Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
16 października 2015

Porównujemy posłów. Kto był aktywniejszy? Kto więcej wydał?

Porównujemy posłów. Kto był aktywniejszy? Kto więcej wydał?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Dwóch posłów z naszego miasta kandyduje w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Sprawdziliśmy, kto jest bardziej aktywny w Sejmie, przynajmniej według statystyk. Przypomnijmy, wybory odbędą się w niedzielę 25 października.

Porównujemy posła Krzysztofa Gadowskiego (PO) oraz Grzegorza Matusiaka (PiS). Obaj posłowie uzyskali wysoki wynik jeśli chodzi o frekwencję głosowań. Pozostałe dane statystycznie najlepiej odzwierciedli tabelka, którą publikujemy poniżej.

  Krzysztof Gadowski (PO) Grzegorz Matusiak (PiS)
Liczba wypowiedzi na posiedzaniach Sejmu 154 23
Interpelacje 237 58
Zapytania 65 16
Pytania w sprawach bieżących 23 14
Oświadczenia 9 1
Udział w głosowaniach 99,65% (6276 z 6298) 98,70% (6216 z 6298)
Przynależność do komisji 3 komisje 4 komisje
Przynależność do zespołów parlamentarnych 4 zespoły 19 zespołów

Prześwietliliśmy również wydatki posłów. Na pierwszy plan pójdą wydatki na prowadzenie biur poselskich. W latach 2011-2014 na wynagrodzenia dla pracowników biur poseł Krzysztof Gadowski wydał prawie 94 408 zł, natomiast Grzegorz Matusiak 62 053,10 zł. Inne zlecenia lub umowy o dzieło opiewały na kwotę odpowiednio 57 567 zł i 55 687 zł. W rubryce "innych wydatków związanych z prowadzeniem biura" koszta posłów wyniosły 11 694 zł (Krzysztof Gadowski) oraz 51 085 zł (Grzegorz Matusiak). Na spotkania z wyborcami poseł Platformy Obywatelskiej wydał łącznie 10 119 zł, natomiast jego konkurent z Prawa i Sprawiedliwości na ten cel przeznaczył 3110 zł. Łączne wydatki obu posłów zmieściły się w limicie ponad 140 tys. zł, które posłowie otrzymują dodatkowo na prowadzenie swoich biur poselskich. 

Zarówno Krzysztof Gadowski jak i Grzegorz Matusiak, wydawali również pieniądze na podróże służbowe. Wyjazdy na terenie Polski kosztowały Grzegorza Matusiaka łącznie 107 183 zł. Poseł Krzysztof Gadowski wydał na ten cel 105 274 zł.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Federacja dla RP Marka Jakubiaka alternatywą dla PiS? - Powstaje oddział w Jastrzębiu Federacja dla RP Marka Jakubiaka alternatywą dla PiS? - Powstaje oddział w Jastrzębiu

Abp Skworc: "Zdobycie władzy nie uświęca środków" Abp Skworc: "Zdobycie władzy nie uświęca środków"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (58)
do pacjenta27.11.2015 23:10

ta moze i niektorym pacjentom jest lepiej zwlaszcza tym powiazanym z po, bardzo szybkie terminy dodatkowe "luksusy" itp. a ciekawe ktorym pracownikom sie podobaja zmiany? dyrekcji, nowym dyrektorom kierownikom i kolezankom pani dyrektor. komus jeszcze?

gosc22.10.2015 16:52

Posel M. wczoraj na swoim FB a dzisiaj na stronie zaprzyjaznionego portalu podzielil sie ze swoimi fanami radosna wiadomoscia o ostatecznym pokonaniu niepokornego redaktora, ktory smial mu stanac na drodze w 2010 roku. Wtedy to w trybie wyborczym M. wygral i zostal przez winowajce przeproszony. Roszczenia finansowe owczesnego kandydata na posla zostaly przez sad odrzucone.

Ale posel M. nie poddal sie. W 2012r. rozpoczal postepowanie cywilne przeciwko K. Zazadal wplaty 8000 zl na klub sportowy i zwrotu kosztow sadowych.

O dziwo, na 5 dni przed wyborami 2015 posel M. wygral!!! Winny zaplaci ,wprawdzie nie 8 ale 2 tysiace zl plus koszty poniesione przez posla.

Radosc jego zwolennikow wielka. Liczne lajki na FB, gratulacje , nawet przew. RM Kasza polubil i udostepnil wspomniany post.

Zapewne wielka tez bedzie radosc klubu , ktory otrzyma wywalczona przez posla kwote. Zeby tylko nie zapomnieli sie odwdzieczyc ...

Ze zdjecia dolaczonego do artylulu na portalu spoglada na nas usmiechniety posel. Przeciez "dal rade", pokazal, co czeka tych, ktorzy sprobuja mu sie sprzeciwic... Bo jak to inaczej rozumiec ? Sady w 2010 r. przyznaly mu racje. Jego dobre IMIE zostalo obronione. Mocne i bolesne musialo byc to uklucie redaktora K., skoro M. nie potrafil mu tego odpuscic nawet po wygraniu spraw w trybie wyborczym. Dlatego dalsze postepowanie sadowe, aby jednak "wyrwac" mlodemu kase, mozna odebrac tylko i wylacznie jako osobista ZEMSTE. Ale kogo obchodzi jakis tam "pismak" ... Grunt, ze posel zapisze na swoim koncie kolejny "dobry uczynek" : pieniadze dla klubu sportowego. Bo jak powszechnie wiadomo, M. to wielki milosnik sportu !!!
Szkoda, ze jako posel nie potrafi sie wzniesc ponad swoje osobiste interesy. Nie wie tez ,co to wybaczanie ,milosierdzie, chociaz uchodzi za gorliwego katolika.

Janusz21.10.2015 23:21

do Pacjenta
Na szpital i służbę zdrowia łożyli poprzez prace i składki spracowani lekarze ,służba zdrowia, pracownicy ,robotnicy oraz przedsiębiorcy .
Od kiedy to zasługą jest dzielenie nie swoich składek ?- zasługą jest włożenie tam własnych pieniędzy ,rzetelnie , trudem i potem wypracowanych.
Człowiek który tak pracował nie okradł by nigdy tak podobnie spracowanych z emerytur, nie pozwolił by na to.
Miałby odwagę stanąć w Ich obronie ,miałby odwagę powiedzieć tak się nie godzi ,miał by odwagę spytać się głośno gdzie są Ich składki a on co, wystraszył się bo w karierze kolejnego szczebla by temu karierowiczowi to przeszkodziło , może w klubu POselskiego by go nawet wyrzucili ,ach jaka strata.
I tak go zakopią jak każdego i tak ,ale ile przekleństw za krzywdę za nim pójdzie -ojej

Pięknie napisał Poeta:

Choćby przed tobą wszyscy się skłonili
Cnotę i mądrość tobie przypisując,
Złote medale na twoją cześć kując,
Radzi że jeszcze jeden dzień przeżyli,
Dla Nas jesteś nikim.

Pacjent21.10.2015 21:15

Poseł aby był przydatny w mieście musi być skuteczny.Porównajcie ile każdy z nich przyniósł do miasta pieniędzy...sam szpital wystarczy -3 lata temu i teraz -pacjenci i pracownicy widzą różnicę.Dziękujemy Panie Pośle Gadowski!

Janusz21.10.2015 13:14

Do Posła Gadowskiego:
Pod Twoimi plakatami na mieście powinny znajdować się banery z napisem przypominającym:

" GŁOSOWAŁEM ZA PODNIESIENIEM WIEKU EMERYTALNEGO":

Nie robiło na Tobie wrażenia że reprezentujesz ludzi ze Śląska, robotników zatrudnianych od wczesnej młodości, tych co pracowali w soboty i święta ,tych którzy niszczyli zdrowie w podłych warunkach pracy ,tych którzy często są już bardzo chorzy i zwyczajnie nie mają ani zdrowia ,ani sił. Głosowałeś aby Ich wstecznie okraść nawet wówczas kiedy mieli przepracowany minimalny limit lat w szkodliwych i niebezpiecznych gdyż nie mieli jednak na dzień wejścia w życie ustawy wstecznie zmieniającej 25 lat stażu ogólnego. Głosowałeś aby wejść w du..e swojemu wodzowi gdyż .On chciał jedno ,mieć kase na haratanie w gałę.. Głosowałeś aby większość z Nas nie dożyła emerytury. Jakie podziękowania Tobie się za to należą ,ja wiem i życze Ci aby Ciebie one dopadły w naturze za twojego zycia. fu plu.

Janusz21.10.2015 12:59

Współpracuje jako Społeczny reprezentant Pracowników z Panem Posłem Matusiakiem wiele lat .
Zwracałem się do Niego w sprawach zwązanych z prywatyzacją JSW i Spólek Córek, występował także na moją prośbe w sprawie wieku emerytalnego ,w sprawie przepisów prawa pracy , ustaw wypadkowych czy problemów życia codziennego które przez POdlych ludzi są deptane.
Chciałbym dziś podziękować Panu Posłowi za tą współprace w tej kadencji i mama nadzieje że w przyszłej będziemy nadal skuteczniej naprawiać zło wyrządzone przez partie POlitycznych Oszustów.

Gość21.10.2015 8:13

Poseł Matusiak ostatnio aktywizuje się na spotkaniach wspólnot prowadzonych przez MZN, wczoraj był na zebraniu i przekonywał że MZN jest beeee, a firma zarządzająca nieruchomościami z Gliwic jest cacy. Szkoda że nie pomyślał co będzie z pracownikami MZN jak przepchnie wspólnoty do prywaciarzy. No ale myślenia na swoich bilbordach nam nie obiecuje...

Pokaż wszystkie opinie (58)