Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
15 lipca 2016

Prezydent Hetman: MZK jest organizmem niewydolnym

Prezydent Hetman: MZK jest organizmem niewydolnym
fot. jastrzebieonline.pl

Prezydent Anna Hetman opublikowała swoje stanowisko w sprawie komunikacji miejskiej. Tymczasem były radny pyta czy miasto może wypowiedzieć umowę Warbusowi w związku z nie wykonywaniem usług.

W ostatnim czasie coraz więcej kontrowersji wokół firmy Warbus i komunikacji miejskiej. W miniony poniedziałek kierowcy zapowiedzieli, że nie będą sprzedawać biletów ponieważ nie dostają prowizji. Wielu kierowców udało się też na urlopy i zwolnienia lekarskie, przez co kilkadziesiąt kursów nie zostało zrealizowanych.

- Jest mi bardzo przykro, że mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju napotykają na trudności związane ze złym funkcjonowaniem komunikacji miejskiej w ostatnich tygodniach (…) Jak pokazują fakty, MZK jest organizmem niewydolnym i źle funkcjonującym. Władze Związku nie potrafią szybko i skutecznie reagować na pojawiające się problemy. Taki stan jest niedopuszczalny, ponieważ cierpią na tym nasi mieszkańcy - pisze prezydent Hetman.

Prezydent Anna Hetman wspomina, że podejmowała różne kroki w związku ze zmianą funkcjonowania MZK. Jak zapewniono władze miasta, nad problemami MZK ma dyskutować 19 lipca, ale według prezydent miasta to zbyt późno.

Tymczasem były radny, Janusz Tarasiewicz, pyta co dalej z komunikacją. Pyta o szereg nieprawidłowości, m.in. o nierealizowanie kursów, a także o przekraczania czasu pracy kierowców.

- Czy prawdą jest, że w samym czerwcu "wypadło" kilka tysięcy wozokilometrów? Czy wyłoniona w przetargu firma poniosła jakiekolwiek konsekwencje nie wywiązania się ze zobowiązań? - pyta Janusz Tarasiewicz.

Zobacz całe stanowisko prezydent miasta w sprawie MZK

Polub i udostępnij
Czytaj też

MZK: W poniedziałek 90 proc. kursów będzie wykonanych MZK: W poniedziałek 90 proc. kursów będzie wykonanych

Zobacz jak autobusy pojadą w sobotę i w niedzielę Zobacz jak autobusy pojadą w sobotę i w niedzielę

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (41)
mieszkaniec18.07.2016 18:40

JSW bankrut , komunikacja bankrut coś jeszcze?

mobi18.07.2016 17:37

do tego co pisze do kiedys jastrzebianin :) kolego co TY piszesz za farmazony ! jastrzebie jest za PO tzn ma prezydenta z PO no i ma PO strefach ekonomicznych ! górnictwo też by PO sprzedała ale dzieki bogu,że ogólnokrajowo rzadzi PIS i do tego nie doszło !

Mieszkaniec17.07.2016 23:42

A w j-biu dalej tylko 'igrzyska' to może own wyremontujemy, to może darmowa komunikacja. A jak nie było w mieście dużego inwestora tak nie ma. A przy wjeździe do Zor hale, zakłady rosną aż miło . Widząc jak na około przybywa zakładów, a u nas dalej nic to ręce opadają. Pani Prezydent, jeżeli nie chce Pani być jakimś tam kolejnym urzędnikiem to czas coś działać.

AleDomAleDom17.07.2016 21:49

@Do kiedyśJastrzębianin: Ale PKM w podmiot wewnętrzny mogły przekształcić wszystkie władze MZK od początku istnienia. A władze MZK = władze gmin członkowskich. Czy którakolwiek Rada Miasta lub Prezydent doprowadził do zmiany rozkładu w Jastrzębiu? Nie, przecież jak to miał powiedzieć Dyrektor Biura MZK "to dobrze, że rozkłady nie zmieniły się od 20 lat, bo ludzie wiedzą o której jedzie autobus". Wszystkie władze gmin członkowskich na przestrzeni lat miały w nosie komunikację i kupowały głodne gadki MZK. A kto zgodził się na wygaszanie popytu na kolej pasażerską w Jastrzębiu i jej ostateczną likwidację? SLD, pan Ogiegło i wcześniejsze władze miasta. Upadek komunikacyjny Jastrzębia nie trwa od wczoraj.

Do kiedyśJastrzebianin17.07.2016 21:18

Na kogo głosowało większość mieszkańców Jastrzębia? Na PiS! To co się zdziwić.

kiedyśJastrzębianin17.07.2016 20:58

@AleDom, niestety 90% społeczeństwa jastrzębia tego nie rozumie. Nie ma sie tez czego dziwić, jak radni nie mądrzejsi. Pamiętam pyskówki Magerowej na ostatniej sesji odnośnie mzk i komunikacji w jastrzebiu.

AleDomAleDom17.07.2016 15:38

@kiedyśJastrzębianin: O, w końcu ktoś widzi, że nie ma nic za darmo. I jeszcze ten ktoś rozumie, że za biedastawkę nie dostanie nowego, dwunastometrowego, klimatyzowanego autobusu + pewnie że biedastawka odbije się na poziomie kultury technicznej i na kierowcach. @FF: Akurat PKM ratuje sytuację, nie ma nic wspólnego z tym zamieszaniem.

Pokaż wszystkie opinie (41)