Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 21°13°
26 lipca 2019

"Zarobki w górnictwie są niskie"

"Zarobki w górnictwie są niskie"
fot. pixabay

Związki zawodowe spółek górniczych chcą spotkania z zarządami spółek w sprawie płac w trybie pilnym. Między innymi takim wnioskiem zakończyło się w Warszawie czwartkowe posiedzenie Zespołu Trójstronnego do spraw Bezpieczeństwa Socjalnego Górników.

- Spotkanie było wyjątkowo merytoryczne i spokojne, wiceminister energii Adam Gawęda stanowisko objął zaledwie dwa tygodnie temu. Powiało nieco optymizmem, każdy dostał zadania do wykonania - mówi Wacław Czerkawski, szef śląskiego OPZZ, dla portalu nettg.pl.

Przewodniczący Czerkawski podkreślał, że wbrew temu, co się przekazuje w mediach zarobki w górnictwie są niskie i coraz częściej trudno jest o pracowników w tej branży.

Podczas posiedzenia omówiono również ogólną kondycję branży górniczej. Zdaniem związkowców problemami są: import węgla z Rosji, spadające wydobycie węgla i malejąca sprzedaż. Następne posiedzenie zespołu wyznaczono najpóźniej w październiku.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Trwa przegląd spółek węglowych Trwa przegląd spółek węglowych

Członkowie Zarządu JSW zarobili w sumie 3,720 mln zł Członkowie Zarządu JSW zarobili w sumie 3,720 mln zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (51)
pyza30.07.2019 14:49

Jo durch jada azisem i niestowom soboty, niedziele naokrągło i 5000 yno zarobia, a miyszkom w kruliczoku i mie brakuje

Nareszcie...30.07.2019 10:39

Gość Dziś o 7:40

Dzięki za informację. Trafiłam nie bez problemu, ale warto było poszukać. Szczegolnie przydatny jest potadnik o tym co, gdzie i w jakim terminie składać, żeby otrzymywać należne dodatki socjalne, przysługujące osobom pracującym w Czechach. Jak się dobrze "pokombinuje" to na konto może wpływać drugie tyle, ile się zarabia ;-)

Gość30.07.2019 7:40

@proszę o odpowiedzi 29.07.2019 17:45

Wszystko masz bardzo dokładnie opisane na blogu Anki Pisanki. Udziela ona tam bezpłatnych porad na co zwracać uwagę, czego się wystrzegać oraz jak czerpać dodatkowe profity z pracy w Czechach. Opisuje składane formularze, roczne odliczenia od podatku i bardzo szczegółowo warunki pracy w różnych firmach z ich nazwami.

Gość30.07.2019 6:32

Też mniej więcej tyle wyciągam. Zauważcie, jak mało ludzi na forum pyta o szczegóły dotyczące takiej pracy. Dlaczego? Bo wielu już tak zarabia jeżdżąc do Czech i na dzień dzisiejszy stało się to już standardem. Papatki.

Lowe hejter, hejt lower30.07.2019 6:06

@proszę o odpowiedzi

"Żal słuchać waszych komentarzy kiedy 7800? i za co ?"

Widzę, że kolejny nieudacznik życiowy się odezwał. Ogłoszeń z taką pracą wokół mnóstwo, a ten ciągle nie wie. Trzeba takiemu wszystko na tacy podać, jak jaśnie panowi. Niedoczekanie. Weź się rozejrzyj, chłopie malowany.

proszę o odpowiedzi29.07.2019 17:45

na 30 dni w czerwcu przepracowalem 28 na ścianie i jak myślicie ile zarobiłem krocie? Żal słuchać waszych komentarzy kiedy 7800? i za co ?

Gość29.07.2019 7:04

@Mieszkaniec SJZ

Dokładnie, ale wszystkim zwalnianym należy dać sowite odprawy, wysoką emeryturę i dożywotnio dla nich oraz rodzin deputat węglowy. Poza tym umożliwić tłustym kotom z ZZ dalsze korzystanie z ich biur podróży na koszt podatnika. Po spełneniu tych warunków może, ale podkreslam to wyraźnie - może obejdzie się bez palenia opon.

Pokaż wszystkie opinie (51)