Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
6 października 2015

Uchodźcy w Jastrzębiu? Niepotrzebna panika

Uchodźcy w Jastrzębiu? Niepotrzebna panika
fot. zurijeta

Po ogłoszeniu przez premier Ewę Kopacz gotowości Polski do przyjęcia uchodźców, wiele miast zaczęło rozważać czy mogłoby przyjąć uchodźców. Nasze miasto chce przyjąć uchodźców, ale...

Do władz śląskich miast wpłynęło pismo od wojewody, w którym pojawia się pytanie o gotowość i możliwość przyjęcia uchodźców. Jastrzębie-Zdrój również otrzymało takie pismo. Miasto chce przyjąć uchodźców, jednak wbrew pojawiającym się informacjom nie będzie to duża liczba. Miasto rozważa przyjęcie tylko jednej rodziny.

- Miasto podjęło działania w przedmiocie rozeznania możliwości lokalowych, jak i organizacyjnych, które pozwoliłby zapewnić asymilację i odpowiednie warunki do życia - informuje urząd miasta.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Urząd Miasta: Powstał Wydział Dialogu Społecznego Urząd Miasta: Powstał Wydział Dialogu Społecznego

Magistrat rozdaje kalendarze Magistrat rozdaje kalendarze

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (19)
Aqwarela07.04.2016 13:12

Skoro miasto rozważa przyjęcie tylko jednej rodziny, to może ktoś mi wytłumaczyć bo naprawdę nie rozumiem po co modernizują na ul. Szkolnej budynek starej szkoły podstawowej (oś. Barbary) z takim rozmachem tylko dla jednej rodziny?

Prawdomowny12.10.2015 13:32

Najpierw dajcie mieszkania wszystkim tym, ktorzy na nie czekaja i jedyne co od Was maja to kop w cztery litery a dopiero pozniej myslcie nad przyjmowaniem obcokrajowcow. Nie interesuje mnie czy to uchodzca z kraju ogarnietego wojna czy ekonomiczny podroznik. W pierwszej kolejnosci brani pod uwage powinni byc rasowi obywatele i nikt inny..

lol10.10.2015 5:58

poparaństwo dziwne słowo .
Jak sprawdzić czy to "prawdziwi uchodźcy" , w tym kraju który istnieje tylko "teoretycznie" : tu cyt. min. B.Sienkiewicz .
Imigranci nie przyjeżdżają do europy pracować , co sami deklarują. Imigrant w UK ma zapewnione : zamieszkanie , wyżywienie i 35 funtów tygodniowo , w niemczech ok. 250 E miesięcznie. Pewnie MY DAMY WIĘCEJ !
Demokracja ? system rządów (reżim polityczny, ustrój polityczny) i forma sprawowania władzy, w których źródło władzy stanowi wola większości obywateli (sprawują oni rządy bezpośrednio lub za pośrednictwem przedstawicieli) - źródło wikipedia . PO jakby teraz w mniejszości chyba żeby jakiś CUD 25.10 .........

jes09.10.2015 22:59

nie masz rację, jeśli w Polsce dostaną status uchodźcy to Niemcy nam ich odeślą, tak jak odsyłają nielegalnych emigrantów, którzy przekroczyli nielegalnie granicę polsko-ukraińską n.p.

Do gość i lol09.10.2015 20:32

Jeśli będzie dla nich praca i mieszkanie to czemu ich nie przyjąć. Zwłaszcza, że to będą prawdziwi uchoźdzcy a nie walczący w IS oddelegowani do tworzenia swoich siatek. Jeśli pojadą do Niemiec to bez prawa powrotu.
Do lol; Nie chwal się swoją poparaństwem bo źle się reklamujesz PiSsząc głupoty. Nie pokazuj PiSowskiej nienawiści do każdego, kto się nie zgadza z tą partią. Czy wiesz co to jest demokrcja? To nie to samo co podporządkowanie się prezesowi. To posiadanie własnego zdania.

lol09.10.2015 11:06

Panie Janku , pana POpoprawność jest POrażająca #GO WEST - żegnam

Janek07.10.2015 11:47

Nazwy pisze się z dużej litery i nazwiska także !No chyba że się jest jastrzębskim złośliwym pisiorem wtedy reguła staje się wyjątkiem.

Pokaż wszystkie opinie (19)