Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
20 listopada 2014

Buda poprze Hetman w wyborach o fotel prezydenta

Buda poprze Hetman w wyborach o fotel prezydenta
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Janusz Buda (SLD) poprze kandydaturę Anny Hetman w drugiej turze wyborów na prezydenta miasta. Na czwartkowej konferencji prasowej, oficjalnie podpisano porozumienie.

W drugiej turze wyborów na prezydenta miasta zmierzą się Anna Hetman i Marian Janecki. Ten drugi kandydat oprócz elektoratu Wspólnoty Samorządowej, ma wsparcie PiS. Z kolei Hetman ma poparcie PO, a od dziś również SLD.

Na konferencji prasowej kandydaci na prezydenta podpisali wspólne porozumienie, w którym deklarują chęć współpracy na rzecz naszego miasta. Tym samym, jeśli wyborcy 30 listopada zdecydują o wygranej Anny Hetman, Janusz Buda obejmie funkcję zastępcy prezydenta miasta. 

- Mam nadzieję, że wspólnym programem będziemy mogli wprowadzić zmiany z mieście. Mieszkańcy oczekują tego, żebyśmy umieli osiągać porozumienie a nie toczyli boje, bo z tego nie będzie żadnych efektów. Zgoda buduje, niezgoda rujnuje - mówił Janusz Buda.

Jak mówi Anna Hetman, wiele punktów programowych jest zbieżnych, choć do tej pory dwa ugrupowania mówiły innym językiem. Zbieżne punkty to m.in. rozwój przedsiębiorczości i inwestycji, a także polityka prorodzinna.

- Dzisiejsze spotkanie potwierdza to, że jestśmy otwarci na współpracę z każdym. To jest znak dla innych, że można pracować ponad podziałami politycznymi, dla mieszkańców naszego miasta - mówi Anna Hetman.

Przypomnijmy, że Janusz Buda kandydował na prezydenta miasta i zdobył 7663 głosów (25,96%). Anna Hetman zdobyła 8757 głosów (29,67%).

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pobił człowieka - szuka go Policja Pobił człowieka - szuka go Policja

Nowy Level jastrzębskiego górnictwa Nowy Level jastrzębskiego górnictwa

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (158)
browarek25.11.2014 15:08

Dlaczego Janecki wstydzi się podać, że jego ewentualnym zastępcą będzie Andrzej Matusiak? Boi się hejterów? A może taka informacja pociągła by go tylko w dół?

Świadomy Wyborca!24.11.2014 0:22

Jolanta - piszesz Janecki zrobił wiele, no cóż podsumujmy, inwestorzy omijają nas wielkim łukiem, młodzi ludzie uciekają z Miasta, biznes totalnie leży, kupę pustostanów, pasaż podziemny świeci pustkami, MZK jest prawie bankrutem, Zdrój wizytówka zrujnowany, targowisko praktycznie wyludnione, nie wspomnę już o OWNie, żeby nie kopać leżącego. JOLANTO masz rację Janecki faktycznie zrobił wiele dla naszego Miasta.

Jolanta23.11.2014 22:15

Witajcie komentatorzy.Kim jesteście? co sobą reprezentujecie? Po co tyle nie przemyślanych słów,trzeba mądrze rządzić miastem i zostawić go bez długów ,p.Janecki to bardzo mądry facet,na domiar skromny i otwarty dla ludzi.Zrobił wiele ,zróbcie sobie rachunek sumienia,przemyślcie wszystko i zagłosujcie dobrze.Bez względu kto będzie prezydentem to za rok też będzie ZŁY.pozdrawiam

moeszkaniec23.11.2014 22:07

Wspaniale, że pani Hetman dla dobra Miasta dogaduje sie z panem Budą. Superowo, że zawarli porozumienie na piśmie. Widać, że graaja uczciwie. Tego nie można powiedzieć o Janeckim. Szykuje Matusiaka, który kompletnie nie nadaje ssię! Obecny zastepca to teżz obciach pod każdym względem, typowy związkowiec!

Rysiu23.11.2014 19:57

Tylko pani Hetman. PiSowcy nie wymyślą nic ciekawego. Janecki to katastrofa i musi odejść! Nalezy go odkleić od stołka! Jest nadal okropnie butny, chamski. Obtoczył sie ludźmi, którzy udają, że pracują. Najlepszym przykładem jest Dulemba!

SJZ23.11.2014 15:26

Ja moja rodzina i znajomi w pełni popierają Panią Annę Hetman. Wszyscy maja dość tego Janeckiego!!! Nalezy mieć nadzieję, że ludzie zagłosują mądrze! Zmiany są niezbędne!!! Tu chodzi o dobro Miasta i Jego Mieszkańców, a nie o dobro Janeckiego i jego kolesiów!!! Oby Mieszkańcy Osiedli licznie wzięli udział w wyborach i zagłosowali za zmianami!!!. Dajmy Im szanse na rozwój Miasta!

Kamil23.11.2014 12:32

ale tu propaganda Hetman. Dobrze, że nie głosują dzieci z internetu...

Pokaż wszystkie opinie (158)