Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
26 listopada 2019

Nawet 5 tys. kary dla właścicieli psów

Nawet 5 tys. kary dla właścicieli psów
fot. pixabay

Właściciele psów, które stwarzają zagrożenie dla innych osób, muszą liczyć się z dotkliwymi karami finansowymi - może to być nawet 5 tys. zł, wcześniej groziło za to 250 zł.

Kary finansowe za niesprawowanie właściwej opieki nad psami wynikają z Ustawy kodeks wykroczeń. Ustawa została znowelizowana z myślą o tak zwanych psach niebezpiecznych, ale jest stosowana również do psów innych ras. Chodzi o to, aby właściciele prowadzili na smyczy i w kagańcu te psy, których zachowanie może być zagrożeniem dla osób postronnych. Także zwierzęta biegające po posesji, które mogą się łatwo z niej wydostać są niebezpieczne dla innych osób. Mandatu można się spodziewać już za samo stworzenie zagrożenia, jeśli nawet nie dojdzie do pogryzienia.

Straż Miejska w Jastrzębiu-Zdroju często odbiera zgłoszenia o psach pozostających bez opieki, które znajdują się na naszych osiedlach. W stosunku do właścicieli zwierząt podejmowane są działania dyscyplinujące ich. Jednak bardzo rzadko lub w ogóle sięga się po górny wymiar kary, czyli mandat w wysokości 5 tys. zł.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kobieta o mało nie została przejechana Kobieta o mało nie została przejechana

Strażnik miejski wlepi nam mandat za wywóz śmieci? Strażnik miejski wlepi nam mandat za wywóz śmieci?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (35)
Semi 27.11.2019 18:17

Najgorzej jak pieski srają gdzie się da a właściciele nie sprzątają.

gaga27.11.2019 15:02

Apeluję do durnych ludzi, wyprowadzających swoje psy "na spacer" do galerii!!!
Notoryczne zostawianie psa przywiązanego do barierek ma miejsce pod rossmanem/pepco, pod galerią. Nie na 5, czy 10 minut. Psiaki czasami szczekają, piszczą po pół godziny. Masakra jakaś.
ZOSTAW TEGO PSA W DOMU! Spacer to spacer, a zakupy to zakupy! Szkoda psiaków tylko.

Gość27.11.2019 8:30

@Jastrzębie

Tak nie do końca.

Bo niestety coraz częściej mieć pieska nie oznacza jeszcze wcale dbać o pieska. Taka modna katolicka miłość.

Gość27.11.2019 6:02

@Marbel

"Aga , masz rację ,każdy właściciel ma podpisaną umowę , na konkretną ilość do wywozu."

Większych bzdur w życiu nie czytałem oprócz expose pani burmistrz. Od razu widać, że z króliczoka jesteś. W domkach płaci się za ilość osób, a nie zgłoszoną ilość od wywozu. Ile kubłów wystawisz, 2, 3, 10 - tyle wyziozą.

Jastrzębie 27.11.2019 4:34

Ludzie opamietajcie sie .Co sie z wami porobiło. Czysta nienawiść, żal, złość.Kto chce miec pieska niech sobie go ma .Czy w bloku czy w domu, kazdego to jest sprawa indywidualna.

Gość27.11.2019 0:06

Kara powinna być dotkliwa. Wielu właścicieli psów przechadza się z nimi bez kagańca a w wyjątkowych sytuacjach mają smycz. Na zwróconą uwagę najczęstsza odpowiedź: on jeszcze nikogo nie ugryzł.

Gość26.11.2019 19:57

Już to widze

Skorpionica26.11.2019 18:23

Może te kary piwnny byc dla tych co męczą pieski.

Podatnik26.11.2019 18:19

@Marbel.
W Jastrzębiu biorą wszystko i ile tylko tego chcesz oddać więc nie pie...l
W gminach ościennych to samo ale dają worek za worek więc wieśniakom szkoda tych 20 groszy na dodatkowy zakup worka.

@psiak
W naszym klimacie labrador tylko do domu się nadaje. Inna sprawa może masz za małe mieszkanie żeby twój piesek nogi wyciągnął? I żyje już 15 lat.

Najgorsi są ci nowobogaccy co pobudowali domki na kredytach frankowych. Maja dalej przyzwyczajenia z bloków. Czyli wyprowadzić psa pod płot sąsiada żeby się załatwił.

Marbel26.11.2019 16:29

Aga , masz rację ,każdy właściciel ma podpisaną umowę , na konkretną ilość do wywozu. Problem w tym że z reguły śmieci jest dużo więcej , no i trzeba by było płacić. To lepiej woreczek do auta i centrum do kosza lub obok śmietnika albo byle gdzie.

Pokaż wszystkie opinie (35)