Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
28 czerwca 2013

Centrum Powiadomienia Ratunkowego w Jastrzębiu

Centrum Powiadomienia Ratunkowego w Jastrzębiu
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Od pierwszego lipca do Jastrzębia-Zdroju zostaje przeniesione Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które obecnie znajduje się w Rybniku. Będzie się ono mieścić przy Straż Pożarnej.

Dyspozytornia działać będzie dla całego subregionu rybnickiego. Każdy, kto na terenie Rybnika czy Żor potrzebował będzie karetki pogotowia dodzwoni się do Centrali w Jastrzębiu-Zdroju. Wyśle ona ambulans znajdujący się najbliżej potrzebującego. Karetki stacjonować będą nadal tam gdzie dotychczas. Jedyną zmianą będzie to, że w Jastrzębiu pojawi się o dwóch dyspozytorów więcej. 

- Uważam, że to jest nieporozumienie. Rybnik jednak jest centrum tego regionu i chyba łatwiej kierować tymi zasobami karetek ratunkowych właśnie stąd, a nie z Jastrzębia - twierdzi w rozmowie z Radiem 90 Bolesław Piecha, były minister zdrowia.

Obecnie wysłanie karetki pogotowia do potrzebującego pomocy trwa mniej niż 60 sekund. To, że dyspozytorzy siedzą obok siebie ułatwia koordynowanie działań ratowniczych. Mogą oni słyszeć się nawzajem i słuchać korespondencji między wozami strażackimi czy karetkami, w ten sposób monitorując sytuację na bieżąco.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębskie pogotowie ma pełne ręce roboty Jastrzębskie pogotowie ma pełne ręce roboty

Koperta schowana w lodówce może uratować życie Koperta schowana w lodówce może uratować życie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (15)
jojo30.06.2013 22:33

nie jest nastawiony negatywnie do Jbia tylko działa na korzyść swojego miasta w przeciwieństwie n.p. do takiego Gadowskiego

pan tau30.06.2013 18:24

Pan piecha z Rybnika jest wyjątkowo negatywnie nastawiony do Jastrzębia. Najpierw chciał pół jastrzębskiego szpitala przenieść ze sprzętem i personelem do Rybnika, a teraz nie podoba mu się że Jastrzębie będzie rządziło Rybnikiem w kwestii ratownictwa. W poniedziałek się okaże , że pan piecha zechce przenieść do Rybnika JSW, basen , hale , lodowisko i co jeszcze!?

niezadowolony30.06.2013 13:04

głosujmy dalej na pana Piechę...

krzychukrzychu29.06.2013 23:13

Co za bajzel w tym artykule.
Przecież w Jastrzębiu CPR działa od kilku lat.

Przeczytałem dwa razy i to czego się domyślam, to likwidacja rybnickiego CPR i przeniesienie jego kompetencji do naszego jastrzębskiego CPR?

a29.06.2013 21:57

ale u nas w mieście jazda jest przejrzysta i łatwa, a do Rybnika nie raz brałem nawigację:)

gość29.06.2013 18:33

nie ma się jednak co oszukiwać, Rybnik to dziura, ale Jastrzębie też.

gość29.06.2013 18:24

spoko, Rybnik dostał kasę na obwodnicę, więc o rybnickie drogi się nie martw. Rybnik to nieciekawe miasto, ale wykorzystało swoje pięć minut, a my mieliśmy Ogiegłę i Janeckiego... Za tego pierwszego przytaknięto grzecznie likwidacji kolei do Jastrzębia, czyli zmarginalizowano miasto, bo Rybnik skutecznie upomniał się u władz wojewódzkich o kasę na remont linii z Rybnika do Katowic. Pozwolono też wtedy na oderwanie KWK Pniówek od Jastrzębia. Ten drugi też grzecznie siedzi i przytakuje, zrobił basenik i małą halę i już i to wystarczy. Przecież są kopalnie.... Żadnej wizji, zawsze tylko: nie da się, to nie w naszej kompetencji, tego nie umimy, tamo spierniczy...my itd.

Pokaż wszystkie opinie (15)