Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
6 września 2018

JSW: byli górnicy nie dostaną zaległej czternastki i węgla

JSW: byli górnicy nie dostaną zaległej czternastki i węgla
fot.Discovery Chanel Polska

Pracownicy Jastrzębskiej Spółki Węglowej, którzy w 2016 roku byli pozbawieni 14. pensji oraz należności za deputat węglowy, otrzymali te świadczenia (węgiel w październiku). Co z górnikami, którzy byli w tamtym czasie zatrudnieni, a są już emerytami lub przebywają na urlopach górniczych?

Coraz częściej słychać głosy, że Jastrzębska Spółka Węglowa podzieliła pracowników. Chodzi o to, że w lipcu wypłacono zaległą „czternastkę”, ale tylko tym pracownikom, którzy są nadal zatrudnieni w JSW. Byli pracownicy, którzy także nie otrzymali tego świadczenia, a również ponosili koszty kryzysu firmy i wyrzeczenia finansowe z tym związane, nie otrzymali nic. Czy spółka wyrówna im te straty.

- O tym, że zaległą „czternastkę” i deputat węglowy otrzymają osoby, które są zatrudnione w JSW mówi porozumienie zawarte z największymi organizacjami związkowymi. Nie ma tam punktów, które poruszałyby problem byłych pracowników - obecnie emerytów lub przebywających na urlopach górniczych. A na mocy tego właśnie porozumienia nastąpiła wypłata zaległych świadczeń - wyjaśnia rzecznik JSW Katarzyna Jabłońska-Bajer.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej

JSW przyjazna pracownikom JSW przyjazna pracownikom

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (68)
Do darek09.01.2019 20:01

Przestań pić !

Ja19.10.2018 22:12

Ty Ario ktoś Ci pokazał że ma 6 tyś.na urlopie?Przestań siać propagandę!!!

piotrek10.09.2018 10:49

jak teraz odwolaja Ozona nie glosuje na PiS!!!!
jak to bedzie tak wygladac to moze w ogole na Pis niezglosuje

aa08.09.2018 14:59

pisiory oddać węgiel i 14stke inaczej w jastrzębiu nie macie czego szukać nigdy na was nie zagłosuje

lebry07.09.2018 19:27

Ci co są na Urlopach górniczych albo emeryturach a pracują powinni mieć zawieszoną emeryturę..

zorientowany07.09.2018 18:45

Jest to nie sprawiedliwe, przecież te osoby które przeszły do np. SRK też wniosły swój wkład na rzecz JSW, i ponosiły do października 2016 roku te same wyrzeczenia i uciążliwości.
Takie dogadywanie się związków zawodowych z Zarządem JSW kosztem tych pominiętych jest zwykłym chamstwem, złodziejstwem i świństwem.
Wzywa się Zarząd JSW do proporcjonalnego wypłacenia tych świadczeń tym pracownikom, którzy na te środki finansowe również zasłużyli. Jak można być tak podłym jak wspomniani powyżej w/w dogadywacze ?

Ario07.09.2018 13:54

Do pracujących szkoda mi Was, ale jesteście zawistni że ma na urlopie około 6 teś. i dorobię około 4 tyś .

Pokaż wszystkie opinie (68)