Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
30 grudnia 2014

Dariusz P. poczytalny. Będzie oskarżony o zabójstwo

Dariusz P. poczytalny. Będzie oskarżony o zabójstwo
fot. sxc.hu

Dariusz P., który oskarżony był o podpalenie swojego domu i tym samym zabicie swojej rodziny był poczytalny w chwili przestępstwa. Tak stwierdzili biegli.

Opinię biegłych gliwicka prokuratura otrzymała 30 grudnia. Dariusz P. mąż i ojciec pięciu dzieci wkrótce zostanie oskarżony o zabójstwo pięciu osób, usiłowanie zabójstwa jednej oraz o podpalenie. Motywem miała być chęć uzyskania pieniędzy z ubezpieczenia. Podobno Dariusz P. miał duże długi.

Przypomnijmy, że w pożarze z maja 2013 roku zginęło pięć osób. 17-latka zginęła na miejscu. Jej 4-letnia siostra zmarła w trakcie udzielania pomocy. Później w szpitalach zmarł 10-letni chłopiec, 40-letnia matka dzieci i 13-latka. Ocalał tylko 16-letni syn. To on powiadomił straż pożarną o pojawieniu się ognia w domu.

Najpierw ustalenia mówiły że pojawienie się ognia było wypadkiem. Później, że to podpalenie. Dariusz P. miał otrzymywać nawet smsy od podpalacza. Jednak później okazało się, że wysyła je sam do siebie. Ostatecznie ustalono, że ogień pojawił się w kilku miejscach na raz, co udowodniło tezę o podpaleniu. Dariusz P. cały czas zaprzeczał, że miał coś wspólnego z pożarem.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pożar wysypiska. 60 strażaków w akcji Pożar wysypiska. 60 strażaków w akcji

Ewakuowano 300 uczniów Ewakuowano 300 uczniów

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (15)
znajomy04.02.2015 9:16

na mieszkaniu w zdroju jest zameldowany też Wojtek, a że jest pełnoletni już więc ma prawo do tego lokalu.

do Krzysiek05.01.2015 2:03

Do pracy w kamieniołomach to teraz się kolejki ustawiają, bo pracownik kamieniołomu to górnik, wcześniejsza emeryturka mu przysługuje.

xxx02.01.2015 0:05

Ciekawe co nowa pani prezydent zrobi z pustym mieszkaniem w Zdroju które mu dali a teraz stoi puste MZN Na co czeka dać potrzebującym a nie my podatnicy musimy za to płacić !!!

malina01.01.2015 19:31

mam pytanie. co się dzieje z tym 16-letnim chłopcem? czy on nie potrzebuje naszej, Jastrzębiaków, pomocy?

Erwin01.01.2015 10:04

krzesło elektryczne .

Krzysiek 01.01.2015 5:28

się macacie z ta sprawą od razu na DOŻYWOCIE a nie jakieś badania u psychiatry nie ma litości dla takich litość to zbrodnia nie kara śmierci bo nie poczuje tego co czuli jego bliscy do żywocie do Kamieniełowa chleb twardy i woda z kibla !

Do Wkur... Zdenerwowany31.12.2014 21:32

To prawda że powinien wisieć lub pracować ciężko na rzecz rodziny i utrzymania siebie. Ma spore długi. Rodzina musi je spłacić a on będzie tylko siedział?
Proszę jednak wyjechać z miasta gdzieś dalej. Nie tak daleko są inne kraje. Łatwo się będzie przekonać, że nasz kraj nie nazywa się "polsza". Chyba, że nie znasz Polskiego. Wtedy wypier...aj z POLSKI.

Pokaż wszystkie opinie (15)