Pogoda na dziś zobacz prognozy
 20°12°
19 kwietnia 2021

Wspierają jastrzębian LGBT+

Wspierają jastrzębian LGBT+
fot. Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę

Niedawno na portalu społecznościowym Facebook uruchomiono profil pod nazwą „Tęczowe Jastrzębie”.  Jego ideą jest wsparcie mieszkańców LGBT+.  Chodzi o pomoc psychologiczną oraz okazanie akceptacji jastrzębianom nieheteronormatywnym.

Na profilu Tęczowe Jastrzębie” powstaje lista psychologów oferujących swoje wsparcie osobom LGBT+, przy czym jest to pomoc bezpłatna. Twórcy profilu podkreślają, że ich celem jest szerzenie tolerancji i akceptacji dla wszystkich osób, niezależnie od ich sposobu życia. Społeczność ta określana jest skrótem LGBT+.

- Tęczowe Jastrzębie to inicjatywa chcąca budować wspólną przyszłość, opartą na tolerancji i miłości, jednocześnie zmieniając nastawienie obywateli naszego miasta do środowiska LGBT+. Pragniemy  stworzyć bezpieczną przestrzeń do publikowania treści przekonujących Jastrzębie-Zdrój do tolerancji osób LGBT+. Kategorycznie nie zgadzamy się na szykanowanie naszej społeczności. Nie zgadzamy się na obelgi, nazywanie nas ideologią oraz przemoc skierowaną w kierunku osób nieheteronormatywnych. Nasza działalność ma na celu przybliżyć ludziom informacje, które pomogą zrozumieć, że warto tolerować ludzi takimi jakimi są, niezależnie na to kogo kochają. Wierząc w tolerancję i miłość, pragniemy szerzyć wartości  szacunku i miłości do drugiej osoby - mówi Estera Woźniak-Prycelas, nowa członkini tęczowego Jastrzębia.

Jak informują inicjatorzy przedsięwzięcia, powstaje lista psychologów oferujących swoje wsparcie osobom nieheteronormatywnym (friendly LGBT+) przy czym niektórzy z nich oferują swoją pomoc również bezpłatnie.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Program Konfederacji: 1000 plus i paliwo 3 zł za litr Program Konfederacji: 1000 plus i paliwo 3 zł za litr

Będzie jastrzębska deklaracja praw osób LGBT? Będzie jastrzębska deklaracja praw osób LGBT?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (40)
Gość23.04.2021 7:07

Na pohybel talibanowi spod znaku fanatycznej prawicy!

Gość22.04.2021 11:09

Niech osoby LGBT wstąpią do seminarium, a będą je całowali po rękach.

Lewak21.04.2021 11:21

@Jastrzębianin90: Bycie patriotą, to nic złego. Mówiąc o tych hajlujących umieściłem słowo patriota w cudzysłowiu. Niestety ci hajlujący niszczą znaczenie tego słowa. Patriotyzm to dla mnie dbanie o własny kraj, a nie nienawiść do innych państw, cudzoziemców, osób o lewicowych poglądach, osób wspierających PO czy osób LGBT+ i ich sojuszników. Marzę o Polsce bezpiecznej, praworządnej i bez wojny polsko-polskiej. Z tego co piszesz w części się zgadzamy.

Lewak21.04.2021 11:04

LGBT+ to ludzie, najczęściej homoseksualni, ale nie tylko. Jeżeli ktoś mówi, że zna osoby homoseksualne, ale jest przeciwnikiem LGBT tzn. że zna te osoby, ale jest ich przeciwnikiem. Też znam, niektórych wspieram jak mogę. Wspieram też osoby nie spod znaku LGBT+. Po prostu jak ktoś potrzebuje pomocy, a jestem w stanie pomóc, robię to. Staram się dzielić ludzi na dobrych i złych ( główne kryterium, to jak ktoś traktuje czy mówi o innych). Jednych się trzymam, drugich unikam.

Aga21.04.2021 10:29

Tolerancja powinna być podstawą funkcjonowania każdej społeczności, możemy się z czymś nie zgadzać ale to nie znaczy, że mamy się nie tolerować na wzajem. Fajna inicjatywa, pozdrawiam.

h2221.04.2021 10:28

Na śląsku LGBT było jest i będzie.
Lej
Gożoła
Bo
Trzeźwieje

Gość21.04.2021 10:18

LGBT (z ang. Lesbian, Gay, Bisexual, Transgender), to skrót odnoszący się do lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych. Nie ma czegoś takiego, jak ideologia LGBT. To tylko wymysł propagandy organizacji zwalczających osoby o odmiennych preferencjach seksualnych. Osób homoseksualnych jest około 5-7% , czyli prawdopodobnie każdy z nas spotyka codziennie takie osoby, nawet o tym nie wiedząc. Większość osób homoseksualnych nie afiszuje się ze swoimi preferencjami. Największą krzywdę takim osobom robią osoby, które raczej demonstrują nie odmienność seksualną, ale swoje problemy psychiczne. To one biegają z piórkami w d... , prowokują i żądają szczególnego traktowania. Takie osoby nie rozumieją, że one również powinny uszanować prawa innych , że nie mogą np. kpić z religii . Nie ważne z kim śpisz, ważne jakim jesteś człowiekiem.

lelum 20.04.2021 19:17

Znam takie osoby osobiście i nic do nich nie mam. Przynajmniej nie bawią się w zastraszanie piłą łańcuchową swojej partnerki/partnera co w naszym mieście te i inne heteropatologie mają miejsce.

Jastrzębianin9020.04.2021 18:56

do Lewak - wyobraź sobie że jestem patriotą - a nie wyobrażam sobie żeby "hajlować" bo to znaczyłoby że utożsamiam się z ustrojem , który dążył do wymordowania Polaków - i większość patriotów tak uważa. A przechodząc do sedna sprawy - co kto robi w łóżku i z kim to jego prywatna sprawa i nikt nie ma prawa w to ingerować ( chyba że krzywdzi drugą osobę ), a co do tolerancji wobec "biednych i nierozumianych" ( jak lubią siebie przedstawiać )osób LGBT to wymagają tolerancji, gdy sami potrafią jedynie wyszydzać , obrażać osoby o innych poglądach. Coś ta "lewacka tolerancja " przypomina mentalność Kalego - "Kali ukraść krowę - dobry uczynek, Kalemu ukraść krowę - zły uczynek". Także osoby LGBT chcą tolerancji to niech sami będą tolerancyjni. A na koniec - wolę popierać "patriotów" niż tęczowych bolszewików

do gość z 19.0420.04.2021 12:36

Nie nigdy nie będziesz Królem Polski, ale tak się zdarza, że np. w rodzinie brytyjskiej ktoś się rodzi i już ma predyspozycje do tego, żeby tym Królem zostać i to nie jest jego wybór. Tak samo jest z sytuacją, jeżeli ktoś wewnętrznie czuje się inaczej, niż go natura stworzyła fizycznie. Byłoby nienormalne jakby próbował wmawiać sobie, że jest inaczej. Gdybyś ty ( czujący się jako facet) wmawiał sobie, że jesteś dziewczyną to by znaczyło, że wtedy grozi ci wizyta w Rybniku. Ciało jest tylko marnym prochem, które się rozpada po śmierci. Liczy się dusza.

Pokaż wszystkie opinie (40)