Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
22 lipca 2013

Jastrzębscy działkowcy zaniepokojeni swoimi ogrodami

Jastrzębscy działkowcy zaniepokojeni swoimi ogrodami
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W związku z pracami Sejmu nad ustawą o Rodzinnych Ogrodach Działkowych wśród działkowców rośnie zaniepokojenie. W ich imieniu pytania dotyczące dalszych losów działek funkcjonujących na terenie Jastrzębia-Zdroju zadał radny Tadeusz Markiewicz.

- Środowisko działkowców jest zaniepokojone i obawia się o przyszłość ogrodów w Jastrzębiu-Zdroju oraz o planowanym opodatkowaniu terenów działkowych - napisał w interpelacji radny.

Jak informuje prezydent ogrody działkowe na terenie miasta z pewnością nie zostaną zlikwidowane, ich właścicieli nie czekają też zmiany dotyczące opodatkowania gruntów czy obiektów budowlanych.

- Ogrody korzystają ze zwolnień z podatku od nieruchomości (zwolnienie ustawowe) oraz z podatku rolnego (zwolnienie na wniosek złożony przez podatnika) – informuje Urząd Miasta.

W dalszym ciągu Skarb Państwa przekazuje gminie 25% przychodu za użytkowanie gruntów przez Ogrody Działkowe. W przypadku terenów użytkowanych przez JSW stawka jest taka sama.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębianin na czele Ruchu Narodowego Jastrzębianin na czele Ruchu Narodowego

JSW: Nie będzie wzrostu  płac. Wypłacą premię? JSW: Nie będzie wzrostu płac. Wypłacą premię?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (16)
:D25.07.2013 19:46

Ja użytkuję działkę przy Cieszyńkiej - po jednej stronie las, po drugiej oczyszczalnia ścieków, po trzeciej domek jednorodzinny i sad, no i przy czwartej market i stacja benzynowa. I to jest wg jakiegoś kolesia CENTRUM:D Chłopak, ze wsi jesteś skoro wg ciebie market i stacja benzynowa oraz kilka baraków, bloki i domki to centrum :D

uśmiany25.07.2013 17:01

Przy cieszyńskiej jest centrum? Jeszcze niedawno to były obrzeża, nic tam nie było, teraz stoją dwa markety i centrum :D

Gość25.07.2013 14:52

Miejsc na bloki i inne budynki w Jastrzebiu jest jeszcze sporo. Nie trzeba likwidować wcale działek. Trochę przyrody się przyda w tej całej betoniarni.

Gość25.07.2013 14:37

Powinni takie ogrody robić poza miastem, a nie w centrum-jak przy ul. Cieszyńskiej

zołza z zofiówki25.07.2013 8:56

Do Mariusza sam się zaoraj !!! Działki to nie tylko odskocznia dla emerytów , ale i dla ludzi młodych ! Działki to zielone płuca miasta .Synku ty to masz chyba jakąś traumę .Jeśli Ci coś nie pasi no to wiesz gdzie dworzec autobusowy

Ola24.07.2013 21:03

Zabrać działki zgłasza prezesowi działek nowalijka bardzo niemilemu panu

m.k.24.07.2013 14:13

jakby nie było PZD to nie byłoby już tych działek. Na to liczy PO, że się PZD rozpadnie, a każdy ogród będzie sobie sam rzepkę skrobał, wtedy wkroczą z prawnikami i zlikwidują za jakieś groszowe odszkodowania i sprzedadzą teren deweloperom.
Bo miasta n.p. Warszawa czy Wrocław, są zadłużone po uszy, do tego sprawa reprywatyzacji nad nimi wisi, więc mają wielką ochotę przejąć tereny ogródków i sprzedać je pod budowę nowych bloków i marketów, załatac na chwilę dziury budżetowe.
Tak działąła UW, tak działała KLD i tak działa teraz PO - chcą wszystko sprzedać i jeszcze pociagnąć parę latek. A potem choćby potop.

Pokaż wszystkie opinie (16)