Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 2°
20 listopada 2014

Buda poprze Hetman w wyborach o fotel prezydenta

Buda poprze Hetman w wyborach o fotel prezydenta
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Janusz Buda (SLD) poprze kandydaturę Anny Hetman w drugiej turze wyborów na prezydenta miasta. Na czwartkowej konferencji prasowej, oficjalnie podpisano porozumienie.

W drugiej turze wyborów na prezydenta miasta zmierzą się Anna Hetman i Marian Janecki. Ten drugi kandydat oprócz elektoratu Wspólnoty Samorządowej, ma wsparcie PiS. Z kolei Hetman ma poparcie PO, a od dziś również SLD.

Na konferencji prasowej kandydaci na prezydenta podpisali wspólne porozumienie, w którym deklarują chęć współpracy na rzecz naszego miasta. Tym samym, jeśli wyborcy 30 listopada zdecydują o wygranej Anny Hetman, Janusz Buda obejmie funkcję zastępcy prezydenta miasta. 

- Mam nadzieję, że wspólnym programem będziemy mogli wprowadzić zmiany z mieście. Mieszkańcy oczekują tego, żebyśmy umieli osiągać porozumienie a nie toczyli boje, bo z tego nie będzie żadnych efektów. Zgoda buduje, niezgoda rujnuje - mówił Janusz Buda.

Jak mówi Anna Hetman, wiele punktów programowych jest zbieżnych, choć do tej pory dwa ugrupowania mówiły innym językiem. Zbieżne punkty to m.in. rozwój przedsiębiorczości i inwestycji, a także polityka prorodzinna.

- Dzisiejsze spotkanie potwierdza to, że jestśmy otwarci na współpracę z każdym. To jest znak dla innych, że można pracować ponad podziałami politycznymi, dla mieszkańców naszego miasta - mówi Anna Hetman.

Przypomnijmy, że Janusz Buda kandydował na prezydenta miasta i zdobył 7663 głosów (25,96%). Anna Hetman zdobyła 8757 głosów (29,67%).

Polub i udostępnij
Czytaj też

Biegał półnagi po ulicy. Został skuty kajdankami Biegał półnagi po ulicy. Został skuty kajdankami

Bezpiecznie na urlopie Bezpiecznie na urlopie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (158)
browarek25.11.2014 15:08

Dlaczego Janecki wstydzi się podać, że jego ewentualnym zastępcą będzie Andrzej Matusiak? Boi się hejterów? A może taka informacja pociągła by go tylko w dół?

Świadomy Wyborca!24.11.2014 0:22

Jolanta - piszesz Janecki zrobił wiele, no cóż podsumujmy, inwestorzy omijają nas wielkim łukiem, młodzi ludzie uciekają z Miasta, biznes totalnie leży, kupę pustostanów, pasaż podziemny świeci pustkami, MZK jest prawie bankrutem, Zdrój wizytówka zrujnowany, targowisko praktycznie wyludnione, nie wspomnę już o OWNie, żeby nie kopać leżącego. JOLANTO masz rację Janecki faktycznie zrobił wiele dla naszego Miasta.

Jolanta23.11.2014 22:15

Witajcie komentatorzy.Kim jesteście? co sobą reprezentujecie? Po co tyle nie przemyślanych słów,trzeba mądrze rządzić miastem i zostawić go bez długów ,p.Janecki to bardzo mądry facet,na domiar skromny i otwarty dla ludzi.Zrobił wiele ,zróbcie sobie rachunek sumienia,przemyślcie wszystko i zagłosujcie dobrze.Bez względu kto będzie prezydentem to za rok też będzie ZŁY.pozdrawiam

moeszkaniec23.11.2014 22:07

Wspaniale, że pani Hetman dla dobra Miasta dogaduje sie z panem Budą. Superowo, że zawarli porozumienie na piśmie. Widać, że graaja uczciwie. Tego nie można powiedzieć o Janeckim. Szykuje Matusiaka, który kompletnie nie nadaje ssię! Obecny zastepca to teżz obciach pod każdym względem, typowy związkowiec!

Rysiu23.11.2014 19:57

Tylko pani Hetman. PiSowcy nie wymyślą nic ciekawego. Janecki to katastrofa i musi odejść! Nalezy go odkleić od stołka! Jest nadal okropnie butny, chamski. Obtoczył sie ludźmi, którzy udają, że pracują. Najlepszym przykładem jest Dulemba!

SJZ23.11.2014 15:26

Ja moja rodzina i znajomi w pełni popierają Panią Annę Hetman. Wszyscy maja dość tego Janeckiego!!! Nalezy mieć nadzieję, że ludzie zagłosują mądrze! Zmiany są niezbędne!!! Tu chodzi o dobro Miasta i Jego Mieszkańców, a nie o dobro Janeckiego i jego kolesiów!!! Oby Mieszkańcy Osiedli licznie wzięli udział w wyborach i zagłosowali za zmianami!!!. Dajmy Im szanse na rozwój Miasta!

Kamil23.11.2014 12:32

ale tu propaganda Hetman. Dobrze, że nie głosują dzieci z internetu...

Pokaż wszystkie opinie (158)