Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
20 marca 2013

Uczniowie z Jastrzębia-Zdroju w Hiszpanii i Portugalii

Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego pojechali do Hiszpanii, gdzie spotkali się z równieśnikami ze szkoły w Puebla de la Calzada. Spotkanie to część projektu programu Comenius.

Program Comenius pozwala na wyjazd zagraniczny uczniów realizujących projekt. - Podczas każdego spotkania zostawiamy swój ślad na "obcej ziemi" w postaci europejskiej alei drzew, które są sadzone przez każdego z partnerówKażdy z uczestników przywozi ze sobą również szablony z symbolami lub napisami kojarzącymi mu się z projektem, w ten sposób powstaje w każdej szkole ściana Comeniusa - informują władze szkoły.

W Hiszpanii skoncentrowaliśmy się na ekologii, przetważaniu odpadów oraz ich ponownym wykorzystaniu. Zadaniem każdego z państw było przywiezienie i zaprezentowanie produktu w całości wykonanego z odpadów. - Naszymi produktami były: zegar wykonany z talerza oraz butelka pomalowana i ozdobiona tak, by można ją było ponownie wykorzystać - informują władze szkoły.

Uczniowie zwiedzali hiszpańskie miasta Merida i Caceres, a po trzech dniach pobytu w Hiszpanii pojechali do Portugalii do miejscowości Campo de Besteiros. Tematem spotkania w Portugalii była różnorodność kulturalna, historia i legendy związane z regionami, które reprezentują uczestnicy. - Historia naszego miasta zaskoczyła naszych partnerów, nikt nie spodziewał się, że miasto typowo górnicze mogło być kiedyś znanym kurortem - informują władze szkoły. 

- Wyjazd do Hiszpanii i Portugalii dał mi ogromną szansę zobaczenia jak żyją ludzie w innych krajach. Mogłam mile spędzić czas z niedawno poznanymi znajomymi. Ten wyjazd bardzo mi się podobał i chętnie powtórzyłabym tą podróż - podsumowała wyjazd Agata, jedna z uczennic ZS nr 3.

Polub i udostępnij
Czytaj też

W Jastrzębiu uczą się przyszli policjanci W Jastrzębiu uczą się przyszli policjanci

ZS nr 3 ma nową kawiarenkę. "Pięknie!" ZS nr 3 ma nową kawiarenkę. "Pięknie!"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Alicja21.03.2013 2:14

A ja uważam, że jest się czym chwalić i gratuluję ZS nr 3 realizacji wcale niełatwego projektu.

Ida20.03.2013 18:40

Comenius polega na tym,że wyjeżdżają głównie nauczyciele i dla niepoznaki 3-4 uczniów.Tematyka projektów stale ta sama-ekologia,wielokulturowość.Większości uczniów nic to nie daje,po prostu w infantylny sposób trzeba wykorzystać unijne pieniądze.

rocky20.03.2013 15:21

Teraz większość szkół realizuje Comeniusa i inne unijne programy, tak, że nie ma się czym chwalić