KIK Jastrzębie
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 13°
18 listopada 2021

"Przepraszam, jak dostać się do więzienia?"

"Przepraszam, jak dostać się do więzienia?"Fotografia archiwalna
fot. KMP Jastrzębie

O tym, jak dostać się do więzienia rozmyślał jeden z jastrzębian, który wezwał policję do wymyślonej interwencji.  Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

We wtorek około godziny 21:30 jastrzębscy policjanci zostali zaalarmowani, że młoda dziewczyna jest niebezpieczeństwie, a sytuację komplikuje to, że zażywa narkotyki. Kobieta była córką siostry zgłaszającego.

- Kiedy patrol przybył na miejsce, okazało się, że jastrzębianin jest pod wyraźnym wpływem alkoholu, a po rozmowie z obecną na miejscu siostrą, ustalono, iż nikt nie potrzebuje pomocy. Nieprawdą było również to, że dziewczyna ma brać narkotyki. Mężczyzna w pewnym momencie powiedział: „Zadzwoniłem po was, ponieważ chciałem się dowiedzieć jak dostać się do więzienia”. W związku z bezpodstawną interwencją policjanci sporządzili wniosek o ukaranie do sądu - informuje asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Mundurowi przestrzegają, że niepotrzebne zaangażowanie policji, pogotowia czy innych służb jest wykroczeniem. Za co grożą konsekwencje prawne w postaci mandatu karnego. Dodatkowo jest to utrudniania osobom naprawdę potrzebującym pomocy kontaktu, telefoniczny zajmując numer alarmowy.


 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kto poznaje tego mężczyznę? [video] Kto poznaje tego mężczyznę? [video]

Wandal zaklinował się w piwnicznym okienku Wandal zaklinował się w piwnicznym okienku

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
gość21.11.2021 10:20

No naprawdę na niektóre osoby szkoda słów

Instytut18.11.2021 7:39

Codzienność

******* Ishan18.11.2021 6:52

Mógł wdać się z nimi w bójkę, sprowokować do nietykalności cielesnej albo chociaż naubliżać. No i do więzienia.