Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
16 marca 2018

Walczą o bezdomne koty

Walczą o bezdomne koty
fot. pixabay

Coraz więcej jastrzębian jest wrażliwych na potrzeby bezdomnych zwierząt. Wielbiciele tych czworonogów zamierzają wykorzystać pieniądze z budżetu obywatelskiego na budowę budek dla bezdomnych kotów.

Swoje propozycje w ramach budżetu obywatelskiego można składać do 15 kwietnia w Urzędzie Miasta Jastrzębie-Zdrój. Mieszkańcy mają najróżniejsze pomysły. Grupa skupiona na profilu FB Koty sieroty - Jastrzębie-Zdrój, apeluje do osób zamieszkujących wszystkie osiedla, aby poparły pomysł zbudowania budek dla bezdomnych kotów.

- Kochani pełna mobilizacja! Potrzeba, co najmniej 15 osób z danego osiedla, aby podpisało projekt postawienia np. budek dla bezdomnych kotów? Budki drewniane, piękne i nie do ruszenia przez sąsiadów.  Dla kociaków na przyszłą zimę. Chcieć to móc! Możemy to zrobić. Możemy walczyć o nasze koty. O godne życie dla nich. Wszystko w naszych rękach. Podpiszmy projekt - apelują na profilu FB.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uciekał przed wywiadowcami z powodu narkotyków Uciekał przed wywiadowcami z powodu narkotyków

Nocny pościg za mężczyzną z narkotykami Nocny pościg za mężczyzną z narkotykami

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (28)
Gość22.03.2018 8:49

u nas na Morcinka ludzie sami wybudowali budki, ale GSM wszystkie "skasowała", a potem jesszcze pod pretekstem deratyzacji (tam gdzie są koty nie ma szczurów, szczury nie zakladją gniazd tam gdzie jest potencjalne zagrożenie) wwytruli wiele kotów

mieszkanka19.03.2018 9:04

To jak postępujemy ze zwierzętami naszymi "braćmi mniejszymi" świadczy o człowieczeństwie. Koty, żyjące na wolności nie są dzikimi zwierzętami, które bez pomocy z zewnątrz dadzą sobie radę to nie lwy, rysie, pantery. Jak inni słusznie zauważyli to, że znalazły się na ulicy spowodowali ludzie, którzy wyrzucają z domu psa czy kota jak niepotrzebną już zabawkę. Sama przygarnęłam takiego kotka celowo wywiezionego i porzuconego pod blokiem tak aby nie znalazł drogi do domu. Człowiek potrafi być okrutny, pies i kot będzie przy swoim opiekunie bez względu na wszystko.

do Janusz 19.03.2018 8:40

Rozejrzyj się czy ciebie ktoś chce. Koty są potrzebne. Kilkanaście lat temu w blokach grasowały szczury. Można je było usłyszeć i spotkać w kanałach wentylacyjnych. Podczas remontów pionów kanalizacyjnych wchodziły do mieszkań. Żadne trutki nie działały, bo gryzonie je omijały. Na jesieni pojawiały się myszy. Te gryzonie gnieździły się też w domkach jednorodzinnych. Dzikie koty nie pozwalają szczurom na zbliżanie się do bloków. Koty są czyste. Żyją koło bloków. To nasz sprzymierzeniec a nie szkodnik. Skąd się wziąłeś, że tego nie rozumiesz.

Gość19.03.2018 7:34

Ja dbam o koty :)
Do Janusza i innych -
a Wy dbajcie o ludzi jak macie taką ochotę.

Gość19.03.2018 7:32

To są koty dzikie , wolnozyjące. Nie wyłapuje się takich kotów ani nie umieszcza w schroniskach. Trzeba o nie dbać , żeby nas plaga szczurów i myszy nie zalała.

Do mała 18.03.2018 20:43

Na ruchu oporu są budki a jakoś koty leżą na maskach, nie wierzysz to zapraszam. Jedynym rozwiązaniem jest wylapywanie kotów i umieszczanie je w schronisku

Gość18.03.2018 20:29

Nie życzę sobie żadnej wylęgarni kotów i wszów na osiedlu. Do domów sobie pozabierajcie te pchlarze skoro chcecie im pomagać a nie stawiać jakieś budki..

Pokaż wszystkie opinie (28)