Życzenia Wielkanocne

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
26 listopada 2019

Nawet 5 tys. kary dla właścicieli psów

Nawet 5 tys. kary dla właścicieli psów
fot. pixabay

Właściciele psów, które stwarzają zagrożenie dla innych osób, muszą liczyć się z dotkliwymi karami finansowymi - może to być nawet 5 tys. zł, wcześniej groziło za to 250 zł.

Kary finansowe za niesprawowanie właściwej opieki nad psami wynikają z Ustawy kodeks wykroczeń. Ustawa została znowelizowana z myślą o tak zwanych psach niebezpiecznych, ale jest stosowana również do psów innych ras. Chodzi o to, aby właściciele prowadzili na smyczy i w kagańcu te psy, których zachowanie może być zagrożeniem dla osób postronnych. Także zwierzęta biegające po posesji, które mogą się łatwo z niej wydostać są niebezpieczne dla innych osób. Mandatu można się spodziewać już za samo stworzenie zagrożenia, jeśli nawet nie dojdzie do pogryzienia.

Straż Miejska w Jastrzębiu-Zdroju często odbiera zgłoszenia o psach pozostających bez opieki, które znajdują się na naszych osiedlach. W stosunku do właścicieli zwierząt podejmowane są działania dyscyplinujące ich. Jednak bardzo rzadko lub w ogóle sięga się po górny wymiar kary, czyli mandat w wysokości 5 tys. zł.

Polub i udostępnij
Czytaj też

8-miesięczny niemowlak wśród karaluchów 8-miesięczny niemowlak wśród karaluchów

5 tys. zł kary dla trucicieli, którzy nie wymienią kotła 5 tys. zł kary dla trucicieli, którzy nie wymienią kotła

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (35)
Semi 27.11.2019 18:17

Najgorzej jak pieski srają gdzie się da a właściciele nie sprzątają.

gaga27.11.2019 15:02

Apeluję do durnych ludzi, wyprowadzających swoje psy "na spacer" do galerii!!!
Notoryczne zostawianie psa przywiązanego do barierek ma miejsce pod rossmanem/pepco, pod galerią. Nie na 5, czy 10 minut. Psiaki czasami szczekają, piszczą po pół godziny. Masakra jakaś.
ZOSTAW TEGO PSA W DOMU! Spacer to spacer, a zakupy to zakupy! Szkoda psiaków tylko.

Gość27.11.2019 8:30

@Jastrzębie

Tak nie do końca.

Bo niestety coraz częściej mieć pieska nie oznacza jeszcze wcale dbać o pieska. Taka modna katolicka miłość.

Gość27.11.2019 6:02

@Marbel

"Aga , masz rację ,każdy właściciel ma podpisaną umowę , na konkretną ilość do wywozu."

Większych bzdur w życiu nie czytałem oprócz expose pani burmistrz. Od razu widać, że z króliczoka jesteś. W domkach płaci się za ilość osób, a nie zgłoszoną ilość od wywozu. Ile kubłów wystawisz, 2, 3, 10 - tyle wyziozą.

Jastrzębie 27.11.2019 4:34

Ludzie opamietajcie sie .Co sie z wami porobiło. Czysta nienawiść, żal, złość.Kto chce miec pieska niech sobie go ma .Czy w bloku czy w domu, kazdego to jest sprawa indywidualna.

Gość27.11.2019 0:06

Kara powinna być dotkliwa. Wielu właścicieli psów przechadza się z nimi bez kagańca a w wyjątkowych sytuacjach mają smycz. Na zwróconą uwagę najczęstsza odpowiedź: on jeszcze nikogo nie ugryzł.

Gość26.11.2019 19:57

Już to widze

Skorpionica26.11.2019 18:23

Może te kary piwnny byc dla tych co męczą pieski.

Podatnik26.11.2019 18:19

@Marbel.
W Jastrzębiu biorą wszystko i ile tylko tego chcesz oddać więc nie pie...l
W gminach ościennych to samo ale dają worek za worek więc wieśniakom szkoda tych 20 groszy na dodatkowy zakup worka.

@psiak
W naszym klimacie labrador tylko do domu się nadaje. Inna sprawa może masz za małe mieszkanie żeby twój piesek nogi wyciągnął? I żyje już 15 lat.

Najgorsi są ci nowobogaccy co pobudowali domki na kredytach frankowych. Maja dalej przyzwyczajenia z bloków. Czyli wyprowadzić psa pod płot sąsiada żeby się załatwił.

Marbel26.11.2019 16:29

Aga , masz rację ,każdy właściciel ma podpisaną umowę , na konkretną ilość do wywozu. Problem w tym że z reguły śmieci jest dużo więcej , no i trzeba by było płacić. To lepiej woreczek do auta i centrum do kosza lub obok śmietnika albo byle gdzie.

Pokaż wszystkie opinie (35)