Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
26 listopada 2019

Nawet 5 tys. kary dla właścicieli psów

Nawet 5 tys. kary dla właścicieli psów
fot. pixabay

Właściciele psów, które stwarzają zagrożenie dla innych osób, muszą liczyć się z dotkliwymi karami finansowymi - może to być nawet 5 tys. zł, wcześniej groziło za to 250 zł.

Kary finansowe za niesprawowanie właściwej opieki nad psami wynikają z Ustawy kodeks wykroczeń. Ustawa została znowelizowana z myślą o tak zwanych psach niebezpiecznych, ale jest stosowana również do psów innych ras. Chodzi o to, aby właściciele prowadzili na smyczy i w kagańcu te psy, których zachowanie może być zagrożeniem dla osób postronnych. Także zwierzęta biegające po posesji, które mogą się łatwo z niej wydostać są niebezpieczne dla innych osób. Mandatu można się spodziewać już za samo stworzenie zagrożenia, jeśli nawet nie dojdzie do pogryzienia.

Straż Miejska w Jastrzębiu-Zdroju często odbiera zgłoszenia o psach pozostających bez opieki, które znajdują się na naszych osiedlach. W stosunku do właścicieli zwierząt podejmowane są działania dyscyplinujące ich. Jednak bardzo rzadko lub w ogóle sięga się po górny wymiar kary, czyli mandat w wysokości 5 tys. zł.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Poniosą karę nawet za najmniejsze ilości narkotyków Poniosą karę nawet za najmniejsze ilości narkotyków

Mężczyzna został potrącony na pasach Mężczyzna został potrącony na pasach

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (35)
Semi 27.11.2019 18:17

Najgorzej jak pieski srają gdzie się da a właściciele nie sprzątają.

gaga27.11.2019 15:02

Apeluję do durnych ludzi, wyprowadzających swoje psy "na spacer" do galerii!!!
Notoryczne zostawianie psa przywiązanego do barierek ma miejsce pod rossmanem/pepco, pod galerią. Nie na 5, czy 10 minut. Psiaki czasami szczekają, piszczą po pół godziny. Masakra jakaś.
ZOSTAW TEGO PSA W DOMU! Spacer to spacer, a zakupy to zakupy! Szkoda psiaków tylko.

Gość27.11.2019 8:30

@Jastrzębie

Tak nie do końca.

Bo niestety coraz częściej mieć pieska nie oznacza jeszcze wcale dbać o pieska. Taka modna katolicka miłość.

Gość27.11.2019 6:02

@Marbel

"Aga , masz rację ,każdy właściciel ma podpisaną umowę , na konkretną ilość do wywozu."

Większych bzdur w życiu nie czytałem oprócz expose pani burmistrz. Od razu widać, że z króliczoka jesteś. W domkach płaci się za ilość osób, a nie zgłoszoną ilość od wywozu. Ile kubłów wystawisz, 2, 3, 10 - tyle wyziozą.

Jastrzębie 27.11.2019 4:34

Ludzie opamietajcie sie .Co sie z wami porobiło. Czysta nienawiść, żal, złość.Kto chce miec pieska niech sobie go ma .Czy w bloku czy w domu, kazdego to jest sprawa indywidualna.

Gość27.11.2019 0:06

Kara powinna być dotkliwa. Wielu właścicieli psów przechadza się z nimi bez kagańca a w wyjątkowych sytuacjach mają smycz. Na zwróconą uwagę najczęstsza odpowiedź: on jeszcze nikogo nie ugryzł.

Gość26.11.2019 19:57

Już to widze

Pokaż wszystkie opinie (35)