ćwiczenia samoobrony, które odbyły się w niedzielę w ramach akcji „Solidarni i lokalnie przeciwko przemocy wobec kobiet”.

Dzisiejszy świat nie jest bezpieczny dla kobiet. Wielokrotnie doświadczają przemocy nie tylko słownej, ale również fizycznej. Czy wówczas skazane są na to, aby jedynie odegrać rolę bezbronnej ofiary? Czy musza tylko czekać, aż ktoś się zlituje i udzieli im pomocy?

Jastrzębskie panie odbyły w niedzielę szkolenie z technik samoobrony. Zajęcia przeprowadzono przy współpracy stowarzyszenia Samorządne Jastrzębie i Krav Maga Jastrzębie-Zdroj w związku akcją "Solidarnie i lokalnie przeciwko przemocy wobec kobiet".

- Świat staje się coraz bardziej brutalny i pełny przemocy. Nie warto tylko i wyłącznie zdawać się na łaskę tego, że ktoś was uratuje i się zlituje. W sytuacji kryzysowej koniecznie trzeba spróbować się bronić, takimi środkami, jakie mamy dostępne, parasolką, a nawet telefonem komórkowym. Sprawca nie spodziewa się oporu ze strony kobiet. Zwykle jest zaskoczony i w tym należy upatrywać swojej szansy - mówił podczas zajęć instruktor Bartosz Rzeźniczek.

A jak wrażenia pań z przeprowadzonego szkolenia? Czy uważają, ze nie są wcale takie bezbronne, jakby się mogło wydawać.

- Najważniejsze jest opanowanie strachu, zaskoczenia, a nawet przerażenia. Przecież żadna z nas nie spodziewa się ataku. Na zajęciach dowiedziałyśmy się, jak w miarę prostymi sposobami można uwolnić się z uścisku, zadać agresorowi uderzenie, spowodować, że odpuści. Na pewno zastosowanie tego w praktyce nie będzie łatwe, ale poddać się i nic nie robić, to jeszcze gorzej - mówiła jedna z uczestniczek szkolenia.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Samorządne Jastrzębie ma nową prezeskę Samorządne Jastrzębie ma nową prezeskę

Kobiety będą się bronić, kiedy trzeba - uderzą Kobiety będą się bronić, kiedy trzeba - uderzą

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Radio Teheran20.02.2018 12:07

W Iranie babki tez sobie radza.
Babeczka zdobyla zloty medal olimpijski w Teakwondo.

saba20.02.2018 12:05

one niech sobie mózgi ustawią

lemoniadowa hiena20.02.2018 11:54

Miasto kopie

Gość20.02.2018 11:34

teraz będą mężów ustawiać :)