Woś

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°12°
14 czerwca 2019

Podpalacz z Ruptawy nic nie dostanie

Podpalacz z Ruptawy nic nie dostanie
fot. kb /jastrzebieonline

Podpalacz z Ruptawy nie jest godny, aby dziedziczyć majątek po swojej zmarłej żonie, do której śmierci bezpośrednio się przyczynił.

Sąd Rejonowy w Jastrzębiu Zdroju uznał Dariusza Perzyńskiego, skazanego za zabójstwo żony i czworga dzieci na karę dożywotniego pozbawienia wolności, za niegodnego dziedziczenia po zmarłej żonie. Orzeczenie jest skutkiem powództwa wniesionego przez Prokuratora Rejonowego w Jastrzębiu Zdroju przeciwko Dariuszowi Perzyńskiemu. 

Przypomnijmy, że Sąd Okręgowy w Gliwicach w grudniu 2016 roku  nie miał żadnych wątpliwości, że skazany Dariusz P. podłożył ogień w sześciu miejscach swojego domu w Jastrzębiu – Ruptawie i uszkodził rolety w ten sposób, żeby nikt nie mógł wydostać się na zewnątrz. W ten sposób mąż i ojciec rodziny doprowadził do śmierci pięciu bliskich sobie osób. Prokuratura dowodziła, że kierowała nim chęć wyłudzenia ubezpieczenia.

Do tragicznej nocy doszło w domu znajdującym się w jastrzębskim sołectwie Ruptawa, w maju 2013 roku. W pożarze zginęła żona Dariusza P. - Joanna (40 lat) oraz jego dzieci: Justyna (18 lat), Agnieszka (4 lata), Marcin (10 lat), Małgorzata (13 lat). 

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Sąd Najwyższy skazał podpalacza z Ruptawy na dożywocie Sąd Najwyższy skazał podpalacza z Ruptawy na dożywocie

Pożar w PKM. Uratowano mienie warte 4 mln zł Pożar w PKM. Uratowano mienie warte 4 mln zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
a jednak dostanie...15.06.2019 14:18

Pod celą i pod prysznicem...

alika14.06.2019 21:57

Zasłużył na najgorszą karę!!! Niech żyje i 100 lat, aby męczył się tym, co zrobił!!! WIELKIM ŁUKIEM OMIJAM TYCH NIBY ŚWIĘTYCH - SAMO ZŁO!!!

Gość14.06.2019 20:11

zabił więc chyba zsłuzyli.wypuscic chłopa i dac mu kase za zone

Oko proroka14.06.2019 13:01

Gosc8,21 co ma prezes PiS wspólnego z tym morderców weź jeb,,j się w głowę może to Ci pomoże zaszkodzić nie powinno

Agnieszka14.06.2019 12:53

Wg przepisów dziedziczenia ustawowego nalezy się mężowi, mimo tego co zrobił. Dziwny więc wyrok sądu. Czyli syn wszysko skasuje :-) bedzie biba hahahhaa

Gość14.06.2019 8:21

Do mszy służył więc jemu się to dziedziczenie po prostu należy !!! Co za niegodna niesprawiedliwość. Co na to prezes PiS ?

Ryl14.06.2019 8:00

Kaj je kołboj?

Teraz to jest Ryl.

Pokaż wszystkie opinie (8)