Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
15 kwietnia 2016

Czołowe zderzenie na Szybowej. Przyczyną prędkość

Czołowe zderzenie na Szybowej. Przyczyną prędkość
fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

W czwartek na ulicy Szybowej doszło do groźnego wypadku. Czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe. Kierowca jednego z nich najprawdopodobniej jechał zbyt szybko i stracił panowanie na mokrej nawierzchni.

Zdarzenie miało miejsce około godziny 13:00. Według ustaleń policji, 19-letni kierowca forda na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się czołowo z oplem corsą. 35-latka kierująca oplem doznała ogólnych obrażeń i trafiła z potłuczeniami do szpitala. Przyczyną wypadku była nadmierna prędkość, a mokra i śliska droga nie pomogła 19-letniemu kierowcy.

- W związku z rażącym naruszeniem przepisów, kierowcy forda zatrzymano prawo jazdy.  w uzasadnionych przypadkach policjanci nadal będą zatrzymywać prawa jazdy i kierować wnioski do sądu - informuje policja.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uciekał przed wywiadowcami z powodu narkotyków Uciekał przed wywiadowcami z powodu narkotyków

Alarm w banku postawił na nogi  mundurowych Alarm w banku postawił na nogi mundurowych

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
kierowca zawodowy18.04.2016 12:00

@do kierowcy zawodowego Tym co teraz napisałeś nie mam zamiaru dalej wymieniać poglądów z Tobą na ten temat. Jeszcze raz Ci tylko powtórzę, bo nie dociera do Ciebie, że ja nie popieram piractwa drogowego. Tak uważam, że należy karać i zabierać prawo jazdy ale na litość Boską nie za wszystko! Były już absurdalne przypadki zabierania prawa jazdy ... jednak ze względu na Twój jad w każdym komentarzu nie będę dalej się produkował. Swoje powiedziałem.
@olek I tutaj 100% poparcia dla Ciebie. Trafiłeś w sedno!
@operator deskorolki Pominę już fakt dziecinnego ataku, który już świadczy o tym ile Ty masz lat. I od kiedy wiek świadczy o mądrości? "Obszczymur" już po słownictwie wiadomo z kim ma się do czynienia. W zasadzie nie miałem Ci odpowiadać ale skoro pytasz to odpowiem. Komuna miała właśnie to do tego, że milicja miała ogromną władzę, a zwykły szary obywatel nie mógł nic. Milicjant zrobił i koniec. Tu jest podobieństwo. Teraz widzisz?
@ Do kierowca zawodowy Tak owszem kierowcom zawodowym też zdarza się łamać przepisy. Wszyscy jesteśmy ludźmi. Powodujemy jednak mniej wypadków niż niedzielni kierowcy, a Ty pewnie do nich się zaliczasz.
@Froza Tobie powinni zabrać ze względu na słaby wzrok. Zupełnie co innego pisałem. Więc albo źle widzisz albo masz problemy z wyciąganiem wniosków.

Froza17.04.2016 20:10

Jakiś typ podający się za zawodowca porównuje poważne wypadki ze złym zachowaniem się niektórych policjantów. Chętnie by się zgodził na takie wypadki, pod warunkiem, że policja nie zabierze prawa jazdy.
Jemu, nie przeszkadza szybka jazda jakiegoś głupka. Uważa, że to normalne. Ja bym mu zabrał prawo jazdy za samo takie myślenie.

niespokojny17.04.2016 10:12

Co się dzieje w tym mieście, że coraz częściej zdarzają się poważne wypadki. Nie tak dawno stłuczka była wydarzeniem. Teraz o stłuczkach się nie pisze bo to codzienność.
Do Olka: Jak ta pani tak źle jeździ to dlaczego głupek, który wpadł na nią musiał wjechać na je pas???

Do Kierowca zawodowy 16.04.2016 8:50

Może dość do tego, że trzeba będzie jeździć z włączonymi światłami nawet we mgle i przy opadach, sygnalizować ZAMIAR skrętu, na zakrętach nie przekraczać wymalowanej linii pomiędzy pasami, nie parkować tuż przy skrzyżowaniach, a co najgorsze nie będzie można pić piwka przed ruszeniem w trasę. Na dzień dzisiejszy 70% kierowców zawodowych nagminnie łamie wszelkie przepisy.

operator deskorolki15.04.2016 16:39

@kierowca zawodowy-mam pytanie. Czy móglbyś coś więcej napisać o tej "komunie"?, co to takiego, z czym to się ewentualnie je.
Pytam dlatego, że teraz co chwilę jakiś obszczymur gębę sobie tą "komuną" wyciera, czy związek jakiś jest czy nie.
Ty zapewne też g.... wiesz, bo gdybyś mógł wiedzieć, to nie byłbyś kierowcą zawodowym tylko stał w kolejce do urologa. Z powodu wieku jak nie kumasz. Nie s..... więc kitem.
Co do tematu-nic nie dołożę, @Carman napisał co trzeba.
Wariaci chcieliby aby policja za szaleństwa laurki wystawiała.
Te kary mają działać odstraszająco i tak ma być.
Wystarczy poobserwować co się dzieje na przejściach, skrzyżowaniach ze światłami, szaleństwa w ruchu miejskim. Ręce opadają. Są kraje gdzie debilom nawet auta za szaleństwa rekwirują, i nikt nie pyta czy im się to podoba. Kara ma być dotkliwa, tylko wtedy jest skuteczna!

olek 15.04.2016 15:35

@Carman od odbierania prawa do jazdy powinien być sąd, a ukarany mieć prawo do obrony , a nie jakiś policjant z jego "widzimisie" nie popieram piratów drogowych ale taka władza w rękach "krawężnika" to przesada ... Inaczej będziesz śpiewał jak trafisz na takiego który musi nadrobić swoją punktacje na premię i tobie zabierze prawko

Do zawodowca kierowcy15.04.2016 15:34

Skąd takie bzdury. Z trawki, czy innej sztucznego pobudzacza. Jeśli masz zastrzeżenia do prawa to zwróć się do dowolnego posła. On może przygotować w swoim klubie propozycje zmian. Policja idzie na łatwiznę, ale jeśli głupek jedzie szybko na "zaciskającym" się zakręcie i go z tego powodu wynosi tak, że wali czołowo w samochód jadący po swojej stronie ulicy. Czy to jest do obrony? Doprowadzenie do obrażeń ciała kierowcy, którego samochód został uderzony, pomijasz, bo musisz zwrócić uwagę na złe przepisy. Zejdź z tej drogi, bo stoisz w kolejce do spowodowania wypadku. Jesteś z tych, którzy będą jechać 55km/godz gdy na jezdnię wybiegają rozbawiane dzieci, sądząc że jesteś w prawie. Lepiej cię unikać na drodze.

Pokaż wszystkie opinie (11)