Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°11°
Eko Okna
23 października 2018

Anna Hetman wygrywa w I turze. To oficjalne wyniki

Anna Hetman wygrywa w I turze. To oficjalne wyniki

Anna Hetman po raz drugi została wybrana prezydentem Jastrzębia-Zdroju. Pierwszy raz w historii jastrzębianie wybrali prezydenta już w pierwszej turze. Uzyskała poparcie w wysokości 50,71%.

W wyborach na prezydenta miasta startowało pięciu kandydatów. Obecna prezydent od poczatku w sondażach była faworytką. W ankiecie przeprowadzonej przez nasz portal uzyskała ponad 54% poparcia internautów. W wyborach samorządowych zagłosowało na nią 50,71% głosujących. Mało brakowało, a Anna Hetman zmierzyłaby się w drugiej turze z kandydatem PiS, Łukaszem Kaszą (35,86%). Pierwszy raz w historii naszego miasta, mieszkańcy wybrali prezydenta już w pierwszej turze.

- Dziękuję bardzo za tak ogromne poparcie dla mnie i mojej drużyny. To dla mnie zaszczyt, a jednocześnie zobowiązanie. To sukces wszystkich jastrzębian, bo wybrali dobrą drogę dla rozwoju Jastrzębia-Zdroju - mówi prezydent miasta, Anna Hetman.

Zgodnie z nową ordynacją wyboczą kadencja trwać będzie nie 4 lata, lecz 5 lat.

Frekwencja wybrocza w mieście w niedzielnych wyborach wyniosła 49,66%.

 
 
 
 
 
 
Polub i udostępnij
Czytaj też

Anna Hetman: "To nie jest łatwy rok" Anna Hetman: "To nie jest łatwy rok"

Prezydent Hetman: "Bez polityki w mieście" Prezydent Hetman: "Bez polityki w mieście"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (156)
Konstytucja24.10.2018 13:01

Panie i Panowie zwolennicy PiS,szanujcie tego kto został wybrany a w następnych wyborach j a k wygracie to będziemy szanować waszego wybrańca,na tym polega demokracja a nie na opluwaniu.

wawa 24.10.2018 12:32

graty Ania,. tak trzymaj. Królowo Jastrzębia.

Gość24.10.2018 11:53

Niech Anna ujawni ile jej sztab wydał milionów na jej kampanię wyborczą internetowej wszystkie kiełbasy wyborcze.

Gość24.10.2018 7:03

Anna skończ się malować a zrób most odciętym tysiącom ludzi z osiedla złote łany.Obiecanki cacanki Anki.

Lokator23.10.2018 22:22

Dlaczego ublyzacie P. Prezydent ze zwiochy a wy to skat 99 procent to wiesniaki był wybór ,Jarosław P. Tez został wybrany ,do kogo pretensje ,wybierze paru doradców i do przodu ,bedzie kolej ,most zwodzony i kupa śmieci wokół miasta .PO zamiatane .

O zgrozo23.10.2018 21:46

Już gorszego prezydenta nie można było wybrac

YlekPisior23.10.2018 21:45

12 lat temu slawik przegrał. 8 lat temu przegrał Grzegorz Matusiak. 4 lata temu PiS nie miało kandydata. Poparli Mariana. Teraz wystawili mlodzika i liczyli, że to pewniak. Poparcie kasza miał nawet od premiera. Co z tego? Mieszkańcy pokazali środkowy palec. PiS dostał kopa. Czy szefostwo w Warszawie nie widzi, że w górniczym mieście PiS nie potrafi wygrać wyborów? Może powinni odsunąć braci M. I dać szansę kierować partią innym? Marcol, Garus, może czas na młode osoby? Jestem za PiS ale nie będę głosował na braci M.

Pokaż wszystkie opinie (156)