Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Przejdź do portalu
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 21°16°
6 września 2018

JSW: byli górnicy nie dostaną zaległej czternastki i węgla

JSW: byli górnicy nie dostaną zaległej czternastki i węgla
fot.Discovery Chanel Polska

Pracownicy Jastrzębskiej Spółki Węglowej, którzy w 2016 roku byli pozbawieni 14. pensji oraz należności za deputat węglowy, otrzymali te świadczenia (węgiel w październiku). Co z górnikami, którzy byli w tamtym czasie zatrudnieni, a są już emerytami lub przebywają na urlopach górniczych?

Coraz częściej słychać głosy, że Jastrzębska Spółka Węglowa podzieliła pracowników. Chodzi o to, że w lipcu wypłacono zaległą „czternastkę”, ale tylko tym pracownikom, którzy są nadal zatrudnieni w JSW. Byli pracownicy, którzy także nie otrzymali tego świadczenia, a również ponosili koszty kryzysu firmy i wyrzeczenia finansowe z tym związane, nie otrzymali nic. Czy spółka wyrówna im te straty.

- O tym, że zaległą „czternastkę” i deputat węglowy otrzymają osoby, które są zatrudnione w JSW mówi porozumienie zawarte z największymi organizacjami związkowymi. Nie ma tam punktów, które poruszałyby problem byłych pracowników - obecnie emerytów lub przebywających na urlopach górniczych. A na mocy tego właśnie porozumienia nastąpiła wypłata zaległych świadczeń - wyjaśnia rzecznik JSW Katarzyna Jabłońska-Bajer.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Będzie nowa kopalnia JSW: Będzie nowa kopalnia

Pytania do premiera w sprawie górnictwa Pytania do premiera w sprawie górnictwa

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (66)
piotrek10.09.2018 10:49

jak teraz odwolaja Ozona nie glosuje na PiS!!!!
jak to bedzie tak wygladac to moze w ogole na Pis niezglosuje

aa08.09.2018 14:59

pisiory oddać węgiel i 14stke inaczej w jastrzębiu nie macie czego szukać nigdy na was nie zagłosuje

lebry07.09.2018 19:27

Ci co są na Urlopach górniczych albo emeryturach a pracują powinni mieć zawieszoną emeryturę..

zorientowany07.09.2018 18:45

Jest to nie sprawiedliwe, przecież te osoby które przeszły do np. SRK też wniosły swój wkład na rzecz JSW, i ponosiły do października 2016 roku te same wyrzeczenia i uciążliwości.
Takie dogadywanie się związków zawodowych z Zarządem JSW kosztem tych pominiętych jest zwykłym chamstwem, złodziejstwem i świństwem.
Wzywa się Zarząd JSW do proporcjonalnego wypłacenia tych świadczeń tym pracownikom, którzy na te środki finansowe również zasłużyli. Jak można być tak podłym jak wspomniani powyżej w/w dogadywacze ?

Ario07.09.2018 13:54

Do pracujących szkoda mi Was, ale jesteście zawistni że ma na urlopie około 6 teś. i dorobię około 4 tyś .

koliber07.09.2018 12:08

Ja pier...zawsze żle, puknijcie się we łbie

jendrek0307.09.2018 11:01

Tylko ci co tu piszą i pracują na kopalnie jeszcze nie wiedzą ze na emeryturze nie dostaną węgla tak jak my co oni też podpisali porozumienie związków w 2015 tak jak my

Pokaż wszystkie opinie (66)