Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Przejdź do portalu
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 23°19°
1 sierpnia 2018

Na działce w centrum Jastrzębia powstaną mieszkania

Na działce w centrum Jastrzębia powstaną mieszkania
fot. pixabay

Miasto dysponuje działką, na której w centrum miasta mogą powstać mieszkania. Wszystko w ramach rządowego programu „Mieszkanie Plus”.

"Mieszkanie Plus" to nowa propozycja rządu dla Polaków, którzy marzą o własnych czterech kątach. Jest to następca programu Mieszkanie dla Młodych oraz Rodzina na Swoim. Deficyt mieszkaniowy w Polsce jest ogromny, dlatego też głównym celem Mieszkania Plus jest zwiększenie liczby tanich lokali na wynajem. W planach jest budowa trzech milionów mieszkań w ciągu najbliższych dziesięciu lat, na terenie całego kraju.

Także Miasto Jastrzębie-Zdrój chce włączyć się w ten program. W celu sprawdzenia, czy mieszkańcy chcą skorzystać z tej propozycji urzędnicy proszą o wypełnienie ankiety przez zainteresowanych. Są tam m.in. pytania dotyczące wielkości mieszkania, kosztów wynajmu, jakie gotowy jest zapłacić lokator, liczby osób w rodzinie i dochodów w przeliczeniu na jednego członka rodziny. Przewidywany czynsz (bez uwzględnienia kosztów eksploatacji oraz mediów) wyniesie od 20 zł/m2 do 24 zł/m2.

Teren, na którym miałyby powstać mieszkania to ulica Kaszubska. 

Ankietę należy wypełnić i dostarczyć do 20 sierpnia do Urzędu Miasta Jastrzębie-Zdrój – Wydział Polityki Społecznej i Mieszkaniowej. Więcej informacji pod nr tel.  32 4785 188.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Trwa budowa bloku przy ulicy Witczaka Trwa budowa bloku przy ulicy Witczaka

Powstaje nowy blok TBS "Daszek". Budowa ruszyła Powstaje nowy blok TBS "Daszek". Budowa ruszyła

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (55)
Radio Teheran06.08.2018 12:59

@Fojtek
"Ale te 1200 jest/bedzie potraktowane jako zaliczka na wykup mieszkania"

Nie, nie i nie.
W systemie mieszkanie+ sa przewidziane 2 warianty czynszu: nizszy, bez mozliwoscui wykupu i wyzszy, z mozliwoscia. Dodatkowa oplata (czynsz wyzszy o polowe) powyzszajaca czynsz moze byc traktowana jako zaliczka na poczet wykupu.
W tutejszej informacji nie podano, ktorego wariantu dotyczy proponowana cena. Prawdopodobnie chodzi o wariant podstawowy.

lotomito04.08.2018 20:19

@Ankieter01.08.2018 8:03

Twoja gadka i to co ty zlecasz kalafiorem nam zwisają.
Wieczne pisie malkontenctwo.
Prezydentowa ma prawo zapytać, zainteresowani mają prawo odpowiedzieć.
Swoje pitolenie wsadź sobie za ucho.

Fojtek04.08.2018 17:30

Ale te 1200 jest/bedzie potraktowane jako zaliczka na wykup mieszkania.
Nic na siłę, nie chcesz nie korzystasz. Fojtek i jego Regina lubi to. Będzie więcej mieszkań na rynku to i Twoje 60m2 będzie tańsze.

John03.08.2018 23:01

Płacę teraz 600 zł czynszu za 60/m2 a oferują za 1200 PARANOJA

WyDmuchany03.08.2018 15:35

@Eryk: ten Lem to tez bez podstawowki, bo Internety piszemy duza litera. Eryk, skup sie na artykule i dodaj cos od siebie, dobry to pomysl, bezndziejny? Olej ortografie WyDmuchanego i innych.

Tolerant02.08.2018 23:07

20zł za m2?!
To za klitkę 40m2 zapłacę 800zł samego czynszu!
Rozb?j w biały dzień.

Eryk02.08.2018 19:48

WyDmuchany, a Ty to ukończyłeś chociaż podstawówkę? bo składania to z j. polskim nie ma wiele wspólnego, nie wspomnę o ortografii. Kiedyś Lem napisał "...gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów"

Pokaż wszystkie opinie (55)