Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°13°
Poseł Gadowski Sprawozdanie
19 marca 2019

Jak pomóc dziecku, gdy pogotowie nie przyjeżdża?

Jak pomóc dziecku, gdy pogotowie nie przyjeżdża?
fot. UM Jastrzębie

Rodzice dzieci, u których nastąpiło nagłe narażenie utraty życia lub zdrowia, są zdezorientowani, często nie wiedzą, gdzie szukać pomocy.  Ostatnio jeden z mieszkańców zwrócił się do policjantów, ponieważ odmówiono mu przyjazdu karetki do dziecka.

W przypadku subiektywnego poczucia zagrożenia życia lub w sytuacjach nagłych (utrata przytomności, drgawki, różnego rodzaju urazy, bóle w klatce piersiowej, ostry ból brzucha itp.) zawsze można udać się z dorosłym lub dzieckiem do izby przyjęć jastrzębskiego szpitala.

- Masz prawo skorzystać z pomocy doraźnej w szpitalnej izbie przyjęć bez skierowania. Nasz szpital, pomimo że jest wielospecjalistyczny, nie posiada zabezpieczenia medycznego we wszystkich dziedzinach medycyny (np. ciężkie oparzenia). W razie konieczności zostaniesz w izbie przyjęć zabezpieczony medycznie i transportowany do innej, specjalistycznej placówki. Taki sam scenariusz dotyczy dzieci. W przypadku urazów lub stanów zagrożenia życia pierwsza pomoc zostanie również udzielona na izbie przyjęć w trybie nagłym a następnie, jeżeli zajdzie taka konieczność, mały pacjent zostanie przetransportowany do innej placówki - informuje Marcelina Twardowska, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju.

Izba Przyjęć nie jest miejscem, w którym udzielane są porady planowe lecz wyłącznie w trybie nagłym, nie zastępuje lekarza podstawowej opieki zdrowotnej ani lekarza poradni specjalistycznej.

Można skorzystać również z nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej od poniedziałku do piątku w godz. 18:00-8:00 oraz w dni ustawowo wolne do pracy (sobota, niedziela i święta).

W przypadku nagłego pogorszenia stanu zdrowia, masz do dyspozycji również świadczenia w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej szczególnie, gdy: nagle zachorujesz; nagle pogorszy się Twój stan zdrowia, ale nie ma objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenie życia lub istotny uszczerbek zdrowia, a zastosowane środki domowe lub leki dostępne bez recepty nie przyniosły spodziewanej poprawy; gdy zachodzi obawa, że oczekiwanie na otwarcie przychodni może znacząco niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia. Jeżeli zajdzie taka potrzeba lekarz skieruje Cię do szpitala.

Dla dorosłych: Al. Jana Pawła II 7, Jastrzębie -Zdrój (I piętro w budynku głównym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2)

Dla dzieci: Krasickiego 21, Jastrzębie-Zdrój, numer telefonu kontaktowego do lekarza dedykowanego dzieciom - 32 47 59 963.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Dziewczynka mogła wylecieć przez okno Dziewczynka mogła wylecieć przez okno

Uważaj! W ten sposób atakują groźne choroby Uważaj! W ten sposób atakują groźne choroby

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
xxx31.03.2019 12:47

NFZ powinien płacić za uratowanego człowieka 1000 zł a za trupa -10 000 zł nauczyli by się pomagać a "skóra" była by w cenia ale ta żywa.

Gość21.03.2019 22:55

Warto iść na kurs 1 pomocy. Kpp obejmuje też urazy głowy, złamania itd.

Ola do Smolka19.03.2019 22:57

Nie całe 1000 zł cennik dostępny na stronie i to trzeba podzielić na 3 osoby :+ biuro ))))) wiec może uda się 1000 zł zarobić na głowę ale Za cały dzień pracy.

Smolka19.03.2019 12:38

Dostają 1000 zł za wyjazd i jeszcze pyskują.

KAZ19.03.2019 9:58

Ludzie!!!! Idźta głosować na PIS.

Seboc19.03.2019 9:42

Jedynie kontakt z zakładem pogrzebowym i ameb

smerf12519.03.2019 9:26

Trzeskowski mówi, po co w Jastrzębiu szpital i pogotowie jak są w rybniku.

Pokaż wszystkie opinie (8)