Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
3 października 2019

WSS2: "Reagujemy na każdy niepokojący sygnał"

WSS2: "Reagujemy na każdy niepokojący sygnał"
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Jastrzębiu-Zdroju ustosunkowała się do zarzutów autorów raportu na temat sytuacji na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym. Dyrekcja uważa, że pacjentki dobrze oceniają personel oraz swój pobyt w szpitalu. Zamieszczamy oświadczenie WSS 2 na ten temat.

W nawiązaniu do informacji dotyczących wyników badań ankietowych przeprowadzonych przez Fundację Rodzić Po Ludzku rozesłanych do mediów oświadczamy co następuje:

Wyniki badań ankietowych przeprowadzonych przez Fundację Rodzić Po Ludzku otrzymaliśmy od dziennikarzy, z prośbą o ustosunkowanie się do zawartych w nich danych. Raport ten powstał na podstawie opinii i ocen kobiet, które wypełniły ankietę na temat opieki okołoporodowej i warunków panujących w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju.

Jakie są dane obiektywne zawarte w raporcie źródłowym? Niemal 91 procent pacjentek wyraża zadowolenie z opieki w naszym szpitalu. 89,7 procent chwali nas za wsparcie w karmieniu piersią, a niemal 78 procent uczestniczek ankiety pozytywnie ocenia postawę personelu WSS nr 2. Całość raportu jest ogólnodostępna, więc zachęcamy do zapoznania się z nim: www.gdzierodzic.info.

Fakt, że w raportach fundacji nasz oddział położniczy uzyskuje zdecydowanie najwyższe noty ze wszystkich szpitali w regionie (Rybnik, Cieszyn, Żory, Pszczyna Wodzisław Śląski) jest dowodem na to, że zmierzamy w dobrym kierunku.

Ponadto dążąc do stałego podnoszenia jakości w naszym szpitalu również przeprowadzamy badania ankietowe rekomendowane przez Wojewódzkiego Konsultanta ds. Położnictwa i Ginekologii, utworzone na podstawie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 16 sierpnia 2018 r. w sprawie standardu organizacyjnego opieki okołoporodowej. Wyniki tych ankiet również chętnie udostępnimy. Ponad 90 procent kobiet biorących udział w ocenie naszego oddziału potwierdziło, że personel prezentuje spokojną i wzbudzającą zaufanie postawę, szanuje poczucie prywatności i intymności. Panie również wysoko oceniają opiekę położnych zarówno na oddziale położniczo-ginekologicznym, patologii ciąży, neonatologii jak i na izbie przyjęć. Dzięki naszym pacjentkom, które wypełniły ankietę satysfakcji z opieki okołoporodowej posiadamy wiedzę, że są w naszym szpitalu obszary wymagające poprawy. Stale dążymy do tego, by wszyscy pacjenci mieli  zapewnione dobre warunki, ale także byli leczeni przez najlepszych fachowców.

Co więcej - sami podejmujemy kroki mające na celu ograniczanie nieprawidłowości, które pojawiają się w opiece nad pacjentami w naszej placówce. W szpitalu funkcjonuje bowiem procedura rozpatrywania skarg. Reagujemy na każdy niepokojący sygnał. 

Marcelina Kowalska, rzecznik prasowy WSS 2 w Jastrzębiu-Zdroju

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Prawie 3 tys. zakażonych w JSW Prawie 3 tys. zakażonych w JSW

Z powodu wirusa zmarł 57-letni jastrzębianin Z powodu wirusa zmarł 57-letni jastrzębianin

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (10)
Gość04.10.2019 6:02

@Alicja

"Bezpodstawne wieszanie psów na naszym szpitalu tzw. gorniczym doprowadzi do jego zamknięcia."

A jak najbardziej podstawne wieszanie psów na naszym szpitalu tzw. górniczym doprowadzi do jego otwarcia?

Alicja 03.10.2019 16:09

Bezpodstawne wieszanie psów na naszym szpitalu tzw. gorniczym doprowadzi do jego zamknięcia. Już nie tak dawno pisowski posel Piecha z Rybnika, zresztą ginekolog, staral sie likwidować to miejsce - na korzyść Orzepowic.
Nigdzie nie jest idealnie, a b.wysokie noty u obiektywnej zasluzonej fundacji to wiele.
Już całkiem stracimy, jeśli w Jastrzebiu nawet szpitala nie będzie. A mieszkańcy w wiekszosci niemlodzi przecież.

Teheran z osadem górniczym03.10.2019 15:30

Komuś zależało na znuszczeniu bardzo dobrego wizerunku jastrzębskiego szpitala. Nie ma żadnej innej opcji.

Hajer03.10.2019 12:48

Nie narzekajcie bo w tym szpitalu jest opieka bardzo dobra , wiele razy leżałam i byłam operowana , porodówkę mamy też super i personel , 3 razy rodziłam na starej porodówce i nie narzekam . A co do izby przyjęć super pielęgniarki oddziałowa i lekarze

Znafca temató03.10.2019 11:48

@Jakub

"zacznijmy w końcu w UM zatrudniać mieszkańców Jastrzębia, tak jak się to dzieje NA CAŁYM ŚWIECIE"

Na całym świecie w urzędach miejskich zatrudniają mieszkańców tej upadającej osady górniczej? Ogarnij się.

Jakub03.10.2019 10:51

W raportach fundacji nasz jastrzębski szpital otrzymuje ZDECYDOWANIE najwyższe noty niż szpitale w Wodziaławiu, Żorach, Cieszynie, Pszczynie i w umieralni-Rybnik. I to się nie podoba naszym odwiecznie "życzliwym" względem Jastrzębia, sąsiadom. I najważniejsze na koniec: zacznijmy w końcu w UM zatrudniać mieszkańców Jastrzębia, tak jak się to dzieje NA CAŁYM ŚWIECIE,

Smolka03.10.2019 10:20

Bardzo proszę zobaczyć czym są zawijane poduszki na oddziale wewnętrznym jeśli ktoś nie wierzy to prześcieradłami. Jastrzębski szpital specjalistyczny. Jeśli tak oni operują to ja dziękuję.

Gość03.10.2019 9:01

Taaaak , a na izbie przyjęć ten ''harcerz'' pedofil obsługujący pacjentów to tez pewnie został ''na chwilę '' odsunięty od obowiązków za ''dobrą ocenę pacjentów''. Dyrekcja szybko sprawę zamiotła pod dywan uznając że nic się nie stało a przecież to wariat,psychol a nie człowiek w kontaktach z pacjentami.

Weronika, co ma chomika03.10.2019 8:23

@Gość

Co to jest "chsmem"?

Gość03.10.2019 7:54

Pani rzecznik jest młoda i nie rodziła w tym szpitalu. Statystyki są tak samo prawdziwe jak wiadomości TVP. Jak reagujecie na skargi skoro największym chsmem dla pacjentem jest lekarz z długoletnim stażem.

Pokaż wszystkie opinie (10)