Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
19 lipca 2018

Prace górnicze nie były przyczyną tąpnięcia w "Zofiówce"

Prace górnicze nie były przyczyną tąpnięcia w "Zofiówce"
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W środę  w siedzibie Wyższego Urzędu Górniczego odbyło się trzecie posiedzenie Komisji powołanej przez Prezesa WUG do zbadania przyczyn i okoliczności tąpnięcia w kopalni „Zofiówka” w dniu 5 maja br

Dyrektor OUG w Rybniku przekazał informacje o prowadzonych ze strony urzędu czynnościach, mających na celu wyjaśnienie przyczyn i okoliczności zdarzenia. Dotychczas 39 osób zostało przesłuchanych w charakterze świadków przez pracowników OUG, w wielu przypadkach przesłuchania prowadzono w obecności funkcjonariuszy Policji.

Przedstawiciele wyodrębnionych spośród członków Komisji Zespołów poinformowali o finalizacji badań dotyczących kompleksowego wyjaśnienia zagadnień związanych z przyczynami zaistnienia wstrząsu, charakteru tego zjawiska, współwystępowania zagrożeń naturalnych, zwłaszcza tąpaniami i metanowego w analizowanym rejonie, a także oceny przeprowadzonej akcji ratowniczej.

Zakończył pracę Zespół analizujący geomechaniczne przyczyny wystąpienia wstrząsu – były nimi zjawiska związane z uaktywnieniem stref uskokowych, wykluczono możliwość zaistnienia wstrząsu na skutek prowadzonych w rejonie robót górniczych.

Kolejne posiedzenie Komisji przewidziano w sierpniu.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pożar w kopalni JSW. Pracowników ewakuowano Pożar w kopalni JSW. Pracowników ewakuowano

Wybuch metanu w czeskiej kopalni. Zginęło 13 górników. Wśród nich jastrzębianie Wybuch metanu w czeskiej kopalni. Zginęło 13 górników. Wśród nich jastrzębianie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (17)
zołza z zofiówki20.07.2018 19:33

Do Req: Nietety oni czytali tylko o ,,Królewnie Piz...,,hihihehehaha

Req20.07.2018 18:27

Gornicy to byli kiedyś teraz jak sie zjeżdza to w szoli same półgłówki co sraja pod siebie ze strachu przed sztygarem i widzą tylko metry jak to ryle

inzynier BOLEK20.07.2018 10:07

górnicy,a nie ryle wy półgłówki dostały wczoraj 19 i 20

Krzys20.07.2018 1:35

A co mieli powiedzieć ręka rękę myje nie będą srać do gniazda które je zywi

Req19.07.2018 16:49

Pozdrawiam józka z zofiówki

R19.07.2018 13:14

Wczoraj ryle dostały piętnastke na pocieszenie żeby nie beczeli

Ryl19.07.2018 13:13

Na rejonie h też tempa ale rylki dostały pare dukatów i robią takich mi nie szkoda powinni nie wychodzic z dziury wogóle

Pokaż wszystkie opinie (17)