Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -3°-3°
1 sierpnia 2018

Na działce w centrum Jastrzębia powstaną mieszkania

Na działce w centrum Jastrzębia powstaną mieszkania
fot. pixabay

Miasto dysponuje działką, na której w centrum miasta mogą powstać mieszkania. Wszystko w ramach rządowego programu „Mieszkanie Plus”.

"Mieszkanie Plus" to nowa propozycja rządu dla Polaków, którzy marzą o własnych czterech kątach. Jest to następca programu Mieszkanie dla Młodych oraz Rodzina na Swoim. Deficyt mieszkaniowy w Polsce jest ogromny, dlatego też głównym celem Mieszkania Plus jest zwiększenie liczby tanich lokali na wynajem. W planach jest budowa trzech milionów mieszkań w ciągu najbliższych dziesięciu lat, na terenie całego kraju.

Także Miasto Jastrzębie-Zdrój chce włączyć się w ten program. W celu sprawdzenia, czy mieszkańcy chcą skorzystać z tej propozycji urzędnicy proszą o wypełnienie ankiety przez zainteresowanych. Są tam m.in. pytania dotyczące wielkości mieszkania, kosztów wynajmu, jakie gotowy jest zapłacić lokator, liczby osób w rodzinie i dochodów w przeliczeniu na jednego członka rodziny. Przewidywany czynsz (bez uwzględnienia kosztów eksploatacji oraz mediów) wyniesie od 20 zł/m2 do 24 zł/m2.

Teren, na którym miałyby powstać mieszkania to ulica Kaszubska. 

Ankietę należy wypełnić i dostarczyć do 20 sierpnia do Urzędu Miasta Jastrzębie-Zdrój – Wydział Polityki Społecznej i Mieszkaniowej. Więcej informacji pod nr tel.  32 4785 188.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Mieszkania w Zdroju nabierają kształtów Mieszkania w Zdroju nabierają kształtów

Trwa przebudowa za 1,2 mln zł Trwa przebudowa za 1,2 mln zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (55)
Radio Teheran06.08.2018 12:59

@Fojtek
"Ale te 1200 jest/bedzie potraktowane jako zaliczka na wykup mieszkania"

Nie, nie i nie.
W systemie mieszkanie+ sa przewidziane 2 warianty czynszu: nizszy, bez mozliwoscui wykupu i wyzszy, z mozliwoscia. Dodatkowa oplata (czynsz wyzszy o polowe) powyzszajaca czynsz moze byc traktowana jako zaliczka na poczet wykupu.
W tutejszej informacji nie podano, ktorego wariantu dotyczy proponowana cena. Prawdopodobnie chodzi o wariant podstawowy.

lotomito04.08.2018 20:19

@Ankieter01.08.2018 8:03

Twoja gadka i to co ty zlecasz kalafiorem nam zwisają.
Wieczne pisie malkontenctwo.
Prezydentowa ma prawo zapytać, zainteresowani mają prawo odpowiedzieć.
Swoje pitolenie wsadź sobie za ucho.

Fojtek04.08.2018 17:30

Ale te 1200 jest/bedzie potraktowane jako zaliczka na wykup mieszkania.
Nic na siłę, nie chcesz nie korzystasz. Fojtek i jego Regina lubi to. Będzie więcej mieszkań na rynku to i Twoje 60m2 będzie tańsze.

John03.08.2018 23:01

Płacę teraz 600 zł czynszu za 60/m2 a oferują za 1200 PARANOJA

WyDmuchany03.08.2018 15:35

@Eryk: ten Lem to tez bez podstawowki, bo Internety piszemy duza litera. Eryk, skup sie na artykule i dodaj cos od siebie, dobry to pomysl, bezndziejny? Olej ortografie WyDmuchanego i innych.

Tolerant02.08.2018 23:07

20zł za m2?!
To za klitkę 40m2 zapłacę 800zł samego czynszu!
Rozb?j w biały dzień.

Eryk02.08.2018 19:48

WyDmuchany, a Ty to ukończyłeś chociaż podstawówkę? bo składania to z j. polskim nie ma wiele wspólnego, nie wspomnę o ortografii. Kiedyś Lem napisał "...gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów"

Pokaż wszystkie opinie (55)