Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 12°11°
17 grudnia 2019

Uwaga! Namierzą waszą prędkość

Uwaga! Namierzą waszą prędkość
fot. pixabay

Na ternie Jastrzębia zainstalowano kolejne tablice do mierzenia prędkości pojazdu. Jedna została ustawiona w Moszczenicy, druga - w rejonie Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego.

- Elektroniczne tablice pokazują, z jaką prędkością jadą samochody. Radar RDW-101 dokonuje takiego pomiaru z dokładnością do 1 km/h. Jeśli kierowca nie przekracza dozwolonej prędkości, wyświetla się komunikat: „dziękuję”, natomiast jeśli jedzie za szybko pojawia się napis: „zwolnij”. Komunikaty można modyfikować – informuje rzecznik jastrzębskiego magistratu Katarzyna Wołczańska.  

Przy ulicy Ranoszka tablica została zainstalowana na wysokości budynku numer 123 z odczytem dotyczącym pojazdów nadjeżdżających od ulicy Piaskowej w kierunku gminy Gołkowice. Z kolei przy ulicy Cieszyńskiej elektroniczna tablica ustawiona jest na wysokości Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego z odczytem dotyczącym pojazdów nadjeżdżających od strony ronda Sikorskiego w kierunku ronda Ruptawskiego. Oba punkty wyposażone są we własne, solarne źródła zasilania.

Tablice mają poprawić bezpieczeństwo zarówno pieszych jak i zmotoryzowanych użytkowników dróg. W sumie na ulicach Jastrzębia-Zdroju zamontowanych jest już 11 takich urządzeń.

Polub i udostępnij
Czytaj też

81-letni kierowca skierowany na przymusowe badania 81-letni kierowca skierowany na przymusowe badania

10-latek na hulajnodze zderzył się z autem 10-latek na hulajnodze zderzył się z autem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (16)
Gość19.12.2019 7:07

@Robert

"choćby u Czechów i jakoś to tam działa"

Jestem w Czechach każdego dnia i oni rzeczywiście jeżdżą przepisowo, ale to nie kwestia tych tablic, tylko kultury osobistej i mentalności. To przecież ateiści, a nie ma większych kombinatorów, jak katolicy przecież.

Radziolf18.12.2019 10:16

Tak tablica napewno zmusi ludzi do wolniejsze jazdy.... Boże widzisz i nie grzmisz jak ktoś ma zapieprszac to tablica z napisem " zwolnij" da tyle co komar rozmazany na szybie.

Abc18.12.2019 7:46

Miałoby to jakikolwiek sens gdyby miało homologacje i automatycznie wysylalo zdjecia na KMP. Innymi słowy- gdyby było fotoradarem. A tak dalej ta ulica w godzinach wieczorno nocnych będzie torem wyścigowym dla bolidów typu Paseratti w lpg

Ola17.12.2019 22:48

Ustawili tam gdzie pały stoją.

Robert 17.12.2019 21:50

Większość pewnie nie byla samochodem poza granicami kraju, a może poza Jastrzębiem a skomli tu na forum takie sygnalizatory można spotkać choćby u Czechów i jakoś to tam działa. Jest wiele do poprawy w sprawie bezpieczeństwa , a zawsze od czegoś trzeba zacząć. Może zacznijcie od siebie i jeździć wystarczy trochę wolniej. Jeżdżę zawodowo po europie i niestety, ale to my jezdzimy jak warjaci, jak wracam i przekraczam granice oczy mam dokola bo wariatów nie brakuje.

Maksiu17.12.2019 20:14

Na Libowcu, "podobno", przy 100km/h pokazuje "Wariat". Myślę, że właściciel radaru naraża się na proces.

kononowicz17.12.2019 20:05

Ja bym chciał, żeby wyświetlało "wesołych świąt".

Luki17.12.2019 18:44

W moim samochodzie na desce rozdzielczej licznik też wyświetla mi prędkość i to cały czas, a nie tylko w Jastrzębiu w 11 punktach haha. Jadąc koło takich radarów zawsze sprawdzam czy koło setki radar nie przekłamuje.

magda17.12.2019 18:26

weźcie w końcu dajcie oświetlenie na przejściach dla pieszych nic nie widać! w szczególności przejście na wysokości maka

Bla bla bla17.12.2019 15:22

Nie wiem co za prędkość mierzy ten radar, bo ostatnio jechałem tam autobusem (w sobotę) to pokazał że Autosan jechał z prędkością 199 km/h, a podpis był Dziękuję

Pokaż wszystkie opinie (16)