Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
25 czerwca 2019

Górnicy stracą zaufanie do PiS? Kaczyński nie wyszedł do protestujących

Górnicy stracą zaufanie do PiS? Kaczyński nie wyszedł do protestujących  Fotografia archiwalna, protesty górnicze przed siedzibą JSW w 2015 roku
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W poniedziałek około tysiąc górników demonstrowało przed siedzibą partii Prawo i Sprawiedliwość w Warszawie. Pracownicy biura odebrali petycję. Prezes Kaczyński nie wyszedł do protestujących.

„Złodzieje! Złodzieje!” - między innymi takie hasła wznosili protestujący górnicy przed siedzibą partii PiS przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie. List skierowany do prezesa tej partii odebrali pracownicy biura, którzy zapewnili, że dotrze on do prezesa.

Działacze związkowi zwrócili się do prezesa Kaczyńskiego o interwencję w sprawie JSW.

- Prosimy o natychmiastową reakcję w sprawie przywrócenia normalności w Jastrzębskiej Spółce Węglowej! Minister Tchórzewski ręcznie steruje naszą firmą, w ciągu ostatniego roku podjął tyle nietrafionych i drogich decyzji, że czas z tym skończyć! Panie Jarosławie Kaczyński, liczymy na Pana pomoc! - napisali między innymi związkowcy.

Działacze wyrazili również swoją opinię na temat ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego.

- Do niedawna Pan Tchórzewski był dla nas autorytetem, jego życiorys i postawa mogły być wzorem dla Polaków. Od wielu miesięcy mamy wrażenie, że minister jest już przemęczony, a trudy kierowania tak ważnym resortem najzwyczajniej go przerosły. Niestety decyzje Pana ministra Tchórzewskiego i Rady Nadzorczej masakrują wizerunek i kondycję finansową naszej firmy. Tak nie powinien się zachowywać człowiek stojący na czele strategicznego resortu, od którego zależy nie tylko energetyczne bezpieczeństwo 40-milionowego narodu. To skandal, że próbuje nam zabrać tak ciężko zarobione oszczędności. To skandal, że od roku wyrzuca najlepszych menedżerów w historii JSW, którzy ze spółki uczynili prawdziwą perłę w koronie Rzeczypospolitej. To skandal, że jego działania wielokrotnie doprowadziły do utraty dobrego wizerunku w oczach inwestorów i załogi. To skandal, że od początku tego roku akcje Jastrzębskiej Spółki Węglowej na giełdzie spadły o 32 proc., a od szczytu z początku 2018 roku aż o 58 proc. - czytamy w liście.

Autorzy petycji zaznaczyli, że jeżeli Jarosław Kaczyński nie podejmie interwencji w ich sprawie, to stracą zaufanie do partii Prawo i Sprawiedliwość, co będzie widoczne w jesiennych wyborach parlamentarnych.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW przekazała 150 tys. zł na zakup inkubatora JSW przekazała 150 tys. zł na zakup inkubatora

Akcje JSW spadły poniżej 20 zł. Najniżej od 3 lat Akcje JSW spadły poniżej 20 zł. Najniżej od 3 lat

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (48)
Pop#26.06.2019 21:09

Ty "leśny zwierz"- pasuje do ciebie jak ulał. Jak się " po lesie będziesz szwędał",to cię z pisu jeszcze ktoś ustrzeli.

do A ja .. 13:4926.06.2019 16:11

Ty tak poważnie? Jeszcze nie zauważyłeś, że biedniejemy? Że nasze pieniądze są rozdawane, nie po to żeby komuś pomóc, tylko żeby kupić darmozjadów. Poprzedni rząd nie podburzał Polaków przeciw sobie. Nie dawał do zrozumienia, że jeśli popierasz ich to tobie nic się nie stanie, nawet jak popełnisz przestępstwo, byle przeciw tym których Jarosław nie lubi, to nic złego ci się nie stanie. Teraz żyjesz obiecankami, które nie są realizowane. Nieudolność rządu PO nie była działalnością przestępczą. Nawet zajadanie się ośmiorniczkami, nie było przestępstwem, jak ci wmówiono. W Polsce nie tylko jest PiS i co źli z PO. To komunikat J.K. dla prostaków. Żeby się nie pogubili kogo mają NIENAWIDZIĆ i walczyć z nimi.
Błąkasz się, bo jesteś z tymi, którzy niszczą Polskę. Tą informację można napotkać wszędzie. A tej jej nie widzisz. Każda decyzja rzędu PiS jest skierowana, również przeciw tobie. Jesteś truty, wydzierane są od ciebie pieniądze, które zarabiasz. Masz wokół siebie wrogów. Bo tak zarządził "wódz:, który nie jest za nic odpowiedzialny. Byli już tacy w Europie, którzy "tylko wykonywali rozkazy". Ty też tak się tłumaczysz przed sobą?

do Leśny Zwierz26.06.2019 15:58

Znów ci rozum odmówił posłuszeństwa. To źle świadczy o tobie, bo jesteś niepoczytalny. Platforma to ludzie myślący. To oni walczą, zwierzęta, aby ich nie zabijać, jak chce morderca z teką ministra pod jedną pachą, a naładowaną strzelba pod drugą. To PiS chce i zabija. Już zostałeś upolowany i teraz skamlesz o życie. Nie zauważyłeś swego stanu?

Bodzio do ja tylko tak26.06.2019 15:56

Beria skończ pierdo.... Idź się leczyć.

Frajtak26.06.2019 14:04

To państwo gooownianego prezesa jest dla tych którzy mają popierać i nie przeszkadzać !
Tworzą prawo dla poddanych sami pozostając bezkarni !!
Chociażby tylko sprawa niejakiej Szczydło . DOWODY rzeczowe w sprawie zostały zniszczone.
Państwo z dykty!
Kiedy rozliczone zostaną SKOKI , KNF itp ???
Dalej głosujcie na złodziei.

Leśny Zwierz26.06.2019 13:52

Cieszcie się że nie podjechaliście pod biuro kogoś z Platformy, bo od razu byście byli rozstrzelani, jak pod spółką JSW

A ja tylko inaczej26.06.2019 13:49

Popatrz sobie co ty napisałeś lub napisałaś ile w twojej wypowiedzi jest nienawiści obrażania a czy ty jesteś nadczłowiekiem dlaczego sobie uzurpujesz prawo do wywyższania się i dlaczego usiłujesz szydzić z innych za ich przekonania i decyzje to ty następujesz na ich wolność i to nazywasz demokracją nie jestem zwolennikiem pis ale ciebie mi poprostu żal bo próbujesz grafomańskimi dość miernych lotów popisami dodawać sobie animuszu zdobądź się na odrobinę wysiłku ( chociaż w twoim przypadku to musiałby być nadludzki wysiłek) (sorki zamyśliłem się ) i wydaj opinię w tym samym tonie ale bez obrażania innych podrawiam. A i jeszcze jedno to w porównaniu do poprzedniej opcji rządącej to tam nie było sługusów lizusów napewno nie. Za to wszyscy mówili wszystkim jak jest poprawnie jak jest ładnie i jacy wszyscy jesteśmy piękni i wspaniali. I Ci piękni i wspaniali zostali przez tych do których się "nie podlizywali" wydymani na grube miliardy bo w kasie państwa na nic nie było a dziś mają pretensje o to że ci to dali i jeszcze ci piękni madrzy i wspaniali się dziwią skąd ta chołota na to wzięła i że im wychodzi pretensje że dają to do cholery nie bierzcie 500+ pracujcie do 67 nie bieżcie wyprawek do szkoły

Pokaż wszystkie opinie (48)